Čini se da su glasine koje su se nedavno pojavile istinite – SimCity se vraća. To je potvrdio i potpredsednik kompanije Maxis, Lucy Bradshow, koja je najavila novi PC naslov za narednu godinu. Tokom prezentacije Game Developers konferencije Bradshow je naglasila da je prošlo tačno deset godina od kada je Maxis objavio SimCity naslov te da sadašnje telefone odlikuje ista snaga kao što to je to bio slučaj sa računarima u vreme kada je objavljen SimCity 4. Novi SimCity je iskoristio sve prednosti povećane računarske snage da bi bio prvi prvi u potpunosti 3D.