Kompanija Microsoft je objavila svoje namere da se update beta verzije operativnog sistema Windows Vista objavljuje svakog meseca sve do izbacivanja na tržište. Jeff Putt, direktor Microsoft Australia, otkrio je ove planove na konferenciji za štampu koja je održana u predstavništvu Microsoft-a u Sidneju. Osim toga, izneo je i informaciju da se trenutno radi na otkrivanju bug-ova i da ovaj plan veoma zavisi od obima i kompleksnosti bug-ova koje će ova kompanija morati da popravi. Kada je reč o korisnicima, oni imaju različita mišljenja o ovom planu. Dok jedni smatraju da je to zanimljiva taktika, drugi misle da to nije dobra i inovativna ideja.