Softverski gigant, kompanija Microsoft demantuje glasine da će njihov novi operativni sistem Vista kasniti. Steve Ballmer je izjavio da njemu nije poznato da je neko od ovlašćenih osoba igde izjavio da će se ovaj operativni sistem pojaviti „u prvoj polovini sledeće godine“ nego se iz kompanije uvek najavljuje da će OS Vista u prodavnice stići u mesecu januaru. Takođe je izjavio da je sve privedeno kraju i jednostavno se čekaju povratne informacija od korisnika. Međutim, veliki broj cinika ovu izjavu shvata kao pripremanje na neizbežno odlaganje pojavljivanja Vista-e na nekoliko nedelja.