Najbolja stvar kada je reč o igranju igara koje su uvek onlajn jeste činjenica da nema potrebe da se čeka na ponovno učitavanje zakrpe. Najgora varijanta jeste kada igrači pokušavaju da igraju u potpunosti novu igru, kao što su SimCity ili Diablo 3 koje se oslanjaju na onlajn servise koji istovremeno imaju veliki broj korisnika. Sa novog generacijom igračkih konzola ova situacija će se u potpunosti izmeniti budući da Microsoft planira da ukine zakrpe za igae. John Bruno iz kompanije Microsoft, navodi da je pokretanje igara uvek zahtevan proces te da može doći do različitih negativnih situacija.