Kompanija Microsoft je nedavno objavila zakrpu za kritičnu slabu tačku u XP Service Pack 3 (SP3). Ova slaba tačka koja je na nekim računarima dovodila do toga da računari upadaju u beskonačnu petlju restartovanja i veoma je slična onoj koju su u februaru mesecu iskusili korisnici Windows Vista operativnog sistema. Napadači su već pokušali da iskoriste ovu slabu tačku, ali srećom zakrpa je već bila izdata i obuhvaćena Windows XP SP3 izdanjem. Korisnici su nakon instaliranja SP3, koje je bilo uspešno, i nakon restartovanja shvatili da njihovi računari upadaju u petlju te su se računari konstantno resetovali.