Od pojavljivanja Windows Vista-e prošlo je osamnaest meseci. Ovaj OS sa stanovišta korisnika predstavlja jedno od najvećih razočarenja kada su u pitanju proizvodi kompanije. Upravo iz ovog razloga među korisnicima postoji veliki otpor odluci Microsoft-a da povuče XP iz prodaje. Sa druge strane, proteklo je tačno polovina perioda koji je Microsoft zadao sam sebi za predstavljanje novog operativnog sistema. Naime, kompanija je obećala da će tri godine nakon Vista-e predstaviti novi operativni sistem Windows 7. Iz ovog razloga Microsoft je krenuo u kampanju udisanja života Vista-i ne bi li popravio loš utisak i makar delimično premostio jaz do pojave novog OS.