Windows Vista se pojavila u utorak, a ovoga puta su mnogi pročitali stavku koju obično preskoče i samo kliknu „next“ – ugovor sa krajnim korisnikom o licenciranju (EULA). Razlog za ovo su mahom pronašli Mac korisnici koji žele da na svom računaru instaliraju virtuelnu Windows Vista-u. Problem za njih nastaje što neke od osnovnih verzija Vista-e kao što su Home Basic i Home Premiim jednostavno ne dozvoljavaju mogućnost instaliranja Vista-e ko virtuelnog operativnog sistema. Da bi mogli da reše svoj problem i ovi korisnici će morati da kupe Windows Vista Unlimited verziju koja je namenjena naprednim korisnicima i dosta skuplja od dve osnovne verzije.