logo
Redakcija

Microsoft omogućava isključenje IE8

07.03.2009. @ 07:00   #Novost #Softver

U buildu Windows-a 7 koji je upravo procureo online, korisnici mogu da uklone Internet Explorer pretraživač, po prvi put od kako je Microsoft integrisao ovaj pretraživač u okviru Windows operativnog sistema 1997 godine. Ovaj potez bi mogao da se dovede u vezu sa nedavnim optužbama izrečenim od strane evropske unije koja je navela da Microsoft i dalje krši zakone koji se odnose na konkurentnost time što integriše IE u svoj operativni sistem. Prema navodima pojedinih blogera, build 7048 Windows-a 7, verzija koja još nije javno objavljena ali se može naći kao piratizovana verzija na sajtovima za razmenu fajlova nudi opciju eliminisanja Internet Explorer-a 8.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan