Kompanija Microsoft je odlučila da otkaže svoju najavljenu 2007 Professional Developer konferenciju koja je trebala da bude održana u Los Angeles-u prve nedelje oktobra meseca. U svom objašnjenju kompanija navodi da su novi razvojni alati već dostupni korisnicima. Tradicionalna PDC je održavana svake dve godine na njoj je prikazivan najveći napredak Microsoft-ove platforme i nove tehnologije koje su tek trebale da budu objavljene. Umesto toga, Microsoft je zakazao novu konferenciju koja nosi naziv MIX i fokusiraće se na stavljanje akcenta na proširenje njihove godišnje TechEd konferencije.