Više od 50 srednjoškolki okupilo se ove nedelje na DigiGirlz seminaru u Beogradu, događaju koji organizuje kompanija Microsoft kako bi podstakla pripadnice lepšeg pola da iskoriste prilike za razvoj karijere koje im pruža tehnološki sektor i da se bore protiv stereotipa o ulozi žena u IKT sektoru. Na ovom događaju srednjoškolkama je omogućeno da vide kako je raditi u sektoru koji se razvija neprestano, neverovatnom brzinom i da se upoznaju sa nekim od neverovatnih tehnoloških inovacija. Uprkos prilikama koje pruža sektor tehnologije, broj žena koje rade u ovom sektoru je daleko ispod reprezentativnog.