logo
Redakcija

Microsoft ponovo piše kod za Vista-u

31.07.2006. @ 13:00   #Novost

Inženjeri Microsoft-a ne mogu stići ni da odahnu ovih dana. Nakon godina upozorenja od strane sigurnosnih stručnjaka da je stari kod u Windows-u kreiran sigurnosno rizičan, kompanija je rešila da ponovo napiše ključne delove operativnog sistema. Dok će prema rečima stručnjaka kompanije Symantec ovo biti samo uvod u nove sigurnosne probleme, iz Microsoft-a izjavljuju da je Vista njihovo prvo izdanje koje je od početka do kraja prošlo kroz kompanijin Security Development Lifecycle. Microsoft je snažno reklamirao svoj Security Development Lifecycle koji je korišen pri razvoju Windows XP SP2 i SQL Server-a 2005.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan