U svom izlaganju na WinHEC 2008 konferenciji kompanija Microsoft je najavila kompletno novi SKU Windows Vista-e, koji će nositi naziv Vista Enterprise Centralized Desktop (VECD). Njegova namena će biti da omogući da se novi Microsoft-ov operativni sistem pokrene isključivo preko virtuelnih računara, a upravljanje će biti vršeno korišćenjem System Center Virtual Machine Manager-a. Rezultat ovoga poteza je novi način razvijanja Vista-e i aplikacija, kompletno preko virtuelnih računara. Korisnici će i dalje imati mogućnost da primete veliki broj beneficija ali uz dramatično manji broj klijenata.