Godinama Microsoft je banovao modifikovane Xbox 360 konzole i onemogućavao korišćenje Xbox Live servisa korisnicima. Međutim, mali broj korisnika legitimnih konzola se našao na ovoj listi greškom. Nakon dugo vremena kompanija je priznala svoju grešku i povratila njihove naloge. U blog postu je rukovodilac kompanijinog tima za Xbox Live politiku najavio da je broj nedavnih banova redukovan daljim ispitivanjem. On je naveo da je do greške došlo usled softvera koji vrši proveru, a ne neodgovornim delovnajem ovog tima i istovremeno se izvinuo korisnicima koji su bili banovani bez njihove krivice.