Microsoft je u petak odgovorio na pisani izveštaj južnokorejske Komisije za fer trgovinu (FTC) koji je potvrdio odluku agencije iz decembra 2005. godine da kompanija mora da plati kaznu i ponudi dve različite verzije Windows-a u Južnoj Koreji. Microsoft je izjavio da odluka FTC-a, koja je doneta prošlog decembra, nije podržana činjenicama i da ako ostane pravosnažna može da ima negativni efekat na korejske potrošače i inovativni proces. Microsoft je podneo žalbu u vezi odluke FTC-a, u okviru koje je agencija kaznila Microsoft sa kaznom od 32 miliona dolara i naredila mu da ponudi dve različite verzije Windows-a bez Windows Media Player-a i softvera za instant messaging. Kompanija takođe mora da uključi linkove na web sajtove koji omogućavaju korisnicima da download-uju media plejer i messaging softver od konkurenata.