logo
Redakcija

Milijardu 4G korisnika do 2017.

04.06.2013. @ 11:00   #Novost

Prema novom istraživanju kompanije Ericsson, mobilni prenos podatka nastaviće značajno da raste narednih godina, pre svega zahvaljujući video sadržajima. Očekuje se da će se ukupan saobraćaj povećati dvanaest puta do 2018. Ovaj rast je vezan za sve veću dostupnost multimedijalnog sadržaja, kao i povećanje brzine protoka u mrežama zahvaljujući razvoju HSPA i LTE tehnologija. Daglas Gilstrap, viši potpredsednik i direktor strateškog odeljenja kompanije Ericsson, izjavio je: “LTE će do 2018. pokriti 60% svetske populacije. Očekujemo da će broj LTE pretplatnika dostići jednu milijardu do 2017. pre svega zahvaljujući razvoju mobilnih uređaja i zahtevima korisnika za naprednijim sadržajem, poput videa.“

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan