Izdavači mobilnih igara su mnogo više potrošili novca na skupe TV reklame u poslednje vreme nadmašivši izdavače igara za konzole, navodi kompanija iSpot.tv koja prati investicije ta reklame. Kompanije kao što su Machine Zone, Supercell i King žele da privuku više mobilnih igrača svojim proizvodima pri čemu nemaju prepoznatljiva imena kao veći studiji koji razvijaju tradicionalne igre za konzole. Trideset procenata kompletnih prihoda za reklamiranje na televiziji za igre tokom prvog kvartala odlazi na kompanije King, Machne Zone i Supercell, pri čemu su ove kompanije potrošile $130 miliona u 2015. godini na reklame.