Iako su mnogi predviđali promenu klasifikacionog sistema označavanja igara u Australiji, nastupajuća igra Warner Bros Interactive, Mortal Kombat je najnovija žrtva zastarelog australijskog sistema klasifikovanja igara. Australijski odeljak ove kompanije je potvrdio ranije glasine da za Mortal Kombat igru nije dozvoljena klasifikacija što samim tim znači da se ova igra neće moći prodavati na najmlađem kontinetu. Kompanija je izdala saopštenje u kojem potvrđuje odluku o banovanju i pozvala na reviziju sistema da bi se donekle snizio kritierijum za označavanje igara kao neprikladnih za neko tržište.