Najnovije informacije koje dolaze od strane korporacije Mozilla se odnose na činjenicu da je ova kompanija u poslednje vreme naporno radila na Firefox OS, open source operativnom sistemu koji je alternativa za programere koji žele da isprobaju nešto novo. Ovaj operativni system će najverovatnije biti prikazan na Mobile World kongresu, odnosno na konferenciji za štampu koji će Mozilla priličiti 24. februara ove godine na sajmu Barseloni. U principu reč je o operativnom sistemu koji će biti namenjen mobilnim uređajima, pri čemu mnogo detalja za sada nije poznato, ali se očekuju na ovom događaju.