logo
amigof

MSI GeForce GTX 460 1GB GDDR5 N460GTX Cyclone 1GD5

30.08.2010. @ 18:23   #Komentar #Grafička karta #MSI

Posedujem karticu vec dve nedelje, tiha je, hladna(u full load nisam video vise od 65C, cak i pri oviom vrucinama) i brza. I konacno primamljiva nvidia sa dx11 podrskom...a i sa PHYSX lepo radi...sve u svemu true gameing video card! :) Jos nisam probao OC jer je vec fabricki OC-ovana, ali uskoro cu...kazu da moze GPU da tera i preko 800MH bez problema!

37 komentara

Oblivion
30.08.2010. @ 23:54 #4617e8ae

Sa dizanjem voltaže bi trebao postići preko 870mhz za gpu, shader-e preko 1700mhz a memoriju preko 4200mhz...Ovoliko bi trebalo svaki primjerak da izgura, što je veoomaaa dobrooo :D

Uros
09.09.2010. @ 17:04 #973cdc4c

Ima ovu karticu 1 mesec, i mogu da kazem da u normalnom radu temperatura je oko 30-32 stepena, a u fulu ne prelazi 60 stepeni. Sve igre rade u fulu. Metro 2033 mi radi u ful rezuluciji i very high detaljima, isto je i sa Assassin's Creed II, mafia 2,... Topla preporuka. -:glomazna

Ognjen
12.09.2010. @ 20:40 #5d12e7a9

Imam ovaj gpu vec mesec dana, i mogu reci da je odlicna, overclock sam je do 800mhz gpu clock i 2000mhz memory clock, tera sve nove igrice na max, ukljucujuci starcraft 2, bad company 2... Radi u skadu sa 4gb ram 1333mhz,core 2 duo 3ghz,620W napajanje.

milos
24.09.2010. @ 13:52 #845caa55

Oket, ali moraces da mi posaljes koliko da dizem napon, i jel to radis preko msi afterburner-a ili nesto drugo? +:ZA Oblivion-a

Oblivion
02.10.2010. @ 10:16 #a494a2a2

Da, koristio sam MSI Afterburner a napon...hm, mislim da je bio 1,1volti, ne sjećam se sada (znam da sam bio ograničen verzijom afterburnera - 1.6.nešto...)

zookee
02.10.2010. @ 15:33 #46d70f3f

Jel mi moze neko reci da li uz ovu karticu ide original StarCraft II besplatno?

zookee
03.10.2010. @ 01:28 #770aad51

Jel mi moze neko reci da li uz ovu karticu ide original StarCraft II besplatno?

Mirko
04.10.2010. @ 12:20 #27c4cec6

NE dobija se StarCraft II, košta preko 50e, tako da teško da će se dobijati uz neku grafičku.

Vlada
14.10.2010. @ 23:28 #0f09bb41

Kod mene se temperatura krece izmedju 32-55 stepeni sto je odlicno.Vrlo je tiha,gotovo da je ne cujem.Izvanredne rezultate u igricama.Topla preporuka svima! +:Odlican!

Nikola
08.11.2010. @ 12:01 #172991af

Ne cuje se uopste, cak i tokom igranja megazahtevnih igara.

Nikola
08.11.2010. @ 12:03 #92d9de91

Cisto da se zna da se dobija Starcraft II Trial CD key. Znaci morate da skinete starcraft sa neta i da ga aktivirate sa CD key-om, ALI necete imati full igru vec samo probnu verziju. Za full mora da se plati.

mendi
09.11.2010. @ 15:34 #afa93153

imate AMD 6870 za ove pare,koja je brza 20% od ove.

Zae
10.11.2010. @ 15:13 #9cf6391a

Vazi sto je brza 20% to su price samo

Nikola
12.11.2010. @ 12:04 #631ca75d

U prevodu, sta bude seckalo na ovoj seckace i na 6870. A tih 20% mu dodje 3-4fps-a( u zahtevnim igrama kao sto je metro, a za manje zahtevne igre mogu da posluze i mnogo jeftinije grafike od ove dve)

laki
12.11.2010. @ 14:44 #c419369d

eee ljudi vi ste pobrkali 6870 sa 6850....6850 je bolja od ove a 6870 je osetno bolja i nije razlika bas toliko mala...nisam AMD fanboy imam nvidiu ali moraju se razjasnit neke stvari...

Skula
25.11.2010. @ 23:31 #6ef9c9dd

Samo jedno pitanje,pošto vidim da je kartica ok,interesuje me koliko je nučna,pošto mi je to veoma bitan faktor prilikom odabira kupovine?

Nikola
29.11.2010. @ 20:19 #485450e0

Skula,brate ova kartica je na 70% brzine venta jako tiha...plus da e klokovati puno

Skula
30.11.2010. @ 15:06 #395f2bfe

Hvala drugar.Uzimam je!

DEJAN
22.12.2010. @ 18:45 #b2eed070

6850 je bolji izbor, troši manje a brža je. Ovo moze da kupi samo neko ko je zaljubljen u nvidiu... +:Cyclone -:treba jace napajanje u odnosu na AMD

Ždera
26.01.2011. @ 17:42 #ecdb48d2

Koja joj je ocena u win7?

Markor8
27.01.2011. @ 20:09 #4e8c8f7e

Naravno da je bolja 6850. Jeftinija je brza i manje trosi. Tako da je MSI 6850OC i 6850 cyclone pravi izbor!

H@WX
12.02.2011. @ 19:19 #4fd2bdde

Graficka je extra,tera sve igrice na max,tiha,hladna,preporucujem je swima... A sto se tice amd,nemojte samo gledati internet testowe,i wi gledate samo max fps,owa graficka izwlaci mnogo wise frejmova u gustim scenama,dok 6850 zna i da zasecka....

stefon
17.02.2011. @ 15:02 #a0aa452b

Ajde molim te reci mi u kojoj igrici secne ???

Milan
25.02.2011. @ 15:33 #39db8ca5

Ne znam ko bi ovo uopste hteo da kupi,pored MSI 460 HAWK,ustvari znam onaj ko se nerazume ili onaj ko nema drugi izbor. +:SOLIDNO -:neznam

Milan
03.03.2011. @ 23:05 #46e7c2de

Jednostavno kad se uporedi cena i kvalitet cyclone i hawk,hawk je daleko bolji.Prvo sto je sam po sebi jaca kartica drugo oc potencijal bolji hladjenje samim tim bolje vidi se koliko je masivno.A ako zelis i tisinu mozes spustiti klok da bude kao cyclone i eto ti tisine milina.

stefon
04.03.2011. @ 11:33 #1c0dfed4

Tacno tako. Nikada se nece desiti da jedan kuler hladi bolje od 2 kao sto je slusaj kod Hawk edicije. Ona ima veci klok, stabilna je na 1Ghz, ima 7+1 fazni sistem napajanja, samim tim se i bolje klokuje. Ima 4 heat pipe cevi, dok ova ima samo 2, gpu takt ove je 725 Mhz, kod hawka je 780, takt memorije ove je 3600 kod hawka 4000. Tako da ko kaze da je ovo bolja karta zetoko se zajebao... ;)))

Trance
10.07.2011. @ 22:51 #33d2292f

www.msi.com/product/vga/N550GTX-Ti-Cyclone-II-1GD5-OC.html www.msi.com/product/vga/N560GTX-Ti-Twin-Frozr-II-SOC.html www.msi.com/product/vga/N560GTX-Ti-Hawk.html 3 kartice u ustom rangu, al je svaka prica za sebe, zavisi ko sta voli, ja bih se odlucio sa Cyclone II i dobro provetreno qciste npr. CM Storm Sniper Black Edition Mesh +:KOJA JE HLADNIJA? :) -:KOJA IMA VECI KLOK? :)

MSI_Guy
31.08.2011. @ 18:57 #b2877f68

@Trance Najbolja je ova treca, to je najnoviji model sa TwinFrozr III hladjenjem, a taktovi su ubedljivo najveci medju GTX560Ti karticama... Cak 950MHz za Core po fabrickoj specifikaciji, pritom ima najkvalitetniju naponsku sekciju, jedan od najboljih GTX560Ti :)

Da[r]kO
03.01.2012. @ 22:59 #016d3f65

Dal da uzim ovu ili GTX 550 1GB??? AMD mi ne pominjite nmg sa oketom da ih gledam, a i u praksi ih ne volim Pomagajte... Komp koristim za igre,net...

Marko
05.01.2012. @ 13:02 #6dd68791

Bolja je GTX 560 oko 10-15%, mada ako je razlika u ceni veća od 30e, uzmi EVGA GTX 460.

Nikola
08.02.2012. @ 18:12 #a30b2cf4

Uzmi ovu, ionako je overklokovana, a bez problema moza da se stavi i na vece taktove od gtx560. Ova je hladnija od evga.

TechEnthusiast
06.10.2012. @ 02:10 #410d5293

Ljudi ja sam s ovom karticom prezadovoljan MSi je odradio izvanredan posao. Ovo je OC model jer je 725MHz GPU. verovali vi ili ne ja sam s Afterburner-om uspeo da dostignem 860MHz GPU i 1945MHz memory, u GTA IV sam dobio od 4 do 8 fremova a igram na najkvaliketnijim podesavanjima (Very High) s tim sto je rezolucija HD 1360x768 zbog TV-a. Pored toga koristim Pentium G860 3.0GHz i Kingston Hyper X 1600MHz CL9. Nisam verovao da ova kartica moze ovoliko ili je moj primerak specijalan ili je MSi KING za grafiku. +:Vrhunsko hladjenje i OC potencijal. male dimenije pa staje u svako kuciste. -:za sada nema.

TechEnthusiast
06.10.2012. @ 02:10 #ab054e5e

Samo da sve to radi na MSi Z77A-G45, perfektna ploca.

Tech Enthusiast
07.10.2012. @ 03:53 #951e4a05

Idle 50/55MHz @ 25/30c GTA IV Max Settings 875MHz @ 60c

Miodrag
21.01.2013. @ 22:04 #e97bacc8

Zanimame nigde ne pise ova graficka zahteva 2x po 6 pina i koliko je to vati da li trebam da kupim napajanje ili ne imam napajanje od 420W i kolika mu je min/max Hight Performance GPU clock,a kolika mu je min/max Hight Performance memory clock settings?

Milan
23.01.2013. @ 11:01 #464fdc7c

2x6pin ide i trosi oko 160W,mislim da ti je malo 420w kupi LC600W 3.000 to ti nije mnogo valjda :) +:Dosta toga

Nikola-032
26.02.2013. @ 11:36 #3020dbe6

Ne preporucujem tako jeftina napajanja, nemoj da se igras s tim stvarima... Kod mene radi na Chieftec 600W... Radice ti i s 500W opusteno. +:@ MIODRAG

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan