logo
dax

MSI GeForce GTX 460 1GB GDDR5 N460GTX-M2D1GD5/OC

06.02.2011. @ 15:13   #Komentar #Grafička karta #MSI

dajte misljenje o ovoj grafici, zainteresovan sam za kipovinu!!!

40 komentara

stefon
15.02.2011. @ 18:41 #9cbfd8f7

Za ove pare nema bolje. Probaj ako hoces HD 6850 jer se mnogo manje greje i manje struje trosi...

igor
18.03.2011. @ 13:19 #29d2e798

imam je vec mesec dana, na athlonu 640 klokovanom na 3.4 i msi ploci 770c45. U kucistu su 3 ventilatora 12ice pa mozda to pomaze kod temperatura koje su iznenadjujuce niske, kad sam kupovao ocekivao sam mnogo vecu jer sam se nacitao kako 6850 trosi manje struje i da je bolji tom pitanju. iddle 30 load 65(3dmark vantage i bad company2 sve na max 1680*1050, na gta4 i sc2 60c ), vent nije bucan a sto se tice kloka tu nisam mnogo eksperimentisao, trenutno je na 0,975v/770mhz a vec za 800mhz potrebno je dici napon na 1, tu sam stao sa garanciom od 3god karta je za svaku preporuku +:za sad sve ok

Nik
05.06.2011. @ 11:53 #4bfc1505

Kupio sam je pre nekoliko dana i mogu reci da sam prezadovoljan. Radne temperature su jako male i kartica je veoma tiha sto ostavlja dosta prostora za MSI Afterburner ko zeli da izvuce max iz ove kartice, a citao sam da je potencijal poprilicno veliki za to. Kartica je dual slot naravno a duzina nije prevelika tako da bez problema staje i u manja kucista. Od mene svaka preporuka !

Luka
14.06.2011. @ 04:48 #ae948959

Ova ili 6790. -:ne umem da se odlucim

Nik
14.06.2011. @ 08:56 #45c18ce7

Po meni ova a razlog je sto je ova kartica sa vec dokazanim cipom koji u ovom slucaju radi na za njega opustenih 725 MHz i kao takav daleko prevazilazi 6790, a ukoliko bi je klokovao da i ne govorim. Koliko vidim u slucaju 6790 radi se o kartici na kojoj je radni takt gpu-a vec podesen na 840 MHz sto je jako blizu njenog maksimuma, sudeci po 6850 ciji je max uglavnom oko 850 MHz ali cak i da to nije slucaj njen OC potencijal opet ne bi bio veliki i cak ni klokovana ne bi odstigla GTX 460. Inace logika je vrlo prosta sve slabije kartice koje imaju manje stream procesora ili manju memorijsku magistralu (ili oba) to nadoknadjuju (bar pokusavaju) povecanjem radnog takta gpu-a sto samo dovodi do povecanog grejanja kartice koja tek tako moze MALO da se priblizi jacim modelima na fabrickim podesavanjima.

Marko
14.06.2011. @ 12:24 #274d7bea

Jednostavno, ova kartica je jača od 6790.

Luka
14.06.2011. @ 13:42 #888f0ca6

Hvala vam.

no name
16.06.2011. @ 13:25 #b88de446

Kupio sam ovu graficku i radi mi losije od prethodne 9800gt palit green edition, iste igrice mi na ovoj na trenutak uvek zaseckaju!! Pa ako moze neko da mi kaze do cega moze biti, moja konfiguracija je : gygabit ploca, dual core E5200 i 2GB ddr2 kingstone!! HVALA UNAPRED

Mare
16.06.2011. @ 15:52 #b363a517

Koliko ti je jako napajanje, probaj najvnovije drajvere?!

milan
16.06.2011. @ 16:06 #492a6c66

jako dobra kartica po solidnoj ceni a za one kji se razumeju malo u oc veoma lako cete je pretvoriti u gtx560 posto je kuler jako dobar i necuje se mnogo...

Janko
19.06.2011. @ 12:18 #1067968c

Apsolutno najvise dobijate kupovinom ove kartice u odnosu na novac koji potrosite . Best value for money. I jare i pare. +:jeftina, pouzdano radi, dobar OC

no name
19.06.2011. @ 13:37 #58529452

@Simon Upravo je u procesu vracanja i menjanja, hvala :-D !!!!

Badi
19.06.2011. @ 16:04 #e65236a5

Kako ce raditi na intel core 2 duo e6550?

Nik
20.06.2011. @ 09:28 #e795649f

Samo da napomenem da ova kartica ima dva 6-pinska konektora za napajanje i oba moraju biti povezana. Kod starijih napajanja postoji izvucen samo 1 ovaj konektor dok se drugi moze povezati preko adaptera koji se dobija u kutiji uz karticu (6-pinski na dva standarda bela prikljucka od napajanja koja oba moraju biti povezana i na taj nacin se formira drugi neophodni 6-pinski konektor). Naravno jos jedan od uslova je kvalitetno napajanje. Sto se tice procesora ja imam intel pentium dual core e6500 (2,93 GHz) i nemam nikakvih problema.

Djuka
20.06.2011. @ 12:56 #2d0fbbea

Ako budeš klokuno taj cpu, radiće ti ok, ali ni tada pošto je dual core cpu nećeš moći da izvučeš 100% iz grafičke.

Badi
20.06.2011. @ 22:37 #0ea9f6aa

A da li mozda znas koliko procenata cu moci da izvucem?

Djuka
21.06.2011. @ 10:55 #7548b648

Zavisno od igre, recimo GTA IV koristi sva 4 jegra, moćićeš da izvučeš 60%, ali za većinu igara oko 80%, naravno sve to pod uslovom da digneš brzinu cpu-a blizu 3GHz.

Nik
22.06.2011. @ 08:57 #c489802a

Sve u svemu osetices vidno poboljsanje sa ovom karticom to je sigurno a za izvlacenje max iz nje sigurno treba bolji procesor ali mislim da ti to nece biti toliko bitno. bitno je da ce ti sve raditi i to lepo. Kod mene intel e6500 se prilicno dobro nosi sa ovom karticom a u svakom slucaju ova kartica ce te naterati da izvuces max iz svog procesora ako bas hoces ;-)

mirkoo
22.06.2011. @ 23:13 #e6e10433

potpuni best bay ja je uzimam ali tek u lulu cekam da cena padne jos malo, problem ce biti napajanje oc planiram pa zato.jeste 6850 bolja ali uz oc ova nece biti iza radeona. Jos jednom ovo je vrlo povoljna cena za sta se dobija +:cena, performanse -:potrosnja

ja
23.06.2011. @ 00:36 #313d129d

imam 5770, koliko je bolja ova kartica i isplati li se prelaziti na nju sa 5770 powercolor fabricki overclokovane na 872/1225?!

Djuka
23.06.2011. @ 12:15 #e8852544

Bolja je od 5770 za oko 35%.

ja
28.06.2011. @ 21:20 #f2416884

kako bi se uklopila sa phenomom II 955, da li je tiha obzirom da ima samo jedan kuler?!

Nik
29.06.2011. @ 13:07 #c26e7726

Kartica je veoma tiha i malo se greje... vec sam pomenuo u prethodnim komentarima...

MSI_Guy
30.06.2011. @ 20:28 #8e7f688e

Odlicno bi se uklopila sa 955BE, pogotovo ako je overklokovan, btw nemoj se cimati oko temperature, kartica se prilicno malo greje i tiha je kao sto i Nik kaze :)

dejan
02.07.2011. @ 22:52 #fa14a1d0

Pozdrav svima, imam jedno pitanje... Vidim da svi hvalite ovu karticu,pa me interesuje je li bolja od MSI GeForce GTX 550 1GB GDDR5 OC N550GTX-Ti-M2D1GD5/OC i zašto? Jer koliko sam mogao da vidim u specifikacijama GTX 550 ima brže radne taktove i procesora i memorije?? Ne razumem baš najbolje?

marko
03.07.2011. @ 13:33 #1f5b6b3b

ne da je jacha od gtx 550 nego je izuva iz cipelke , zato sto je to 256bit, i zato sto ima 336 shader procesora naspram 192 +:n-v-i-d-i-a

dejan
03.07.2011. @ 19:21 #22add992

Ok, to mi je dovoljno da napravim izbor :) ;)

gedza
05.07.2011. @ 23:16 #ad362d59

koje napajanje preporucujete uz ovu graficku ECS NFORCE9M-A maticnu amd phenom II X4 965 black edition 4 gb rama ddr2 gingston windows 7 64 bit,tri hdd i malo ventilatora ?! :) moram da menjam napajanje posto ne moze da sve to potera.... -:pojelo mi 400 w u sek :)

MSI_Guy
07.07.2011. @ 23:34 #6efc6299

@gedza Mozes komotno da uzmes i nesto jeftinije tipa CoolerMaster Elite 500W, samo da je iole kvalitetnije :)

dejan
13.07.2011. @ 20:12 #52818662

Zna li neko gde mogu da nađem ovu grafičku? Nema je nigde u prodaji... :S :S

1012
29.07.2011. @ 16:02 #37d07726

da li moram menjati napajanje imam LC Power 500W,Phenom II x4 955BE,4GB DDR3,tj.da li bi bilo dovoljno moje napajanje? +:napajanje

MSI_Guy
01.08.2011. @ 12:41 #bc497d87

@1012 Ne moras, bice dovoljno :)

Darko
01.08.2011. @ 14:00 #6bcda555

Taj LC uvek ima manje W od deklarisanih, ova karta troši oko 150-160W, radiće ti, ali bi ja pre išao na 6850 koja troši 40W manje a ima skoro iste performanse.

vandit
13.08.2011. @ 01:09 #282d6f72

skoro sam uzeo karticu...ali sto se tice overclock-a max sam isao na 845mhz core clock i mem clock na 2120..preko toga nakon pola sata freez...zanima me dali neko ima iskustva za oc iste..

Marko
02.11.2012. @ 19:21 #90ad8613

Da li bi isla dobro uz phenom X4 9850?Overclock na 2.8?

Miso
10.11.2012. @ 07:25 #16a6b564

Pozdrav ljudi planiram da kupim ovu grafulju,pa me zanima dal je bolja od 7770 u ovim novim igrama tipa Battlefield3 i Medal Of Honor?Sta je bolje ovo ili 7770,cene su iste.. +:Volim Nvidiju

Milisaw
11.11.2012. @ 19:18 #7947ca60

Bolja je u BF3 negde 10-15% od HD 7770... Generalno je toliko i jača i u ostalim igrama, naravno ima i izuzetaka... Znače ne neka značajno velika razlika sem u potrošnji tj. TDP-u koji je kod ove grafike duplo veći- 80W(HD 7770) naspram 160W(GTX 460). Naravno da za ovu treba značajno jače i kvalitetnije napajanje, pa ti vidi šta ti se više isplati, pozdrav.

Ivan
13.01.2013. @ 15:26 #f2c25d2f

Pitanje, jel dovoljano LC Power Silent Giant od 650W da potera ovu grafiku i da se ne optereti, volim tisinu u sobi, treba da dodje na gygabyte plocu sa athlon 5000+ i 6gb rama

Milisaw
17.01.2013. @ 12:07 #0b832796

Radiće grafika bez problema na tom napajanju, samo ti je procesor stvarno slab za nju tako da takav apgrejd po meni nema puno smisla.

Djole
24.01.2014. @ 00:41 #5ff8943d

dali bi ova grafika radila na chifteku od 550w ????

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan