Prezadovoljan sam sa karticom, definitivno moja najbolja kupovina do sada. Temperatura u idle je oko 26-27c, dok u igrama tipa Crysis 2, Shogun 2, Stalker Call of Pripyat ne prelazi preko 48-49C, i to jos uz fan na nekih 50-60%. Samo da napomenem da fan i na 100% se jedva cuje. Topla preporuka +:Sve - tiha, perfomanse, neverovatno hladjenje
david.jer moguce da je tako hladna?jel na max detaljima koja ti je rezolucija?
Da, tako je hladna... najvisa temperatura do sada je bila oko 54-55C, preko jos nije isla. Kao sto sam rekao, prezadovoljan sam sa karticom. Pre sam imao GTX460 ( a kasnije sam dokupio jos jednu ) i to je bio haos... temperature konstanto preko 80C, ventilator se cuje kao da 747 ti leti iznad zgrade :)) ... Igram na max detaljima ( I7 920 @ 4GHz, 6GB DDR3, GTX580 ) u rezoluciji 1920/1080
nema fanova amd-ovih da prokomentarisu nesto...najvjerovatnije za cijenu :)) btw. kartica je premocna,hladna i cijena je sasvim ok za ovo parce hardvera ! :)) +:cudoviste
ova kartica ima 1536mb i 348bita!!!!btw stvarno je zverka....zna li neko koliko napajanje ???
Ljudi planiram je kupiti sad mi recite sta da uzmem od 580 kojeg proizvodjaca da kupim jer gledam i recite mi vi sta je naj da kupim evga asus ne matrix vec standar ili od msi ovu verziju ili normalnu predlozite mi vi koja je super bez overkloka i da bude ok i u overkloku pozz svim gamerima -:Ili asus
Ja sam uzeo leadtek GTX 580 i kartica je odlicna cena je oko 7000 manja od ostalih tako da isao bih na leadtek nemoj da te obmanjuju fanovi asusa kako je nesto ekstremno bolja asus matrix od leadteka ili nekog drugog manje poznatog proizvodjaca jedino sto ima 2 godine garancije ali posto menjam na svakih godinu dana onda mi se i isplati :)
sta je bolje ovo ili asus DCII i sta ima vise garanciju ovo ili asus DCII i naravno sta je bolje za klokovanje il ne klokovanje javite Gameri klokeri pomagajte sto prije dok je lova pri ruci...
Odlicna,zaista,jedini je problem cijena,PRESKUPA je,pa imate za 170 eura xbox 360,koji igra sve,najveci problem je cjena i za ati i za nvidiu..Pozdrav! +:hladna,mnogo sta -:cijena
@Gapy TwinFrozr je bolje hladjenje od DirectCU, jer je tise, a postize nize temperature. Pokupilo je tonu nagrada kao jedno od najboljih grafickih rashladnih resenja :)
Hvala ljudi ali ipak sam uzeo msi Lightning ja mislim da je bolje nadam se da se slazete da jest tako pustite vase misljenje dal jest tako kako ja mislim da jeste kod nas je nema ali sam je preko kupio hvala puno na odgovorima pozzz svima... +:msi Lightning
Nvida neće izbaciti novu seriju još otprilike 6 meseci.
Razmisljam da kupim novu konfiguraciju,koja se sastoji iz ove karte,procesora i5 2500k 8gb rama na 1600mhz,pa me zanima da li cu moci da igram sve igre na fullhd 1920x1080 sve na max podesavanja,a posebno crysis 2 dx 11,potreban hitan odgovor.Hvala unapred!
Naravno da ćeš moći, čak i sa dosta slabijom konfiguracijom..
hvala na odgovoru,posto sam citao komentare za crysis na kojima kazu da sa extreme podesavanjima crysis 1 na gtx580 koci,pa sam se zabrinuo.A koliko cu godina moci da igram sve na ultra sa tom konfiguracijom?
Pa ja sa PII x4 i GTX 460 1GB igram sve na extreme, doduše fps je oko 35, ali realno za današnje igre ti ne treba ništa jače od GTX 560 Ti, ili GTX 570.
Znaci onda da ne bacam pare na gtx580,nego da uzmem gtx560 ti sli ili gtx570.Ja samo hocu feliki framerate,i da igram sve na najvecim podesavanjima,jedno 4-5 godina pa da onda menjam komp,ali kad bi umesto gtx580 uzeo gtx570,nekeko mislim da bi napravio gresku.
Uskoro izlazi Nvidia 7xxx serija, a kod AMD je već izašla 7970, strpi se još malo pa uzmi neku. Trenutno nema igre kojou GTX 570 ili 6970 ne mogu da poteraju na maksimumu, nikad nije pametno kupovati najskuplju kartu, zato što imaju loš odnos cene/performanse.
Ocu da kupim ovu graficku. Zanima me dali ce i koliko uopste do leta ova graficka pojeftiniti.
7950 jede ovu kartu za te pare. Nvidija ili da spusti cene ili nema sta da trazi sa ovako skupim kartama na trzistu. -:ne vredi tih para
ljudi pomagajte imam klimu onu pingvin i dobra je skroz i to sam mislio da montiram na kuciste evo konfiguracije kuciste je SILVERSTONE Raven RV03B-W procesor amd phenom 965 grafika msi lightning gtx 580 maticna asus m4a77td pro ram 6gb kingston hiperX ddr3 1800mhc hdd 1800gb i neka neko da informacije dal je moguce da se stvori vlaga iako j kuceste dobro provetreno Hvala unapred
@Gapy Bolje je da menjas tog pingvina za dobar frizider, pa da nekako sklepas celo kuciste u frizider. Em se nece nista cuti, em ces imati ledene temperature. Em ti ostane razika para od pingvina. Em ces biti unikat u Srbiji, glavni baja.
da ali nemam toliko mesta bas za frizifer ai sta ja mislim da bi kondezovalo u frizideru jer je uvek hladan vazduh i kada izbacuje u nutra je hladno a treba da uvlaci ladan vazduh i da izbacuje u normalnu temperaturu jer tad vazduh cirkulise kako treba a ovako je uvek u hladnom a to navalja jer bar koliko mislim da frizider stvara vlagu a za klimu nisam bas siguran da stvara vlagu jer sam ja uradio tako nesto slicno ali sam malo krao preko one normalne kucne klime vazduh ali sada jedna klima samo za komp trans jese to ok ali poenta je da sto manje zauzima mesta a ovo je za djabe sam je dobio pozzz
Sve ok namontirao kuciste na stender ispod klima salje hladan vazduh kulerima u kucistu SILVERSTONE Raven RV03B-W i sve pohvale u samom destopu kad sam ukljucio komp procesor je bio 35c i posle 3min rada klime proc je pao na 13c naravno bez opterecenja a pod opterecenjem proc ne prelazi preko 39c grafa ne prelazi 48c a znala je bez klime da ide 66c tako da je sve palo za dosta stepena a procesor 51c u full loadu bez klime sve u svemu ja zadovoljan... pozzz :))))))
@gapy koje ti kuciste pa si morao klimu da stavljas>? Meni na Haf X, Asus Gtx580 direct cu ne prelazi 50 stepeni na 40 % fana, i to posle 6 sati igranja bilo kojeg naslova na HD, klokovana na 850/2100 mhz. +:Kazu dobra -:Sve sam zvao sa liste cak i direktnog uvoznika, niko je nije imao na stanju pre par meseci :(
@gapy koje ti kuciste pa si morao klimu da stavljas>? Meni na Haf X, Asus Gtx580 direct cu ne prelazi 50 stepeni na 40 % fana, i to posle 6 sati igranja bilo kojeg naslova na HD, klokovana na 850/2100 mhz. +:Kazu dobra -:Sve sam zvao sa liste cak i direktnog uvoznika, niko je nije imao na stanju pre par meseci :(
naveo sam ispod komentar SILVERSTONE Raven RV03B-W ali nije se puno grejela normalno fan na auto naprimer crisyis 2 ide do 67c 68 ali kada ga stavim na 80% tad ide do 50c meni se ova vise greje neznam zasto ali je tako nije kao tvoja na 40% fan i da bude 50c bila bi realno 65c do 68c ja koristim Lightning verziju to jest twin frozr III a klimu sam stavio ovako jer mi maticna kada je u full ne prelazi 20c a procesor amd 965 kada je bez klime ide do 54c a sa klimom ne prelazi 39c dobro zar ne a kostalo me je 30e sva ta zézancija i kada klokujem grafiku na 950mhz na batllefield 2 i rezolucija 1920x1200 sve na maxx ide 60fps do 65 70fpsa a ne prelazi 65c sta reci netreba se bojati radi kodenzacije ide klima u komp pozz
Da li se sada isplati uzimati ovo? Neki kazu da je u rangu sa 7950,a neki da je 7950 jaca... Cena ja nekako ista :) Zajedno sa FX 8320 i 8gb ddr3 na Asus Sabertooth 990fx r2.0 da li bi mogao novije igre na MAX u 1920x1080?