logo
ivan

MSI GeForce GTX 660 2GB GDDR5 N660-2GD5/OC

05.12.2012. @ 02:49   #Komentar #Grafička karta #MSI

ima li neko iskustva sa ovom grafickom?

31 komentara

miskemanija
11.12.2012. @ 22:21 #023747b3

Pa sta reci za ovakvu karticu,hladna odlicne preformanse u rangu sa 7870 .Smesan potrosac.Cena ok

Ivan
12.12.2012. @ 12:55 #29587272

I mene zanima, ako ju je neko kupio, da kaže utiske. Buka, grejanje, kako se pokazala u igrama itd...

miskemanija
12.12.2012. @ 19:34 #f688660b

Kupio sam je ako te interesuje ,sta ocekujes od 6 generacije ,naravno da je kartica necujna i hladna.E sad sto se tice igara jedina igra koja jos bar po meni predstavlja problem jeste metro 2033 na 1920x1024 tu se fps bas onako u pojedinim scenama spusti ALI OPET NEMA LAGA!!.Kako kazu strucni ljudi to je zbog interfejsa od 192bit-a zasto samo u toj igri to ne znam.Sto se tice overclocka to nisam pokusavao i nenameravam u skorije vreme. Kofiguracija:CPU AMD965 3,4ghz MB:MSI760 p21 :GPU gtx660MSI RAM:8GB DDR3 1333mhz KUCISTE:CM HAF 912+ NAPAjANJE:thermal take 630W SMART HDD:500G

miskemanija
15.12.2012. @ 10:08 #dacc62a3

Hvala ti. Ja sam čitao negde da je memorijski interfejs bitan kod AA i još nekih stvari. Koja su ti podešavanja u Metro-u,ako te ne mrzi da napišeš. Da li si ostale igre terao na max u 1920x1080?

miskemanija
15.12.2012. @ 14:48 #5d994f7b

Nema na cemu. Kao i uvek na:Resolution: 1920x1280 Anti Aliasing: ON Physx : ON Directx : 11 very hight quality +AAA/16xAF Graphics: All Maximum. Na tim izvlaci nekih 41,dok na 1680x1050 ista podesavanja preko 80.

Boban
24.12.2012. @ 01:55 #0be3362f

Da li neko zna koliko je toplija/bučnija (ako uopšte jeste) od twin forzr verzije

Ivan
24.12.2012. @ 14:39 #351e3730

Za Bobana: ja sam je uzeo toplija jeste, nekih 10ak stepeni al bučnija ne mogu da kažem da jeste jer se ni jedna ni druga ne čuju. Moja se greje do 70 c što je neka sredina kada su 660 u pitanju... ima i modela koji idu i do 75c a npr TF ide do oko 60c. Tiša je i TF od ove al ti to teško možeš primetiti , jedino da imaš skroz nečujno napajanje i da ti je potpuna tišina u sobi.

nemanja
08.01.2013. @ 12:44 #d1393355

pitanje - imam ovu graficku i nesto stariju konf: Q6600, 8gb ddr2, gigabyte 965p ds3, 500w.. da li je nesto od ovih komponenti toliki problem da bih na NFS TheRun, FarCry3,.. dobijao 20fps i ispod? sa dx9 radi ludacki, ali na dx11, kad je sve na max, ide dosta bedno..a nije jeftina kartica (na dx9 mi je i 6x jeftinija 8800gt radila sasvim ok). Probao sam sve novije drivere, beta drivere.. i nista. +:generalno ok -:ali ne bas tako brza?

Igor
08.01.2013. @ 19:28 #d6a5a1f8

Imao sam ja q6600 klokovan na 3Ghz,padalo mi je u bf3 multiplayeru na 16 frejmova,sad imam phenom 2 965 BE na 3,8Ghz ne pada ispod 30,znaci gusio me je procesor na gtx 460 tako da tek ovu sigurno gusi,nju sledecu planiram da uzmem

Ivan
11.01.2013. @ 00:31 #924b0cd3

Far Cry 3, 1920x1080, ultra settings, bez MSAA, prosečno 50FPS, GPU load je uglavnom oko 97%, jedino u zahtevnih situacijuma bude 33-34 FPS al ne pada ispod toga. CPU je 955 BE na 4 GHz. A npr F1 2012, u benchmark testu, sve na max, pre nego što sam overklokovao procesor - min FPS 46. Nakon što sam podigao na 4 GHz min je bio 54, a nakon podizanja North Bridga sa 2000 na 2400 MHz min je bio 59 FPS. Znači da je skoro svaki AMD za ovu grafu bottleneck, a normalno to zavisi i od igre, da li je više CPU ili GPU zavisna. Inače je stvarno tiha a ne ide preko 70 stepeni, što je odlično s obzirom da ima jedan kuler.

anoniman
25.04.2013. @ 18:25 #24408de5

dali moze ova graficka kartica na m2ndh plocu

Milan
26.04.2013. @ 00:01 #0d2f4b6b

Kartica je odlican izbor,jer za dobru cenu dobija se jedna zaista dobra karta,za sada sve igrice novije a i stare naravno lete osim crysis 3 ali citam po forumima da na 690 imaju problema tako da je to nesto do same igre,naravno kupiti ovu karticu a nemati procesor sa cetiri jezgra je bacanje para... +:Mali potrosac,sa ukljucenim aa radi super,necujna,ma sve

stefan
27.04.2013. @ 03:02 #83b9e99b

ako hocete maximum morate imati najmanje 700w napanje kvalitetnije neko tipa CoolerMaster ili slicno, procesor i5 3 generacije u kombinaciji sa plocom koja ima z77 chipset i 8gb rama ddr3 mhz nbt jer nije toliko presudno. ako imate malo fps i ovu grafiku prosto neki od komponenti je slabija i morate zameniti

nemanja
06.05.2013. @ 18:30 #41742e21

tacno je da treba jak procesor i ploca da bi izvukli maximum iz kartice, ali napajanje ne mora, odlicno je gura i jeftino napajanje od 500w

NS
21.05.2013. @ 22:28 #45412300

Grafička melje, kod mene temp. ne prelazi 65C, a vent nikad nije išao preko 40%, pri čemu se ne čuje (na 100% zvuči kao usisivač). Max zabeležen turbo clock je preko 1,1GHz, što je više nego što je deklarisano! Vidim da napon može da se menja u Afterburneru, ali ne vidim potrebu za tim. Inače nedostaje heatsink na naponskoj i na memoriji, tako da i nije baš za OC. -:ode 20 soma :O

Milan
30.05.2013. @ 17:50 #376c1c19

Da li ova grafika moze da gura Crysis 3 na ultra hd uz OC ?

Dragon
13.06.2013. @ 20:15 #0a357921

Posedujem ovu kartu nedelju dana i sve sto sam probao na njoj od igrica radi savrseno na full hd, dugo sam se dvoumio izmedju nje i 7850, ali gtx 660 je generalno bolja a i cena joj je pala tako da kostaju isto, Milane Crysis 3 nisam stigao da isprobam ali pogledaj klipove po youtube i videces da tera na max. Ljudi uzimajte ovo dok ima malo ih je ostalo, best buy ;)

NS
13.06.2013. @ 22:05 #bdefef0a

Moj je komentar 2 mesta niže, hoću samo da dodam, istine radi, da kad igram Metro Last Light na 1080p temperatura ide i do 75C, u Gridu 2 ostaje ispod 70, druge zahtevnije igre nisam probao. Imam osrednje kućište. Sve u svemu zadovoljan, ko hoće može da metne neki Arctic Cooling sa 2 venta, ali uz garanciju od 3 godine why bother.

Milan
19.06.2013. @ 18:39 #7f8a9257

Hvala xD

Aleksandar
01.07.2013. @ 21:15 #e5411621

Imam je par nedelja, fenomenalna, preporuka svima! Šteta je za širinu sabirnice, ali i ovako dere.. da ima bar 256 bi tek drala (ali bi i cena tek drala :P)... Eh sad, što se procesora tiče, naravno da je poželjno da imate neki jači da bi mogli da iskoristite maskimum kartice, ali za napajanje, a ovo je jako VAŽNO: traži minimum 450W(ili beše 550, mada mislim da na kutiji piše baš 450) sa +12V granom od beše 23-24A! Tako da bih vam preporučio minimum nekih 550-600W, i OBAVEZNO gledati kakvu amperažu daje na grani za grafiku! Nek je i tih minimalnih 23-24A i radiće super... (ako grana daje manje biće nestabilna čim povuče jače... tako da će zabosti i restartovati sistem čim krenete nešto ozbiljnije da radite). +:maltene SVE! -:"samo" 192bit :(

Nikola
01.09.2013. @ 14:35 #cfaeca6f

@NS Da li ti je kuciste otvoreno? Hvala na odgovoru.

NS
04.09.2013. @ 03:17 #54c62ddd

Nije otvoreno kućište, u pitanju je CM Elite 332 sa 1 12cm ventilatorom nazad. Inače dimenzije koje su navedene nisu tačne, sad da li od grafičke ili od kućišta ne znam, nisam merio, ali očekivao sam da će jedva stati, a ispalo je da ima dobrih 3-4cm fore. Da sam to znao uzeo bih Twin Frozr, to je ipak mnogo ozbiljnija priča, ali dobro nije ni ovo loše. +:za Nikolu

Ivan
10.10.2013. @ 14:42 #717855b7

Sta mislite koja je bolja ova ili GAINWARD GeForce GTX 650-Ti BOOST 2GB GDDR5 GS 426018336-2876 vase misljenje ? +:Pitanje

Igor
10.10.2013. @ 20:46 #be6f914d

Ova, naravno.

okocha
15.11.2013. @ 14:53 #c8227305

Veoma sam zadovoljan ovom karticom. Kupljena na akciji za 140 evra plus uz nju dobijena najnovija Batman igra. Odlican izbor za ulazak u HD igranje. Sve novije igre mogu sasvim lepo da se igraju (min 40 fps) i to sa gotovo svim maksimalnim podesavanjima. Bio sam skeptican po pitanju buke i temperature, ali kartica me je razuverila. U igrama temperatura je isla do 70 c dok se ventilator vrteo na 40 % i bio necujan. Mali potrosac (1x6pin) i svega 22 cm u duzini. Ne bi preporucio klokovanje jer je i sama karta fabricki klokovana. Trenutno jedna od isplatljiviji kartica srednjeg segmenta.

Andro
19.11.2013. @ 09:23 #768f6f37

karta je sve u svemu odlicna zanima me je li je ko probao u SLI i da li mi se isplati da dam 150evra kako bih imao SLI sa ovom kartom mislim jeli mi bolje da kupim neku drugu kartu a da ne dodam mnogo para? -:sabirnica :P

Milan
20.11.2013. @ 16:22 #419db085

Da li je neko imao problema sa DVI-VGA adapterom,posto planiram da je kupim a imam samo VGA ulaz na monitoru?

okocha
21.11.2013. @ 12:24 #a9698f08

Ja sam je spojio sa monitorom preko adaptera. Imao sam problem sa smetnjama. Menjao sam kablove, okretao utikace u uticnici produznog, postavljao na razlicita mesta u produznom, ali su problem nestali kada sam kabl od kucista i od monitora udenuo u dve razlicite uticnice. Problem je verovatno bio vezan sa strujom u zgradi. Mozda to kod tebe ne bude slucaj.

TOMIX
28.11.2013. @ 12:53 #f34b615c

kupio bi ovaku kofiguraciju: phemom II b45 x4 3ghz, hd 6850 , 4gb 1600mhz ddr3, hdd 320g,dvd rw , lc power 550w... sta mislite kako ce gurati igrice na 1440X900 ,toliko monitor dozvoljava rezlouciju i ima vga izlaz(monitor) jel se jaVLJA PROBLEM kod hd 6870 sa onim adaptrom DVI/VGA , posto vidim kod gtx 660 i hd 7850 se pojavljuje da moraju monitori sa DVI izlazom.... i kada zadje gta 5 za PC otprilike na kojim texturama (normal,high,ultra) cu moci igrati, podrazumeva se 1440 x 900.. Molim iskren i hitaqn odgovor

TOMIX
28.11.2013. @ 12:54 #c178fbbb

pardon kupio bi hd 6870.. sory

Goski
02.02.2015. @ 11:20 #03e40629

Zanima me kakva je graficka,koja je bolja ova ili GeForce GTX 660 2GB GDDR5 Twin Frozr,AMD Radeon R7 260X ASUS OC 2GB GDDR5,GeForce GTX750-Ti MSI TF OC 2GB DDR5,AMD Radeon R9 270X? Posto sam u dilemi koju da kupim,mislim da su u svojoj klasi najbolje,sad koja je od ovih pet najbolja ne znam :P ?

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan