logo
igor

MSI Radeon HD 3850 512MB GDDR3 RX3850-T2D512E-OC

16.08.2009. @ 11:05   #Komentar #Grafička karta #MSI

Postoje dve verzije MSI 3850 512 OC, ova koja je na slici nije ta koja se ovde prodaje za oko 50€ i sa memorijskim taktom od 1656MHz, vec D3 model sa momorijom na 1400MHz(Upravo takve daju u Atom Computers).Razlika u performansama je skoro nikakva, ali eto mozda bi neko vole da zna... +:dobro za ulozene pare -:ventilator tandrce

7 komentara

storne
18.08.2009. @ 09:38 #3e5d7219

Ne bih rekao da je razlika u performansama beznacajna. OC paket je over clocking dok D3 nije, i u tome je velika razlika! +:over clocking

igor
21.08.2009. @ 22:02 #0ef0aa6e

Pa i D3 ima OC corea na 690MHz to umanjuje razlike u performansama.

Vladimir
12.10.2009. @ 22:22 #2d29aa4d

Ja imam takvu graficku i nisam odusevljen njenim radom.Nosio sam je na reklamaciju,strasno se pregrejava.,ko da nema kuler!Posle sat vremena igranja,ona se usija,mozes kafu kuvati na njoj...Krs....im dodjem do neke kinte,ODMAH JE MENJAM.....Kolko para tolko muzike....!!!!

ivan
04.11.2009. @ 19:00 #ed1323e1

Ova graficka je stvarno dobra kupovina. Core je klokovan na 690. Kod nekih modela memorija je 1400mhz kod drugih 1650mhz. Kod ovog modela je 1400 probao sam da klokujem na 1650 i nema apsolutno nikakve razlike, core clock je ono sto donosi brzinu. Kod svih 3800 modela je moguca kontrola obrtaja (u XP/Vista/Win7) tako da nema problema oko kontrole buke. Sa pregrevanjem nemam problema idle/load 42/65. Preporuka. +:performanse

srki
02.02.2010. @ 22:23 #e62aba3c

Ja imam model sa 236 Mb rama , i radi GPU na 770 MHz , a memorija GDDR 3 na 2 giga !!! Sve je apsolutno stabilno , ventilator se , naravno , malo vise cuje kada tempreratura predje 56 stepeni i to samo nekoliko sekundi a svo ostalo vreme je prakticno necujna ! +:Najbolja kupovina za te pare

srki
02.02.2010. @ 22:25 #3da77c6c

Naravno , 256 Mb

marko
07.06.2010. @ 12:18 #d431dada

Za ove pare nema bolje! Sve igre rade u 1680x1050 sa blio kojim Dual Core-om na 3GHz +:Performanse, ne greje se, podesavanje RPM i jedva da kosta :)

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan