logo
milos

MSI Radeon HD 4890 1GB GDDR5 Cyclone Cooler

01.10.2009. @ 00:53   #Komentar #Grafička karta #MSI

Dajte ljudi neke komentare o ovoj kartici posto planiram da je kupim,ali mi treba vase misljenje.Dajte neki komentar kako se pokazala u praksi,kakvo je hladjenje,da li se greje,kako se klokuje,da li je kuler bucan. Interesuju me korisnici koji je imaju.Hvala unapred.

13 komentara

srdjan
08.10.2009. @ 23:26 #65ae4435

dvoumio sam se iymedju nje i asusove formule ali je prevagnula msi zbog nacina hladjenja pocev od ventilatora precnika 10 cm. Mislim da je odlican izbor cene i kvaliteta. Korisnik bi trebao biti svestan njenih dimenzija sto se tice izbora kucista.

ludak
19.10.2009. @ 15:26 #7fd88794

ova u Pin-u je 850mhz verzija, a ne 880mhz. Drugo, karta nema voltera regulaciju napona tako da je napon na 1.3V i ne moze se menjati, u prevodu - sve preko 900mhz je kockanje. Mada, pitanje je da li je treba overklokovati uopste :D +:hladjenje, tiha -:overklok

gamer 011
23.10.2009. @ 17:55 #6171a3b0

za te pare grafika je odlicna tera sve igre u fullu crysis na 1280x1024 radi na very high bez aa na 50 fps kod mene znaci stvarno je odlicna samo ti preporucujem napajanje od 500w ali neko kvalitetnije zato sto bash crpi mnogo struje ali je trenutno jedno od najachih graf na trzistu znaci topla preporuka +:stvarno je brza

milos
27.10.2009. @ 21:49 #8606cd4f

Koliko je bucna obzirom da ima kuler od 10cm.I kakva je sto se tice hladjenja?Da li zagreva ostale komponente u kucistu ili ne?Tu prvenstveno mislim na maticnu plocu memoriju i ostalo? Da li moze da gura rezoluciju 1920x1080 posto bi je zakacio na lcd od 40 incha koji je full hd? Da li je ona bolji izbor ili sapphire hd 4890 1gb vapor-x? Kod koje je kartice bolje odradjeno hladjenje?

Nikola
04.11.2009. @ 10:30 #0e3c6f40

Nije bucna uopste zahvaljujuci Superpipe tj debeli heatpipe. Full HD rezolucija nije problem nikakav naravno

Uruk
05.11.2009. @ 11:20 #c279e336

novi MSI AFterburner beta 1 +:regulacija napona

Milo5h
20.11.2009. @ 14:20 #7baf95da

dwoumim se izmedju owe kartice i EVGA GeForce 275 GTX 896MB GDDR3 pa koje mi je bolje reshenje??? Unaprijed hwala!!!

Marko
20.11.2009. @ 15:50 #7665af79

Nijedna, dodaj malo keša i uzmi 5850!

lo5hmi
21.11.2009. @ 21:38 #bfdbb879

Problem je u tome shto 5850 u CG ne mogu naci, a i u SRB sam pokushawao i nisam uspio pa me zato konkretno interesuje koja je bolja kartica MSI Radeon HD 4890 1GB GDDR5 Cyclone Cooler ili EVGA GeForce 275 GTX 896MB GDDR3!!!

Ljuba
23.11.2009. @ 12:02 #b07b7c78

Savetujem malo strpljenja, 5850 je dosta bolja od obe.

stiff
17.01.2010. @ 21:58 #0f14eecb

@ljuba ne lupaj 5850 je slicna 4890 samo sto je 4890 malo jaca potrazi malo na netu pa ces videti da uvek fura 10-20 fps-a vise od 5850.

stiff
17.01.2010. @ 22:00 #3ec3541e

1 stvar bolje sacekajte malo i uzmite ovu grafiku jer jer best buy ubedljivo jer je na istom rangu sa gtx 280 a duplo je jeftinija, sve sam rekao...

Uruk
24.01.2010. @ 18:26 #c408b6ba

Vecu glupost davno nisam cuo da je 4890 bolja od 5850, klokovana 5770 stize 4890. A tek potrosnja i temperatura...a tek ovaj model .... nemoze u CF od kulera. Kakvo bi bacanje para bilo sad kupit ovaj krsh....

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan