logo
srki

MSI Radeon HD 5770 1GB GDDR5 R5770 Hawk

08.03.2010. @ 21:44   #Komentar #Grafička karta #MSI

dali neko ima nesto da mi kaze o ovoj msi kartici,hteo bih da je kupim ali....

39 komentara

Oblivion
10.03.2010. @ 15:36 #16903e7f

Mislim da se kupovina isplati...čak i sam razmišljam o tome. Ja sam fan nVidia-e, ali jednostavno nemaju odgovor na nešto ovakvo. Htio sam da kupujem gtx 260, ali s obzirom da je skuplji i stariji od ati 5770, dolazim u vrlo tešku poziciju...Ovaj primjerak kartice je vjerovatno najbolji ati 5770 koji se može naći na našem tržištu! Moj drugi izbor bi bio Sapphire ati 5770 vapor-x, ali msi daje godinu garancije više...Pogledaj kompletan test ove grafičke kartice na ovo linku: http://guru3d.com/article/msi-r5770-hawk-review/

Bojan
12.03.2010. @ 00:49 #97387b9c

LJUDI, KUPIO SAM OVU KARTICU PRE DVA DANA, I NIKADA NECU ZAZALITI, KARTICA UBIJA KOLIKO JE JAKA I STABILNA. Klokno sam je za probu, GPU na 1 GHz stabilno i memorija na 5.2 GHz stabilno. A igre da ne pricamo, Oduvala GTA 4 NA ULTRA, Crysis takodje, Dirt 2, Battlefield Bad Company 2, SHIFT, ZNACI KUPUJTE DOK IMA, NIJE SKUPA, JA SAM JE PLATIO SVEGA 14800 din. +:LOOOOODOOOO -:NEMA MINUSA

StefanUE
13.03.2010. @ 12:47 #2c3e174c

Ljudi moze pomoc????Ja ima gainward 9800gtx+,a hteo bih da kupim ovu kartu,pa me zanima koliko je procenata bolje od 9800gtx+....

RRR
14.03.2010. @ 03:23 #20d7c5b6

20%

Stefanue
14.03.2010. @ 12:02 #617c8578

Znaci da slobodno predjem sa 9800GTX+ na 5770

Oblivion
14.03.2010. @ 23:16 #f19ae562

Prelazak ti mnogo zavisi i od ostatka kompjutera - ako nije dovoljno jak, imaćeš problema da igraš igre u full hd i visokim podešavanjima...Za niža podešavanja i rezoluciju ti je i 9800gtx+ sasvim dovoljan. Čisto radi poređenja, probao sam crysis na e2180 @2.6GHz, 4GB DDR2 i nVidia 9600GT 512MB DDR3 i igra je letila na 1024*768 sa medium-high podešavanjima...Ako već hoćeš da radiš upgrade, sačekaj ATI 5830 (pod uslovom da bude primjetnija razlika u cijeni između njega i 5850) ili neki gtx 260...Ja lično ne bih radio upgrade za 20% povećanja performansi. E sad, ako imaš keš i žuri ti se, nećeš se pokajati ni sa ovo grafičkom karticom! :D +:Za Stefanue

Ljuba
15.03.2010. @ 12:45 #3d78c717

Slažem se sa Oblivionom, ja čak imam oko 10% slabiju grafiku od 9800GTX, tačnije 8800GT i odustao sam od upgrejda na ovu, ništa od upgrejda ako nemam bar 50% posto bolje performanse.

Mario
15.03.2010. @ 18:19 #1cffa7f5

Koji imas procesor ? +:Pitanje za Bojana

bOJAN
23.03.2010. @ 03:56 #f7c3742d

Imam Phenom II X2 550 , na 3.7 Ghz, stock cooler, ne otkljucan, i odlicno je poterao ovu grafu, ma ko od sale je poterao. +:ZA MARIA

oleg
24.03.2010. @ 14:59 #93f439ab

Bojane, Phenom II x 550 BE je izuzetan cpu. Nema brige da potera ovu grafiku kako treba. Jedino mozda ne bi izvukao maximum iz ove 58... serije i iznad,a sve ostalo, bez problema. I tu gde ne bi izvukao max, ne bi mogao ni da provalis to. A gaficka je trenutno u odnosu cene preformanse sigurno najbolji izbor. Sve preko ovog maltene nije ni potrebno, jer igrama ne treba toliko snage.

Bojan
29.03.2010. @ 01:11 #c74624e6

Da druze, znam, ovaj procesor mi je sada odlican, u kombinaciji sa GIGABYTE GA-MA790XT-UD4P plocom i 4 GB Kingston HyperX na DDR III na 1600 MHZ i MSI R5770 HAWK, ODLICNA KOMBINACIJA ZA OVU GODINU, mozda jedino predjem na Phenom II X4 i to 965-icu jedino ako vec budem kupovao... POZ... +:ZA OLEG-a

BOJAN
29.03.2010. @ 01:13 #acd2d783

CAK SAM POTERAO IGRU METRO 2033 na Very High i 1280x1024 na preko 30 FPS. ZAISTA ODLICNO GRAFA ODRADJUJE SVOJ POSAO...

Дарко
31.03.2010. @ 17:58 #38149953

Да ли је боља ова или Sapphire Radeon HD5770 Vapor-X? Не купујем графичку сваки дан па ми 10 евра разлике ништа не значи што је ова скупља ако је за толико боља. Ова коју тренутно користим је стара око 7, 8 година.

Bojan
03.04.2010. @ 02:26 #a29dda30

@Дарко DEFINITIVNO JE MSI R5770 HAWK bolja od 5770 VAPOR-X !!! Ima Military Class komponente i to je ziva istina, ne koristi nista stock, kuler, pa ni PCB, MSI je ovde DALEKO DALEKO NAPREDNIJI ! ! !

@Bojan
03.04.2010. @ 17:06 #1bd45281

Maaaaa, siguran sam da ima i delove od spejs satla, care mojne da se primas na te reklame. Njima je bitan $$$$$, a to da li je ce elektrolit da traje pri maksimalnom opterecenju 5 god ili 5 god i 3 meseca,to stvarno nije bitno. Ajd' pozdrav:) +:cinjenica da je nesto bolja od referentne -:obrati paznju

gagi86
05.04.2010. @ 20:28 #7a1b0e09

Zanima me kako se pokazala ova graficka po pitanju buke?

Oblivion
04.05.2010. @ 17:50 #43d3c305

U radu proizvodi zvuk jačine 40dba što je sasvim prihvatljivo - na nivou cjelokupnog kompjutera, tj. nećeš je ni čuti od ventilatora u kućištu...

tokio
05.05.2010. @ 14:17 #bb2edb9f

kolko je ova grafa bolja od 4770? da li bi osjetio veliku razliku.. hvala

Oblivion
05.05.2010. @ 15:20 #321c8075

Razlika se kreće i do 50%, s tim da je u 90% slučajeva razlika oko 35-40% u korist ati 5770... Razlike se ogledaju (def vrijednosti neklokovanih kartica) u količini stream procesora 640vs800 u korist 5770, u frekvenciji gpu 750mhz vs 850mhz kao i brzini memorije (kod obije je gddr5) 3.2ghz vs 4.8ghz što direktno znači i veći protok...Magistrala kod obije kartice je 128bitna...Ako ne koristiš full hd monitor prelaz bi ti se isplatio, međutim, ako imaš full hd monitor preskoči ovu karticu i izdrži do kraja godine kada bi cijena ati 5850 trebala poprilično da opadne a sa njom, nadam se, i nVidia gtx 470... Dodatno, obrati i pažnju na ati 5830 (koji nije loša kartica ali zato ima užasan odnos uloženo/dobijeno kao i na nVidia gts 450 najavljen za jun a koji bi trebao da bude bolji od ati 5830 i pritom i jeftiniji...Ovo ti govorim zato što je za današnje pojmove, klasa ati 5830 prag igranja na full hd rezoluciji i max podešavanja za dx11 ali se nemoj previše nadati jer će biti još igara kao što je metro 2033... +:Za Tokio

bzzzzz
16.05.2010. @ 02:02 #1d6453c0

"U radu proizvodi zvuk jačine 40dba što je sasvim prihvatljivo - na nivou cjelokupnog kompjutera, tj. nećeš je ni čuti od ventilatora u kućištu..." Zavisi koliko tihe ventilatore imas u kucistu :) Kartica nije za one koji jure najjeftiniju kombinaciju. Jednostavno,napravljena je za overklokovanje i izivljavanje....probajte sa nekim referentnim modelom da prebacite stabilnih 1000 Mhz pa cete da vidite u cemu je stvar... ;) Plus je tiha i mnogo dobro izgleda.

...
27.05.2010. @ 11:37 #02e1d3ce

Mislim da asus nema ovde šta da traži, tj. kada imamo sapphire (koji verovatno proizvodi najbolje ati grafičke kartice) vapor-x i ovog msi bad boy-a koji je oc životinja. Ja ne gotivim ati ali se oc potencijal ovog msi-a ne može poreći...Cenovno su isti a za sapphire i msi ti mogu reći da se poprilično mogu klokovati i vrlo su tihi (za asus ne znam) i bar meni su dosta lepši. Možda ti pomogne i garancija - sapphire 2god, msi 3god, asus ne znam tačno (1-3god.)

Ogi
28.05.2010. @ 18:38 #2214add0

Da li bolja ova ili msi 4890OC?????

Oblivion
28.05.2010. @ 19:25 #4c964d3c

Nisu ista generacija i nisu ista klasa! Ako nećeš dx11, 4890 daje bolje performanse a ako hoćeš dx11 onda i nemaš puno izbora jer ga 4890 i ne podržava...

mixa
29.05.2010. @ 01:23 #92ff9593

koliko bi bile jake u crosfire modu?

Marko
04.07.2010. @ 14:44 #de93506e

U kombinaciji sa phenomom x4 ova grafika gura sve igrice na full detalje ,2 coolera odradjuju odlican posao sto se tice hladjenja i gotovu cu necujni na vecem broju obrtaja.

nikolica
11.10.2010. @ 20:11 #7b822274

Svakako da je karta vrhunska ali los utisak ostavlja magistrala od 128 bita i cena koja nije ispod 195e a pored toga tesko se i nalazi +:extra, ali -:128 bita i cena

Nemke
15.10.2010. @ 18:26 #1e2753d4

Koliko i u kojim stvarima je stvarno bitna sirina magistrale ? +:odlicna grafika za razumne pare -:MAGISTRALA 128bita WTF ?

Oblivion
15.10.2010. @ 20:34 #602bdf8e

Veoma bitna u svim stvarima - širina magistrale i brzina memorije direktno određuju protik koji kartica ostvaruje, što direktno utiče na performanse!

nikolos
16.10.2010. @ 20:33 #6b8ef841

pade cena na 145 uzimam neki dan

@@@
31.10.2010. @ 21:55 #aed5fe4a

Jel mislite da ce s pojavom serije 6xxx da jos padne cena???

Oblivion
05.11.2010. @ 21:58 #be4c68cb

Slabo da će cijena pasti... prije će biti da 5xxx kartice nestanu iz prodaje... S obzirom da je 6850 oko 165evra, stvarno nema razloga da bilo ko više uzima u razmatranje 5770 koji je jednostavno inferiorniji u svakom pogledu...

Frigo
08.11.2010. @ 15:16 #d24daa1f

Koliko mi napajenje treba za ovu kartu?

Marko
08.11.2010. @ 15:44 #940bafb7

Treba ti oko 400-500W firmiranog napajanja, dodaj još 20e i uzmi 6850 koja je dosta bolja od ove, potrošnja im je ista.

AkA
20.11.2010. @ 11:28 #4819deef

Meni gura x6, OC@4, 4gbddr3 ... i cu core5770 na(kineskom) termal masteru 420w iz 332 elite

Dark Lone
16.02.2011. @ 12:54 #05d1dc28

Svaka preporuka za ovu karticu,hvala bogu da se MsI osvestio i da poradi malo na boljem hladjenju. +:OC-bez granica

Nikola
29.04.2011. @ 12:33 #7ffe5f25

druze ti si onda zesce ne upucen,kad konstatujes da je msi od juce poco da ugradjuje dobro hladjenje,ako je msi po necemu poznat to je po nereferentnom i dokazanom hladjenju,par godina u nazad kao i po ne referentnim pcb- uvek doda po neku fazu vise i sve to zarad sto boljeg overclocka kao sto si i napisao

LINUS
01.05.2011. @ 01:02 #af443a19

odlicna gaficka za male pare +:dobar overklok

H.A.W.K
29.05.2011. @ 16:11 #8346f814

Kako bi se radila ova graficka na Lg Flatron Led monitoru.Default rezolucija monitora je 1920x1080 . Igrao bih crysis,sc2,TC HaWk 2.....pa ako neko moze da li je ova rezolucija previsoka za ovu kartu jer ja se ne razumjem u to.. +:Pitanje -:Pitanje

Bojan
14.06.2011. @ 14:48 #4bb7bb3b

MAKSIMALNA REZOLUCIJA JE 2560 x 1600. NEMAS NIKAKVIH PROBLEMA STO SE MONITORA TICE, RADI SIGURNO!

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan