logo
Luka

MSI Radeon HD 6850 1GB GDDR5 R6850-PM2D1GD5/OC

30.12.2010. @ 12:53   #Komentar #Grafička karta #MSI

ima li ko ovu kartu? jel bolja od gigabytea? kolika joj je garancija?

51 komentara

bojan
01.01.2011. @ 15:58 #fc8cd358

imamproblem sa ovom kartom, kada instaliram drajvere izgubm sliku na monitoru, zna li neko u čemu je poblem

isajlovic
04.01.2011. @ 23:39 #238938ce

imam je vec mesec dana i nemam pozitivne komentare jer je izgleda prva serija koju ja imam ima lose VRAM cipove i mora da im se spusti radni takt na 1000MHz inace puca u igrama i zakucava komp

Milos
24.01.2011. @ 21:28 #5a38a726

Bolja od ostalih 6850 zato sto je fabricki klokovana! ;) +:Najjeftinija od 6850

Marko
27.01.2011. @ 08:11 #beefa64e

Kupio sam je juce odusevljen sam, veoma dobra kartica brza i tiha a za cenu i da ne pricam. Odlicna za OC. Kupite je i igrajte sve igrice na maximun podesavanjima!!! +:Cena, brza,tiha -:Nema zamerke

Markor8
27.01.2011. @ 20:02 #5d4fc420

i Ja sam je skoro kupio nemam ni jednu zamerku grafa je veoma brza. +:Sve pohvale -:apsolutno nista!!!

Nenad
02.02.2011. @ 09:23 #a074d1b0

@Isajlovic Sumnjam da je losa serija. Idi da ti zamene kartu!

stefon
20.02.2011. @ 11:58 #882196ff

Jel neko klokovao ovu karticu ??? Meni u afterburneru maximum 850/4800. Jel zna neko kako da je klokam na 930 Mhz ???

mare
22.02.2011. @ 00:24 #efd6e626

E to i mene interesuje! I kada povecam voltazu u afterburneru i dalje nece da predje 850 to je maximum ne moze vise da se oc a gledao sam na netu da moze do 960mhz

darko
12.03.2011. @ 23:52 #b21ec6fb

zasto je ova kartica bez fabrickog oc skuplja, dakle referentni model 6850 ove iste kartice???

A
13.03.2011. @ 10:59 #bbc94588

Skuplja je jer je to starija serija uvoza(kad je 6850 bila skuplja),a nije se prodavala najbolje.

simke
14.03.2011. @ 13:06 #302345e9

aj ko ima ovu grafu, nek vidi koja mu je ocena u win 7 ? razmisljam da kupim +:koja joj je ocena u win 7

stefon
14.03.2011. @ 18:03 #9309609a

Ocena je 7.8

PC lik
22.03.2011. @ 18:58 #72d0e8af

uzeo sam je skoro losa iskusva samo...vecinia novijih igara nemoze na max.. pocela je da se greje i pravi probleme(losa serija takodje) ne preporucujem. +:lep ozgled -:lose i lose

stefon
23.03.2011. @ 16:38 #a741a106

Au brate, znam da je losa serija, ali da se greje i da ne mogu igrice sve na max to ne bih bas rekao. Znam da postoje primerci sa losim memorijskim cipovima, ali da se greje to nikako. Ja je imam i igram BFBD sve na high dobijam oko 40-50 fps, crysis GAMER DETAILS 40 fps, nba 2k11 80 fps. Kakav ti je ostatak konfiguracije ???

Filip
14.04.2011. @ 11:35 #e476acdf

Sto se tice grejanja, nemam primedbi, potpuno je ok da ide do 60 stepeni, ako nekome ide preko to je mozda zbog ploce ili mu se druge konponente prgrejavaju, memorije i proc pa nek otvori kuciste ili neka ubaci dodatni kuler, uvek treba fleshovati bios na najnoviju verziju, to zna da pomogne, a tera uz dobar proc i 4gb rama memorije sve igre na high, al sad dal bash sve na max i very, to tesko, fanaticima preporucujem neku grafiku od 4 gb. Za ove pare gaficka je sasvim korektna i kvalitetna, 3 god garancija, 820 takt, nema potrebe za klokovanjem.....

stefon
18.04.2011. @ 14:02 #beed881a

Naravno da hoce, ja sa e7500 @3.6 Ghz, 4 GB rama, i ovom kartom igram crysis 2 na high detaljima, fps oko 50...

Aleksandar
03.05.2011. @ 10:37 #958731c4

teo sam reci da FPS nikad nepada ispod 30, ali sam prevideo :D

PC lik
01.06.2011. @ 14:08 #f2a3a553

dobio sam novu radi ko sat....imam 8gb rama i amd na 4ghz trenutno...tera mi dirt3 i witchera 2 kao i crysis 2 na full hd bez greske...odlicno ak bude kocilo ubacim posle jos jednu....nemam zamerki za sad :)

DrUnder
05.10.2011. @ 16:28 #921f59a9

Ova kartica je vrh i zaista ne kontam ovde neke ljude....Za ove pare kartica radi savrseno,sve igre igram na max detalje bez ikakvih problema... +:Odlicna,tiha,hladna

stefon
28.10.2011. @ 22:07 #5c1caba4

Ni ja isto, ja sam je overklokovao na 970/1150 sve je stabilno, fan na 70%(jedva se cuje). Nema igrice u kojoj ne dobijem barem 45-50 fps!

lukaatv
21.11.2011. @ 09:48 #c9b58cb0

Pozdrav Hteo sam da pitam dal se isplati kupiti dve ove karte ili mozda cak tri i upariti ih u Crossfirex sistem umesto recimo kupovine GTX580 po testovima ova kombinacija dve ove karte je brza od jedne GTX580 i usto jeftinija od GTX580

stefon
21.11.2011. @ 22:27 #05f048a8

Ne mozes 3 ovakve karte jer podrzavaju samo 2-way crossfire. I 2 su malo brze od jedne gtx 580...

vlada
23.12.2011. @ 13:16 #1a8d0bb4

sacekajte 7000 seriju donece duple performanse za manje para

StefanR
09.01.2012. @ 19:12 #160cbb63

Dobra kartica rade sve igrice na high detaljima,takodje je ocena dobra 7.7 ili 7.8

Dovla
09.01.2012. @ 22:14 #4b12831c

crysis 2 na high,full sve komplet,proca AMD Phenom™ II X6 1055T 2.8GHz ,memo imam dosta 16GB,al vuce oko 1.3GB,radi sve PERFEKTNO!!Provereno!!Kupite opusteno,a ipak 140e nije malo,mora da vredi!!

Luka
28.01.2012. @ 14:44 #de58d3a4

Da li moze ova i saphirova toxic verzija u crossfire da se stave?

stefan
08.02.2012. @ 13:23 #22655525

Moze naravno.

Miki
17.02.2012. @ 03:24 #81da7475

Pravi galamu brate u pm :) ostalo je sve super... sa malo boljim procesorom radi kao podmazana... +:ostalo

Cile
24.02.2012. @ 20:39 #193059a6

Ja sam bas zagrejan da je uzmem 13.500din ,najbrza od svih 6850,hladna i tiha a za oc da negovorimo ...gledao sam testove powercolora 6850 kada se klokne takt cpu-a na 900mhz a memorija na 1100 iste preformanse ima kao gtx560 , nisam mogao da verujem...mogu tek da zamislim kakva je ova kad se klokyje.. +:za pohvalu

Miki
24.02.2012. @ 21:28 #8da12cfa

Malo sam se iznerviarao kad pokrenem FurMark test stabilnosti posle 1minuta temperatura ode do 95C

Miki
24.02.2012. @ 21:52 #4c95e556

Zaboravio sam da napomenem da je nisam klokovao...

Dimke
29.03.2012. @ 10:55 #f5d1a12b

Asus pravi najbolji hardwer danas gledano sa naseg trzista naravno i zelim da kazem da je model EAH6850 v2 brza i bolje optimizovana karta nego ova licno testirao, da napomenem da joj gpu ide do 950 mhz bez overvoltage opcije i da pri tom na 50% fan ne prelazi 60C thumb up ASUS!

Shone
25.04.2012. @ 22:47 #97bd593a

Kao sto svi znamo kupovina graficke karte sa limitiranim budzetom zna da da poprilicnu glavobolju.Svaki proizvodjac daje proizvod sa 10% vise znage za samo par eura vise i tako u nedogled,mada to nije i slucaj sa ovom karticom.Njena cena je ista,a u nekim slucajevima i niza u odnosu na ne klokovane kartice,a evo i razlogaL: MSI pri izdaji svoje prve 6850 serije odmah je na sajtu izbacio i OC verziju,mada ubrzo se ustanovilo da je veoma limitiran prostor za OC sa istom voltazom zbog cega je ubrzo prekinuta proizvodnja ovog konkretnog modela.Sustina price,kartica je ispravna i radi brze od obicnog modela ali je mali nacin kockanja,mada otvara nove mogucnosti.Sa downclockom dobija se brzi odziv same kartice kao i produzen vek trajanja sto znaci da nije bacanje para.Mada u koliko prosto hocete da kupite najobicniju 6850 a da nije falicna prosto pogledate najjeftiniju , dodate 10 evra i tu ste.ako ne znate sta valja,znate sta je skupo. -:Razlog cene

Losmi
15.06.2012. @ 01:09 #0e6b1f54

Ovo pisem za graficku sa crnim PCB i crnim velikim kulerom od 8cm. Tu sam kupio. Neki prodavaci imaju sliku ove crvene a ustvari prodaju ovu drugu, jer i na MSI sajtu na istoj strani su obe. Crna je blaze overklovana, gpu radi na 800MHz dok je memorija ostala na referentnom taktu. Radi mi na gigabyte 460W (realnih 400W mozda i manje), procesor amd X4 955 i 4GB ddr2. +:Stabilna, mlaka, brza -:mozda malo bucniji kuler kada je opterecena

steva
27.06.2012. @ 21:14 #5edc3694

Losmi ako ti je napajanje ono od 1.5-2kg sigurno nije 400w i manje vec blizu deklarisane vrednosti.Sa 400w i manje ne bi radilo sve kako treba sa tvojom konfiguracijom.

Marko
27.06.2012. @ 22:50 #2383f0fb

Sta mislite o ovoj kartici u kombinaciji sa sledecim komopnentama Matična ploča MB AM3+ 970 Asus M5A97, PCIe/DDR3/SATA3/GLAN/RAID/7.1/USB3 Procesor 'CPU AM3 AMD Athlon™ II X4 Quad-Core 640,3.00GHz/2MB BOX 45nm Memorija DIMM DDR3 4GB 1600MHz KINGSTON KHX1600C9D3/4G, CL9 Napajanje 500W Chieftec CTG-500-80P, bulk

steva
28.06.2012. @ 02:06 #e0ec6882

Dimke,uzmimo predpostvku da je Asus brzi bolji i sta sve ne jos,ali da li je toliko bolji i brzi da kosta 30% vise?Da li je brzi 30%?Ova kartica je 107e a Asus 137-142e.Mislim da u cenovnom rangu Asusa ima boljih izbora narocito ako dodamo jos 10-ak evra.

ivan
13.07.2012. @ 03:44 #1f542b17

Da li uz ovu kartu dolazi kuler sa slike ili onaj jednostavan cilindricni? +:6850, 3god. garancije

dablin
17.07.2012. @ 03:56 #25a5144e

Ja imam ovu graficku al sa kulerom 8 cm ovaj je 9 cm i ne verujem da ce te ga negde naci.znaci ona druga verzija kulra.Malo jeste bucniji kuler.Ali zato na primer max payne 3 sa mojim i5 2400 3,1 ghz ide sve na ultra ,rezolucija u kojoj sam igrao je 1280x1024. +:Za ove pare bolja nema graficka -:malo bucan kuler,al nista strasno bitno je da radi posao

ivan
17.07.2012. @ 04:31 #f1ee42e5

Hvala dablin!

skijeti
28.07.2012. @ 14:35 #99eab986

Nemojte gledati testove max payne igre, jer ona je jako dobro (odlicno) optimizovana!!! I meni u FullHD sa Powercolor 6850 u pojedinim momentima daje preko 300 fps sa ultra podesavanjima, msaa 2x... Ako moze da se nadje po ovoj ceni sa sajta, onda je sigurno odlicna kupovima. +:hehe max payne

Zeljko
29.07.2012. @ 19:46 #aa1a540d

Dali je bolja ova ili Gigabyte 6850 OC

Pro_KiNG
27.08.2012. @ 00:27 #2fc76bd7

da li bi terala na ultra sa proc e6600 3.06 x2 6gb rama ddr3,na 1920x1080

Vlado nk
27.08.2012. @ 02:02 #bb286add

Ako je tvoj Intel e6600 quard, a mislim da jeste, tera na ultra, ne brini nista! A mozda da razmislis o sjajnoj Ati 7950 - 150 eura sa 1 GB DDR 5? Ili odlicnoj 6870 ili jeftinoj GTX 450 Afox za 60 eura??? +:Odlicna

Vlado nk
27.08.2012. @ 02:05 #b675b4e2

izvinjavam se, mislio sam na 7850, mada je ona 163 eura... Imas i dalje odlicnu 6950 ili GT 560 ti.... +:Odlicna

WlayCo
14.09.2012. @ 12:50 #7ffe123d

Imam Gigabyte GA-P35-DS3l, C2D E4600, 4Gb DDR2 800, Chieftec 550W napajanje. Da li mogu ovu karticu da koristim bez problema na ovoj konfiguraciji? Koja je najjaca kartica koju mogu da stavim kod sebe da ima smisla...?

Danilo
14.09.2012. @ 13:13 #2732b764

Možež da koristiš bez problema, ali ti je procesor slab, preporučujem ti 7770 grafiku, mada će ti i kod nje procesor biti usko grlo, ali probaj da ga klokuješ što više možeš.

Nemanja
18.09.2012. @ 21:46 #bab58bcf

koje napajanje je potrebno za ovu graficku?

Frangel
18.09.2012. @ 22:08 #5dcd8ded

koja je razlika izmedju ove(OC verzije) i one koja nije OC. Da li postiji razlika,ako da u cemu se ogleda ta razlika?

dablin
01.02.2013. @ 01:28 #c1d14980

Obicna verzija klok je 775-4000 a OC 820-4400mhz napajanje minimum 500W ja imam LC power 600W. +:71.C maximum,Cena preformanse. -:kuler huci al vremenom se naviknete

jovan
26.07.2013. @ 19:14 #ec687acf

cao reci te mi da li bi ova graficka radila dobro u combinaciji sa procesorom q6600 i plocom ECS G41T-M7 i 6 gig rama ddr3

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan