logo
Goran

MSI Radeon HD 6950 2GB GDDR5 R6950-2PM2D2GD5

24.06.2011. @ 15:34   #Komentar #Grafička karta #MSI

Ako ima neko iskustva sa ovom zveri cenio bi jako da ostavi komentar... Kakve performanse daje kartica naspram konkurencije i da li se isplati kupiti je? Koja je razlika naspram npr. GTX560ti i slicnik kartica u tom cenovnom rangu do 250 evra? Pomozite mi oko kupovine molim vas! :) Hvala puno... +:Izgleda mi super OK :) -:malo znam o njoj :(

17 komentara

Goran
24.06.2011. @ 15:44 #09803bef

Imam je 3-4 meseca, odlična, sve igrice rade u full hd-u i ultra podešavanjima. Posle mesec dana sam ubacio BIOS od 6970 i otključao bez problema. Realno u igricama to donosi ubrzanje od 15-20% ali i to je odlično pošto je dž. Ne mogu da pričam o konkurenciji, ali kada sam je ja uzimao bila je oko 270+ eur i vredi te pare ako ćeš da se igraš u full hd-u. +:Odlične performanse, otključava se na 6970, dual bios, tiha -:ništa posebno

Goran
24.06.2011. @ 17:28 #8f7aa11d

@Goran Hvala imenjace ! Najverovatnije kupujem bas ovu zver

yoda
01.07.2011. @ 11:12 #1333c647

Nije losa kupovina ako moze da se otkljuca!

robert
07.08.2011. @ 18:15 #cb27b556

A koliko se greje?

MSI_Guy
31.08.2011. @ 19:04 #603154dc

@robert kao i svaki drugi referentni HD6950, do nekih 78-79 stepeni u normalnim okolnostima :)

Gambit
11.10.2011. @ 17:40 #87c390d8

Pa to je malo veca temperatura -.-

MSI_Guy
31.10.2011. @ 20:09 #4bdf09a7

Nije, cini ti se :) Ozbiljno, to su uobicajene temperature za referentno hladjenje. Ne moze da bude hladnija kad koristi isto hladjenje :)

Vlajko
07.11.2011. @ 22:36 #5f1e7323

Sta mislite jer bi ovo guralo na chiftec 500w?

Mirko
08.11.2011. @ 13:45 #2ce84ea5

Pa trebalo bi da može, u proseku ona troši oko 160W, ali pod nekim testom opterećenja zna da povuče i do 200W.

Dimke
17.11.2011. @ 09:02 #b0461338

Odlicna karta sto se tice otkljucavanja biosa nisam siguran u to...a jedno znam da ove cene koju su naveden nisu tacne ova karta danas kosta oko 300 + evra dok gtx 560 od Asusa kosta 25000 a moze i da se pazari Gigabyte gtx 560ti SOC za te pare koja je brza od Asus modela a na relaciji nVidia vs AMD st da kazem ja sam fan nvidije ali 2gb rama na karti osigurava buducnost jer dolaze sve zahtevnije igre, po doskorasnjim testovima gtx 560ti i 6950 su rame uz rame...

Vlajko
17.11.2011. @ 15:44 #6f58eff8

Potrebno mi je da znam dal cooler vristi na full opterecenu.....posto imam graficku R3850 OC msi 512mb i dere se ko blesav kad igram battlefield 3 na low....

ja
21.11.2011. @ 08:52 #61f4f546

Pogledajte na youtube.com testove imaju za ovu i 6970, po mom misljenju 6970 vristi a bukvalno ima isti kuler kao ova po mom misljenju ova bi trebala normalno da se cuje....

Zoran
26.12.2011. @ 20:19 #ef844fee

Prijatelju kako to mislis 6970 vristi kad su potpuno iste samo sto 6950 je malo slaba od 6970 ali ima i za to resenje sada mozes da fleshujes bios na 6950 i postaje 6970.Ja imam 6970 i sam mnogo zadovoljan ali sada kupujem 7970 pozz

GROM
27.12.2011. @ 16:19 #040d1617

Na koliko MHZ radi kada se overclockuje?

Carli
01.01.2012. @ 17:23 #8c0f3158

To nije Overclock nego Flash BIOSA na graficki procesor od 800 mhz na 880 pozdrav

Radojka
23.01.2012. @ 22:27 #e9bfc91d

Jel moze ovo napajanje da podrzi ovu kartu: Seasonic SS-520GM?

Djuka
24.01.2012. @ 15:38 #a3a1023e

Može, bez problema.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan