logo
Djuro

MSI Radeon HD 7750 1GB GDDR5 R7750-PMD1GD5/OC

25.05.2012. @ 18:08   #Komentar #Grafička karta #MSI

Kako da smanjim buku na njoj, tj kako da smanim broj obtaja kulera. +:mala potrosnja -:po meni je bucna

37 komentara

Zoran
23.07.2012. @ 18:48 #b7256316

Desni klik na desktop -> AMD VISION Engine Control Center - > Performance -> AMD OverDrive -> Enable manual fan control i to ti je to.

Zoran
23.07.2012. @ 18:49 #890753b9

I onda sa klizacem podesis bryinu ventilatora.

bojan
31.07.2012. @ 19:55 #e3c777cc

mozete li mi reci sta vise o ovaj grafickoj kartici? hvala!AMD Mobility™ Radeon® HD 7670 sa 1GB DDR3 sopstvene memorije, maksimalna memorija do 2302MB (1024+1279) deljene sa instaliranih 4GB sistemske memorije.

Vlado nk
27.08.2012. @ 01:39 #cfbbe0ba

Bojane, ta 7670 je itekako dobra graficka....mada bih ti ja ipk preporucio model sa 1 GB DDR 5 memorije........Imas jako,jako dobar i jeftin laptop bas sa tom grafickom- Acer sa AMD A6-quard procesrom i tom grafickom,samo ukucaj u ovo malo polje za trazenje desno A6, mislim da Lap kosta 374 eura........Pozdrav! -:7770 osjetno bolja....

Milan
21.09.2012. @ 23:30 #6c7e3adc

Pre 15-tak dana sam kupio ovu graficku kartu, za sada nemam zamerke, radi ok. +:radi super, green card (malo trosi) -:za sada nema mana

Milvol
29.09.2012. @ 21:30 #ab4e18c0

Prilikom paljenja racunara, jedino kartice se ne pali. Krene da vrti kulere i stane i ne saje nikakav signal monitoru. Da li neko zna u cemu je problem? +:ne radi

JACKS
06.10.2012. @ 07:59 #f5d814ec

grafika nije losa imam je oko 2 meseca i sve ok radi tesko se nalaze drajveri,ali ok jedini problem je sto jako zuji...da li neko ima resenje smanjio sam skoro na najnize okretanje kulera ali i dalje jak zvuk proizvodi +:grafika ko grafika,nije lose -:BUCNA KAO MOTORNA TESTERA :D

Djuro
11.10.2012. @ 13:40 #c743a7b2

@jacks I ja imam taj problem, izgleda da su ovi u msi to otkrili pa verzija 2.0 ima jedan, ali tisi kuler. Problem mozes jedino da resis kad ne radis nesto zahtevno tako sto skines i u msi afterburneru odes u settings, pa kartica fan, pa stikliras enable... pa sam nacrtas funkciju procenta okretanja kulera u odnosu na temperaturu. Ja tu stavim da mi okrece 5% do 40*C, a posle da ide na 40%. +:malo trosi -:buka buka buka

Nikola
23.11.2012. @ 20:11 #66b50d9e

Da li je bolja ova ili radeon hd 7750 2gb gddr3?

Vlado nk
21.12.2012. @ 23:59 #1927a89c

Ja bih prije uzeo ovu, jer je DDR 5 cak 3 puta brza memrija od DDR3 i igrice je puno bolje podrzavaju........Recite mi,da dodati za 7770? Hvala!!! +:Nikola -:Nikola

Novica
25.12.2012. @ 01:01 #9a4f2103

Da li ova graficka moze da radi na maticnoj ASUS p5g41t-m lx? Hvala unapred.

Vlado nk
30.12.2012. @ 00:27 #e6d9a7c4

Naravno da moze na tvoju plocu. +:Novice -:Novice

Nikola
27.02.2013. @ 11:05 #b8bdbba1

Jel bolja ova ili 6770 gddr5?

Marko
27.02.2013. @ 15:10 #dfcda94c

Tu su negde..

knhsggera
02.04.2013. @ 16:33 #8ac7ea3b

Da li ova graficka moze da radi na maticnoj gigabyte GA-M61PME-S2?

vojin
13.04.2013. @ 20:02 #b8121c6a

sve nove igre pokrece sa dobrim fps dobar odnos cene i kvaliteta imam je vec sest meseci za sada zadovoljan preporuka +:mala potrosnja hladna

vojin
13.04.2013. @ 20:10 #5dc2e810

moze na tvoju plocu GA-M61PME-S2 ima pci slot mada je ploca stara ima pci slot1.1 +:knhsggera -:knhsggera

Krantela
26.04.2013. @ 20:41 #bc90f42b

koliko napajanje treba za ovo ?

Marko
29.05.2013. @ 19:37 #e2d4c1d7

Imam problem na FULL hd imam bele tackice po ekranu,probao sam sve drajvere Kada izbrisem drivere ta rez radi bez tackica. Molim za pomoc

sale
20.11.2013. @ 23:46 #6e4c32cf

Mozda cu da postavim glupo pitanje, ali zanima me, da li ce ova graficka raditi ok na monitoru dijagonale ekrana 24''? Zbog rezolucije...ne znam kako ce se to uklopiti...hvala unapred

Vlado nk
17.12.2013. @ 15:41 #98c5e769

Hoce, ali ti ja predlazem 7850 Powercolor za 118 eura....

SASA
06.03.2014. @ 10:08 #258fda91

dali je dovoljno napajanje od 500 w

Marko
09.03.2014. @ 00:15 #8b056511

Za Sasu: Dovoljno je napajanje od 500 w +:Za Sasu

velizar
22.06.2014. @ 12:35 #73592787

Da li moze da radi na HP napajanju 365W?

Zarko
22.08.2014. @ 17:23 #0dee5cfd

Da li je bolja ova graficka ili SAPPHIRE Radeon HD 6790 1GB GDDR5 11194-00-20G?

jocaa
28.11.2014. @ 01:25 #3c4e8411

Imam ovu grafu i sve pohvale..u njenom rangu je po meni best bay.. Igrao sam bf4 na high sa intel G630 i sve je islo glatko

Dimiprasina
05.02.2015. @ 23:14 #21aa04d0

Vrlo dobra grafika za niske pare. Pokrenula je Assassin's Creed Unity na max uz 30fps. Preko toga igra nije ni napravljena. Igro sam sve bolje igrice od oktobra 2012. i nikada me nje izneverila. I FC4 je radio na Ultra na 30-45fps. +:Performanse,Overcloking,Stabilnost,Potrosnja,Cena,Buka(veoma je tiha) -:Prema ovoj ceni mane nepostoje

Dimiprasina
10.02.2015. @ 17:34 #cf62ca7a

Ventilator je otkazao pri OC- ingu na Assassin's Creed Unity-u. Lager se raspao. +:Performanse,Overcloking,Stabilnost,Potrosnja,Cena,Buka(veoma je tiha) -:Ventilator lako crkne na novim igrama

zoki
23.02.2015. @ 23:05 #aac17a2b

moze li se ova graficka ugraditi na dell optiplex 755 intel Pentium Dual Core E2180 2.0 Ghz

Dusan
24.04.2015. @ 23:25 #0074de62

zA zoki, moze naravno samo treba da imas PciE slot slobodan.

Dux
24.04.2015. @ 23:26 #3d28feb9

Hahah nemoguce je igrati AC unity na max zasto lazes ljude. +:Za Dimiprasina

Dimiprasina
27.05.2015. @ 12:28 #52f5626d

Nija nemoguce malo un official OC povecana poltaza i iskljucen AA

Dimiprasina
27.05.2015. @ 12:32 #e837ccce

takodje imam is A10 7850K cija je integrus uparena sa ovom grafom

lobo
14.07.2015. @ 03:17 #a7e16fdd

Hoce i moci da pokrene fifu 16 😆

Redakcija
30.09.2015. @ 19:34 #67bc5913

@lobo hoce sigurno :)

Redakcija
30.09.2015. @ 19:36 #b14cdb84

@zoki moze, Dell Optiplex 755 ima PCI-Express slot, a ova karta je odlican izbor izmedju ostalog zbog toga sto Optiplex 755 ima malo slabije napajanje, a ova karta nije zahtevna :)

Redakcija
30.09.2015. @ 19:37 #0f0c7d22

@Dimiprasina moguce je da se igra AC na ovoj karti, naravno ne na max podesavanjima, ali sasvim pristojno u manjoj rezoluciji na srednjim setovanjima :)

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan