logo
Zoran33

MSI Radeon HD 7750 1GB GDDR5 R7750-PMD1GD5/OC V2

04.10.2012. @ 15:35   #Komentar #Grafička karta #MSI

karta je prilicno malih dimenzija,ne zahteva dodatno napajanje,ne greje se i trosi gotovo duplo manje vati od 550ti sa cijim je performansama uporediva.od gts 450 zavisno od igre brza je 5-10fps.u ovih par dana testirao sam je u rezi 1680x1050 sa f1 2012,max payne 3,skyrim,bulletstorm,metro,shogun 2 i sve su radile savrseno glatko na high postavkama i u dx11.kartu sam kupio u duocomu za 10500 i dok nvidia ne obori cene 650 ati i nema konkurenciju u ovom cenovnom rangu. +:necujna,malo trosi,a nudi dobre performanse -:nista za ovaj cenovni rang

44 komentara

milan
04.10.2012. @ 19:31 #6aa6a62f

jeli zna neko kako bio ova graficka radila na Battlefield 3

Alex
15.10.2012. @ 09:33 #347fcc3e

Cao ljudi, imam jedno pitanje. Radice na mojoj PCIe 2.0 maticnoj? Je l' tako? Hvala unapred.

ja
15.10.2012. @ 13:57 #06445516

radice na pcie 2.0 radi super na battlefield 3

steva
29.10.2012. @ 15:37 #e75c7407

Zorane,na kojoj konfiguraciji si testirao karticu?

milos
30.10.2012. @ 14:14 #1697023a

ja sam prezadovoljan, takodje mi f1 2012 radi sve na max a i skoro izasli wrc 3... i to sa intel celeron g540 i 4gb rama... ocena na win 7 je 7.4 +:bas malo trosi, a gura sve na max

wrc
05.11.2012. @ 02:10 #1dc1b31f

WRC3 radi na bilo kojoj karti :)

Misko
07.11.2012. @ 21:37 #9c510692

tiha,hladna u full loadu ne prelazi 52 stepena...sasvim solidna grafika kupljena u emiju za 9000,garancija 3 god.... mogu vam reci da sam zadovoljan +:necujna, mala potrosnja,malih demenzija -:nista za sad

bezanijaC
14.12.2012. @ 13:15 #6a503acc

Je li kod vas V2 ta što ste je kupili u e... ili je V1? ..jer mi bas oni nude V1 kao zamenu za moju neku stariju karticu koja je neispravna, da li je velika razlika u V1 i V2? +:Pitanje za Miska i ostale -:Pitanje za Miska i ostale

Misko
23.12.2012. @ 14:44 #c4667c6e

Kod mene je V2 i da kucnem u drvo radi ko zmaj. A za V1 ne znam proguglaj malo +:bezanijaC -:bezanijaC

DEJAN
29.12.2012. @ 21:34 #0a2d357a

da li ova moze da tera u fulu sve sa e6600 3.06 x2 i 6gb rama na rezoluciji 1920x1080

KING
07.01.2013. @ 17:48 #0ca59224

da li pase pci express 3.0 na pci 16x

Milisaw
07.01.2013. @ 22:19 #9ed2c5f3

Za Dejana...Naravno da ne može, za to ti treba dosta jača grafika i procesor. Za Kinga...Sve kartice koje koriste PCI Ex slot rade na svim pločama sa tim slotom, da li je verzija dva, tri (odnosi se na propusnu moć) potpuno je nebitno u ovom trenutku. +:King,Dejan

Lidbo
15.01.2013. @ 22:30 #6cd608bf

kakva je razlika izmedju V2 i obicne

Milisaw
17.01.2013. @ 11:44 #8e29e81a

Koliko vidim po komentarima, ova V2 verzija je dosta tiša, standardni model ima dva venta...po meni potpuno nepotrebno za grafiku sa tako malom potrošnjom i TDP-om. Ostalo je sve isto, potpuno iste performanse. Tako da ako si mislio da pazariš baš ovaj model slobodno je uzimaj, em je tiša em jeftinija i to solidno u ovom trenutku.

moka
21.01.2013. @ 19:54 #5422d2f4

ova karta je nevjerovatno tiha i hladna jos nisam primjetio da je preko 60c temp. presla kad sam je tek stavio mislio sam da ne radi ventilator skinuo sam ponovo stranicu na kucistu vidim okrece se jednostavno necujna, tek pod nekim dugotrajnim sesijama igranja nekad se moze cuti ali pod uslovom da je otvoreno kuciste i na stolu blizu uha, savrsenstvo od kartice sto se tice buke potrosnje i temperatura. +:hladna tiha, mala potrosnja,najniza cena...

bagi
26.01.2013. @ 10:51 #a01a72d4

karta radi na kinezu ms napajanju vrlo malo trosi, fenomenalan izbor uzeta za 8k za tu lovu nema nista bolje definitivno odlicna kartica. U mene je bas ova v2 opet kazem odlicna kartica bez mane za sada. +:tiha i hladna radi na kinezu 400w

Dragan
28.01.2013. @ 16:39 #a7d7f6c4

Moze li ova graficka da radi ok na ovoj konfiguraciji: Matična: MSI G31TM-P21, Procesor: Intel celeron E3300, Ram: 4 GB DDR2 800, Hard: 320 GB, Napajanje: Frontier 450 W. Ako ne, sta mi preporucujete?

Mare
28.01.2013. @ 18:41 #55fe1de0

Radiće fino.

milos
31.01.2013. @ 23:31 #822d14e1

Pa radice fino ali neces nista puno dobiti sto se igraca tice jer ti je procesor slab ... grafika ce gurati novije igre a procesor tesko...tako da ako vec hoces samo grafiku da kupis kupi neku slabiju...gt 610, gt 630, 6570...

Dragan
02.02.2013. @ 20:46 #7ea5d334

Pa dobro jednog lepog dana uzecu quad core, pa ce sve ici mnogo brze. Inace komp koristim uglavnom za graficke programe, mnogo manje za igrice, a mislim da ce mi svakako ova grafika olaksati posao u odnosu na integrisanu . Hvala na odgovorima.

Pinokio
17.02.2013. @ 18:05 #55c486d6

da li ova V2 zahteva dodatno napajanje? jer vidim na MSI sajtu piše da dolazi kabal za dodatno napajanje, dok kod V1 nije dolazio, jer 7750 ne bi trebalo da traži 6pin kabal.

Darko
20.02.2013. @ 14:35 #74e3f3d3

Moze li da je gura blueberry 500w napajanje???

Vlado nk
22.02.2013. @ 12:10 #795cce1c

Moze bez ikakvih problema!!!! Srecna kupovina!

trinz
24.02.2013. @ 22:41 #950ad62f

Kakva je ova grafa u poredjenju sa 5770 i 6770 s obzirom da je OC verzija?

Aleksandar
26.02.2013. @ 16:14 #8d4e6ba3

Odlična kupovina malo slabije performanse u CS6 ... +:Tiha i ne greje se -:Da je 2GB :)

Vlado nk
04.03.2013. @ 00:08 #79ccf9f3

Tebi ploca ima PCI express 16x? Ma pase bilo koja PCI graficka na bilo koji PCI prikljucak na ploci, stavi je slobodno...Pozz

veca
15.07.2013. @ 23:38 #76e042fc

moze li ova graficka na ovu maticnu plocu :GA-P35-DS3L (rev. 2.0) other version : rev. 1.0 Intel® P35 + ICH9 Chipset Supports Intel® Core™ 2 multi-core and 45nm processors Supports DDR2 1066* memory for outstanding system performance Features PCI Express x16 for outstanding graphics performance Integrated SATA 3Gb/s interface Features high speed Gigabit Ethernet All solid capacitors design. 8 Channels High Definition Audio

Caslav
17.07.2013. @ 16:33 #76f31349

Moze na GA-P35-DS3L...

Goran
12.08.2013. @ 14:23 #d46e11f7

Riknula mi stara Leadtek PX9500 GT...Moze li je ova zameniti ili imate bolju varijantu za sl. novce?Ploca G31-M7 TE,2X1GB ram,1Tb+120Gb HDD,500W...Nisam bas neki poznavalac pa mi oprostite ako sam nesto zbrljao...Unapred hvala

stručnjak
12.11.2013. @ 15:49 #49649672

sve u svemu, razočaran sam ovom karticom. uskoro je menjam. +:dimenzije, tiha, ne traži dodatno napajanje -:slabe performanse

ivan
20.11.2013. @ 12:45 #6e17128d

moze li napajanje od 300w na ovu graficku?

odg
20.11.2013. @ 21:49 #069c0f5c

Moze, ako je pravih. Inace da pitam ovog cime je razocaran, sta ocekuje od ove kartice? Mozda sve zavisi sta kome treba, ali ja igram na high na 1920x1080 mnoge igre bez problema. +:dobra, za te pare odlicna

zile
14.01.2014. @ 20:32 #9ed560d6

Moja je u servisu kod EMMI-a Pucala je kad god igram bilo koju igru,rekli su mi da ce da naprave,samo kako to mi nije jasno...

Caslav
28.01.2014. @ 11:19 #597ae4b3

@zile je l' stigla sa servisa? Sta je bilo s njom?

aca
29.01.2014. @ 15:10 #e2459e9a

koristim je igram dotu 2 , cs go i slicne igrice bez problema a koliko sam video netu moze i bf4 da pogura samo jbg imam 3gb rama i dual core tako da nemam nameru ni da probam, po meni za ove pare odlican +:odlicna za ove pare i relativno tiha -:nemam nista protiv

Nebecki
31.01.2014. @ 13:22 #581a061f

Ova mala spravica je samo 6% sporija od svog pretka sa 256 bit magistralom radeona HD6790, a najbrzi klokovan POWERCOLOR HD 6770 VORTEX II, u Unigine haven pravi 502 poena a ovaj fabricki klokovani 7750 , 567 poena. Strava grafica +:Netrazi dodatno napajanje

Nebecki
01.02.2014. @ 14:47 #500109ab

Novi drajveri koji se rade u AMD-u su optimalizovani za seriju 7700 i ovu novu "R" zato bolji rezultati testova u odnosu na stariju generaciju. Kod N vidije to nije slucaj ona se trudi i oko drajvera za starije svoje modele.

sim
10.02.2014. @ 17:18 #4b43ebf6

na MSI sajtu ova grafička ima 2 kulera a ne jedan. sva je u crnoj boji. R7750-PMD1GD5/OC jel to tačno?

Milisaw
14.02.2014. @ 11:33 #22d11494

Stvarno odlična grafika, malih dimenzija, potrošnje i veoma tiha. I ima jedan ventilator. Koristim je već par meseci u kombinaciji sa i3 3210 i kvalitetnim napajanjem od 300W bez ikakvih problema. Sve igre čak i one najzahtevnije sam pokretao u visokim rezolucijama sa veoma solidnim grafičkim podešavanjima. Temperature su joj barem po meni smešne... U leru je kod mene 28-29 stepeni, ventilator se vrti na 30%, ne čujem ništa iz kućišta. Prilikom dužeg igranja, barem meni - temperatura nikad nije prelazila 50 stepeni. Normalno sve zavisi od provetrenosti kućišta. Tako da ako niste baš najzagriženiji igrač i ne jurite max. podešavanja(mada ćete 90% igara sa njom igrati u full HD-u) ova grafika ima moju apsolutnu preporuku.

Darko
27.06.2014. @ 21:36 #73d5d781

koristio sam je oko 6 meseci, kupio msi 7850 2gb 256 bita ddr5 i maltene da ne primecujem razliku,super me sluzila sad je na prodaju i dosta mi se svidja sto ne koristi dodatno sestopinsko napajanje pa moze da radi sa nekim slabijim napajanjem, ne moras da kupujes napajanje od 600-700W... sve u svemu extra sam zadovoljan +:za ove pare bolje nema -:ma kakve mane :)

Vlada
06.10.2014. @ 16:22 #778e2a0b

Radi 1.5 godinu bez greske,tera sve igre,za igranje u hd rezoluciji odlicna,cak neke igre i u 1080p sa smanjenim naprednim funkcijama. +:Cena,potrosnja,performanse

Sasa
28.11.2014. @ 16:53 #ead15bdf

Grafika ko grafika je dobra,nije skupa nije velik potrosac. A sad sto se tice igranja zahtevnijih igara od medium settings-a nema dalje a zasto?Citao sam dole da je za 6% sporija od 256-bit i to je totalno ne tacno.Ovu grafiku pojede 5870 koja je 4 godine starija od nje a navodno je 6% razlika u tih 128-256 bit.Za one koji ne izdvajaju puno ili nemogu ova grafika solidno se moze koristi za hd filmove i za NEKE novije igre. Tako da zamolio bih pojedince da ne lupaju gluposti velika je razlika u interfejsu izmedju 128 i 256 sto potvrdjuju sadasnji testovi.AMD ZAKON <3

DJ
22.05.2015. @ 11:47 #5b5d403b

Stvarno dobra grafa ali AC Unity je bila poslednja igra koji je pregurala. igrao sam na srednjem uz oko 32fps mogao sa i na max bez AA na oko 7-14 fps. igricu sam presao oali posle toga ni W.o.T nije mogal da gura +:Performanse,Overcloking,Stabilnost,Potrosnja,Cena,Buka(veoma je tiha) -:Nemoze da izgure najnovije naslove

Dalibor
18.06.2015. @ 11:28 #c324acf7

Pozdrav svima! Imam Amd athlon II x3 440, pa me interesuje da li bi ova graficka bila dobar izbor? Ili mozda 6770 ili 6670? Trazim najoptimalnije resenje. Imam i 4 gb ram i 500w napajanje. Hvala!

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan