logo
aleksandar

MSI Radeon HD 7790 1GB GDDR5 R7790-1GD5/OC

08.05.2013. @ 15:10   #Komentar #Grafička karta #MSI

ova ili 7770 oc verzije?

38 komentara

Milos
09.05.2013. @ 00:26 #90e9558e

i ova je oc i definitivno ova!

aleksa
12.05.2013. @ 08:23 #731fb8d7

560ti ili ova

igor
31.05.2013. @ 14:50 #c0958711

definitivno 560ti

Bane
31.05.2013. @ 20:36 #cead4fac

LOL Igore kazes da je 560ti bolja od 7790.... Bolje malo pogledaj benchmark pre nego sto dajes nekome savet....

miske
24.06.2013. @ 17:00 #e819bfe8

560ti i ova karta su skoro pa identicne, s tim sto ova skoro duplo manje strosi.Moj izbor bi bio 560ti +:igor,bane

Ostoja
25.06.2013. @ 00:42 #96a14c9f

Ko ista cita o IT tehnologji i grafikama imace sta i da procitao 7790HD. Nova arhitektura GCN kod AMD 1.1, stavlja 7790 ispred 6850,6870 i 6950 a neegde stize 7850.Nvidia ja je za samo mesec dana od izlaska 7790HD izbacila 650TI Boost posto je 7790 ponizavala 650Ti i malo iznad 650TI. Jezgro Bonaire ce stavljati i u konzole tako da je ova kartica 7790HD postavila stndarde za 3 do 5 godina unapred.U 3D Marku 11 ima osnovna verzija P5620 sa 1000Mhz meni je prosto glupo da kazem da imam P5940 sto je u rangu Geforce 570GTX i to samo sa 128bit-a, pitanje je kada ce da izbace Bonaire verziju sa 256 bit-a, a sta ce tada biti ??? +:Neverovatna kartcia

marko
04.07.2013. @ 13:00 #1bc17dad

imam ove dve u cf razbijaju gtx 670 i hd7950 i to jos neoverklokovane kad ih overklokujem klokujem maxx i temperatura neprelazi 55 u full loadu sve preporuke za ovu kartu odnos kvaliteta i cene su savrseni. +:odlicna hladjenje -:nistra

Miki
15.07.2013. @ 16:19 #506e3e14

Graficka kartica je fantasticna, uzeo sam je u emmi shopu za 12.499 i ne mogu opisati koliko sam zadovoljan s njom; drugar ima 7850 i ova za njom zaostaje maks 5 fpsa ali obicno je tu negde razlika oko 2-3 fpsa. Stvarno za ovaj novac nesto neverovatno! Sve preporuke! E sad ako ste nvidia fan onda bih preporucio gtx 660 ako imate novca jer suri i 7850 za oko 10 fpsa barem i to uvek; ako pak imate nesto manje novca onda je 650ti boost isto pravi izbor. Ona je jaca od 7850 za oko 2-3 fpsa a sto se cene tice tu su negde. Pozdrav! P.S. nikako ne bih preporucio da uzimate 650/650Ti jer ih 7790 unistava a cene su iste/slicne! +:Neverovatan odnos cene/kvaliteta -:Nista posebno

Petar
15.07.2013. @ 16:22 #a2f72590

Sto se tice rasprave oko 560ti i ove: Istina jeste da je 560ti malkice brza od ove ali 7790 nadoknadjuje to novijom arhitekturom, dx11.1 etc. A i prosto graficka je izasla pre oko 3 meseca za razliku od nvidijine 5xx serije koja je vec zastarela! Pozdrav!

Goxi
22.07.2013. @ 21:24 #ad36ae53

MSI 7790 / oc i MSI 7790 izgledaju isto ali ima razlike u ceni i gramazi. 500 - 1000 din je skuplji OC model i verujuci da je ta razlika u tom vrm hladnjaku uzeh nju. Naravno nema , hladnjak a sve ostalo je isto (benchovi , bulk , specifikacija) iako sam na nekim review stranicama video da bi trebalo da ga ima. Nema veze. imam VRM hladnjake od nekog accelera l2 pa cu to staviti. BTW. kartica je jako "mala" a kad radi "veliki" igrac. Naime po benchovima "sabija" hd 6850 i hd 6870 , dok je sa hd 6950 egal u dosta igara. GTX 650 TI boost je skuplji 4-5 hiljada dinara tako da nije isti rang sa njom. Pravi Nvidia model koji bi trebao da joj parira je GTX 650 TI ali HD 7790 je tu dobija skoro u svim benchovima. +:Niske temperature , mem clock , gpu clock, potrosnja -:VRM hladnjak

Dzoni
25.07.2013. @ 13:01 #0278b58e

Interesuje me ima li razlike izmedju ove kartice i kartice drugog proizvodjaca (Sapphire), osim sto je ova MSI overklokovana. I koju bi mi vi preporucili (MSI HD 7790 oc ili Sapphire HD 7790). Pozz

Milan
28.07.2013. @ 16:24 #6dd79e6a

Ajde ljudi ko je ima dajte opisite kako radi i gde da je kupim da li u win winu ili emmiju koliko imate fps u igrama koje igrate i tako.Ja imam e5400 @2.9 Ghz i monitor maksimalne rezolucije 1440x900 i mislio sam uzeti hd 7770 ali ova je bolja bar ja mislim aj sta mislite bilo sta +:Da li da kupim ovu graficku -:Da li da kupim ovu graficku

aca
30.07.2013. @ 09:17 #e1e24798

Bio shock na very high 1600x1200 i sa g860 na 3ghz i 8gb rama oko 75fps. Na ultra imam malo manje fpsa, ali mi ne ide slika tecno. Msi je odlicna malo je hladnija od safira cak za deset stepeni i ima garanciju tri godine, a safir dve. Kartica ima moju preporuku, ubedljivo najjaca 128bitna koja postoji i trosi samo 85w. +:odlicna

aca
30.07.2013. @ 09:20 #42279584

Bioshock infinite

Nikola
29.08.2013. @ 11:23 #6586a669

Da li uz ovu karticu dolazi i onaj adapter posto ja nisam dobio?

Nikola
31.08.2013. @ 15:21 #2603b6aa

Kakve bih perfomanse bih imao ako bih stavio ovakve 2 graficke u poredjenju sa karticama od 256 bita

defender
15.09.2013. @ 21:35 #87871364

Ova je graficka aždaja.Moja je sa 2GB GDDR5.Graficka je fenomenalna samo mi fali bolji processor.Moj processor je AMD 6400+ BLACK EDITION 3,2 GH.Uskoro kupujem INTEL CORE I7.Igranje će biti prava zabava. +:odlicna graficka -:samo mi fali bolji procesor

vlad
17.09.2013. @ 01:47 #621ddcd6

Sa 2x7790HD ucrossfiru kao 7970HD ili 670 +:Nikola

Nikola
17.09.2013. @ 18:46 #5bda2360

Hvala koje napajanje mi preprucujete(trenutno imam napajanje na kucistu thremal master 300) -:BILO KO

dule
24.09.2013. @ 19:23 #371bcf27

ova ili asus hd 4870 512mb

Nikola
24.09.2013. @ 19:45 #030f684c

Definitivno ova.Uporedio si graficku staru 2-3 godine sa ovom koja je izasla pre sa onom koja je izasla ove godine. -:Nemojte da mi skidjate postove :)

David
29.09.2013. @ 17:37 #7ad1556e

Ova ili AMD radeon 7790 powercolor turboduo 1gb ddr5?

Nikola
03.10.2013. @ 21:50 #b116159a

I jedan i druga su odlicne.Tvoj izbor.Amoj bi bio ova:)

zolaa
04.10.2013. @ 16:20 #6c910bfe

uzeo sam je danas i naprimer na battlefield 3 na ultra presets sa 32 igraca server dobijam dobrih 40-70 fps ali naprimer na cs:go dobijam dal stavio na 1440x900 ili 1024 rezoluciju very high ili very low meni je fps od 60-120 , a cs:go je duplo manje zahtevnija igrica u odnosu na battlefield 3 , zna li neko resenje ?! +:sve najbolje

micko
06.10.2013. @ 09:56 #7a43ff64

Slatko sam se nasmejao tvom objasnjenju... +:nikola

Nikola
06.10.2013. @ 19:30 #99660480

Izvini a zasto se nasmejao.Sto sam pokusao da pomgnem coveku oko pc. -:budala

Mica
30.10.2013. @ 01:29 #c9fd9880

Jel istina ovo sto pisu da pri koriscenju alt+tab iz igara , da te ostavlja na cekanju 10-15 sec?

Mica
06.11.2013. @ 23:47 #d895cd3e

Ne

Vlado nk
25.11.2013. @ 12:32 #7cdbf88c

Mozda da razmislis da uzmes AMD FX 6300, 6 jezgara za 97 eura ? +:Defender -:Defender

sale
14.12.2013. @ 21:30 #52c180bf

Da li ova graficka ili radeon r7 260x 2gb ?

milos
25.12.2013. @ 00:23 #f2e83bff

to je taj rang, jako su slicne, u gejmingu daju skoro iste rezultate, uzmi onu koja ti se vise svidja...i koja je povoljnija...

Ja Bre
11.01.2014. @ 22:18 #d2a67f2d

Koji imas procesor,mozda je do bottleneck-a?

Ale
25.01.2014. @ 12:07 #e5e68954

Uzeo sam graficku pre 3 meseca i extra je, sve tera na high, samo mi fali malo jaci procesor koji uskoro planiram da uzmem. Video sam da je neko rekao ako alt-tabujes da zablokira na 10, 15 sekundi, ja sa tim nemam problema, mozda je tim likovima koji to kazu malo slabija konfa. Sve preporue, za te pare nema bolje! +:extra graficka, extra cena

Aleksandar
31.01.2014. @ 17:03 #3689bcd6

Sasvim solidna grafa imam je oko 4 meseca sa fx6300 skoro sve guram na ultra 1080p.

Miki
28.02.2014. @ 12:35 #c063edac

Pozdrav ljudi... Interesuje me kako bi se ova grafička uklopila za rezu 1920x1080 uz AMD Athlon II X4 630 (2.80 GHz), i 8 GB DDR2 rama? Dal bi ovaj procesor bio usko grlo?

Laza
26.03.2014. @ 02:03 #7d03a889

Nece ja je vozam sa Athlonom II X4 640 i sve je OK +:Odlicna karta

MSI_Guy
08.12.2014. @ 12:25 #c78a7414

@Miki ne bi bio usko grlo, odlican bi to bio kombo :)

Marko
03.07.2015. @ 14:45 #9e9ae491

Imam ovu graficku medjutim, pojavio mi se probemim sa fanom, kad upalim racunara on stoji, moram rucno svaki put da ga pokrenem, kako bi se vrteo, zna li neko u cemu je problem?

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan