logo
Dejan

MSI Radeon HD 7850 1GB GDDR5 R7850-1GD5/OC

06.09.2012. @ 15:30   #Komentar #Grafička karta #MSI

Da li je neko uzeo ovu grafu? Ne vidim ni jedan review na net-u, kakva je u radu (temperatura, buka)? Takdje zanima me da li podrzava MSI Voltage Tweak tj overvolt i undervolt, jer imam 7850 Twin Frozr III i kartica nije podrzana Afterburnerom (pise i na MSI forumu)?!??

149 komentara

Dimke
18.09.2012. @ 22:21 #eaeab0ab

Dali si ti svestan sta si napisao... > Takdje zanima me da li podrzava MSI Voltage Tweak tj overvolt i undervolt, jer imam 7850 Twin Frozr III i kartica nije podrzana Afterburnerom (pise i na MSI forumu)?!??<<< Pise na forumu da ne podrzava a imas tu kartu ??? pa jednostavno to sto si napisao nema veze sa MOZGOM svaka Msi karta podrzava afterburner, verovatno neznas da ga koristish adekvatno??

Goran
19.09.2012. @ 12:54 #53d7e007

Svaka MSI kartica jeste podrzana Afterburnerom, ali ne i voltage tweak. Poslacu ti link koji to dokazuje kad dodjem kuci, trenutno sam na poslu. I da, pise se "ne znam" i "da li". Pozdrav.

Goran
19.09.2012. @ 13:20 #67952a5f

www.techpowerup.com/reviews/MSI/GTX660TwinFrozrIII/4.html "MSI is using an OnSemi NCP5395 voltage controller on their card. It does not provide software voltage control via I2C, nor any monitoring features." Moje pitanje je kratko i jasno. Da li MSI 7850 1GB podrzava voltage tweak sa MSI Afterburnerom? Nadam se da si sad shvatio pitanje.

geda
20.09.2012. @ 18:04 #a8051995

moze li ova graficka na napajanje LC5550 550W ? Napajanje ima samo jedan 6 pin prikljucak

crekkz
21.09.2012. @ 10:52 #3d0e3c67

sa 3570k, 8gb rama gura Battlefield 3 mp na high/ultra , zavisi od mape - ako tera BF , terace sve ostalo... pozz +:odlicna, za te pare vrh

crekkz
21.09.2012. @ 10:58 #ebf4b1ea

na kutiji pise: preporuceno 500w ili vise za napajanje, tako da bi trebalo da radi sve ok na tom lc-u

Nenad
21.09.2012. @ 11:03 #935de18e

Ova ili GeForce GTX 550-Ti 1GB GDDR5 ENGTX550 Ti DC TOP/DI/1GD5 256bit za igre,ne mogu nikako da se odlucim,pomozite ako Boga znate?!:)

Danilo
21.09.2012. @ 13:51 #d761fb56

7850 1GB je jača i od GTX 560 Ti, tako da nema tu nikakve dileme..

Danilo
21.09.2012. @ 13:55 #9d58a429

Ubedljivo najbolja kupovina! +:Odlične performanse, cena, potrošnja, OC potencijal -:1GB rama može biti malo kod nekih igara (recimo BF3) za very high setovanja

Fljus
21.09.2012. @ 15:19 #c42055cb

Jutros je stigla u moj pc, sve najbolje o kartici osim toga sto kad je u load-u proizvodi "bbbbzzzzzzzzzzzz" zvuke koji iritiraju (struja prolazi kroz kondenzatore itd). Sem toga sve je ok. Do 30C idle, 55C gaming mode. Pitanje za ostale vlasnike ove kartice, da li se i vama desava "Bzzzzzzzzzzzzzz" kad je u load-u jer meni komp stoji pored glave pa malo iritira, da je na patosu ne bi bio problem. +:Cena, performanse, hladna ko spricer -:1GB rama, nema hladnjak za v-ram

vladimir
22.09.2012. @ 03:39 #e7e76d68

imam jedno pitanja zasto cena ove graficke kartice varira od 150 sa msi pa do 200 eura za asus koja je razlika u ovoj i onoj od recimo 200 eura ako pise da imaju istu specifikaciju i kako to moze da se primeti u konkretnom radu naprimer igranju igrica hvala +:pitanje jedno

Marko
22.09.2012. @ 11:41 #69764b3d

Najveća je razlika u hlađenju i donekle u malo većim klokovima, što u praksi nema primetne razlike, Asus je u svakom slučaju precenjen, MSI i Sapphire su sasvim solidni.

vlada
22.09.2012. @ 23:23 #2b70fe72

ok hvala marko mislim da je suvise mnogo dati 60 eura za istru graficku ako dobijas samo klokovanje i bolje hladjenje sto se tice igrica tu nema neke razlike ? +:hvala na odgovoru

Marko
23.09.2012. @ 10:50 #b04bfe79

Naravno da nema, čak i ako se Asus bolje klokuje to je ne primetno u igrama, pošto je mala razlika. Asus bi trebao da je tiši i malo hladniji u odnosu na ovaj MSI, ali opet ne vredi razlike u ceni.

Dimke
23.09.2012. @ 12:50 #91e560d3

Imate upustvo kako se koristi MSi Afterburner, u cfg falju prema upustuvu dopisete neznam sad napamet ali moze se naci ina google.com recenicu za otkljucavanje votage opcija tako da ce afterburner bilo koju kartu regulisati votlazu u samom programu, e sada moze doci do ostecenja karti bas kao sto je ova, jer neko pomenu da se cuje zujanje, to su kapacitatori i kondenzatori koji eliminishu elektronski sum koje ova karta nema, oni ujedno produzuju rad kondenzatora i powecavaju otpor na struju drugim recima mozete da se igrate OC -a preko voltage metra...u slucaju ove karte to nije moguce... Slazem se sa vashim komentarima jer zaista kad je Asus u pitanju preterali su...ja cekam msi 7850 power edition sa 2 giga rama to je karta koja ce biti punokrvni 7850 ova je samo entry level nagadjanja oko cene su negde oko 22000 sto ce biti veoma pristupacno dok ce asus morati da spusta cenu jer tesko neko da da za istu kartu 27000 ja prvi nebih IAKO znam da je asus trenutno najbolji sto se kvaliteta tice to je odavno vec poznato... Nenad?? gtx 550ti je low karta punokrvni 7850 bice i jeste jaci od gtx560ti bilo koje verzije, pa cak i ova je od te dosta brza...

Nenad
26.09.2012. @ 20:36 #661d0577

Imam ovu graficku i kada igram Battlefield 3,Mafia II,Need for Speed Hot Pursuit 2010 treperi mi slika,to je izgleda do refresh rate-a!Race Grid i Pes 2012 mi rade normalno kao i kada ne igram nishta,tj taj problem mi se deshava za sada samo kod tih igrica jer drugo neshto josh nisam ni probao!Jel moze neko da pomogne!?Skinuo sam i sa Ati-jevog sajta najnoviji drajver ali ne vredi...

Danilo
26.09.2012. @ 22:50 #5171f71e

Pogledaj da li ti je slučajno uključena vertikalna sinhronizacija i promeni u opcijama, proveri rifreš monitora..

Fljus
30.09.2012. @ 00:05 #2ef7dec5

@Nenad, Imao sam isti problem pa sam poslao na reklamaciju. Videcemo sta ce iz servisa da kazu. Bilo kad je vertikalna sinhronizacija ukljucena ili ne, refresh rate monitora ovakav ili onakav slika treperi sa sve najnovijim drajverima itd. Meni se to desavalo dok igram WoW a i u google chrome kad surfujem netom i kad je tamnija pozadina na ekranu. Opet kazem, videcu sta kaze servis, poslao sam je u sredu na reklamaciju.

Nenad
30.09.2012. @ 12:23 #729bc1c8

Igrala mi slika i na Grid-u,ali kada sam u opcijama ukljucio vertical sinc prestala je da igra i normalno sam igrao...Medjutim to ne pomaze u Battlefield-u i nekim drugim igricama,bilo da je v sinc ukljucen ili ne!Imao sam taj problem ranije dok sam imao tv karticu pa mi je ona pravila konflikt pa sam je izvadio!Vadio sam sve iz usb ulaza da vidim da mi ne pravi konflikt neshto od toga ali ni to nije reshilo problem!

liam
02.10.2012. @ 12:07 #10f61647

@Fljus, koliki ti je FPS u WOW-u sa ovom grafikom, predpostavljam da igras poslednju expanziju, meni na ultra u novim regijama 35-45. ostatak konf: i5 ivy 3550, p8z68 v/gen3 8gb ram, pa mi je malo cudno da je tako mali FPS

Fljus
02.10.2012. @ 17:06 #15cc60ab

@liam, ja ga drzim na high jer mi je tada grafika manje zujala pa stoji na 55-60, ali kad menjam zonu ili letim a pogotovu u stormu/org oko 40-50. Valjda igra jos nije optimizovana pa ima takve fps spajkove. Za sad igram na integrusi HD4200, low detalji, low sve, FPS zakovan na 60, nema treperenja nema nista. :) A sto se tice ostale konfiguracije moje: phenom II 955 @ 3.7, 4 gb rama.

Nemanja S
11.10.2012. @ 16:03 #1ce4b178

sta mislite da ovu graficku uparim sa i3 2120 3.3 GHz,kako bi se pokazala kod nekih novih igrica tipa bf3 ili Metro 2033??

Milos
14.10.2012. @ 00:47 #c3bb6253

najvise me zanima da li je kvalitetna i ima li smetnji u radu? +:planiram da je uzmem jer mi se svidjaju performanse

stefan
17.10.2012. @ 02:30 #11d4d7c5

Ovako, kupio sam ovu graficku karticu pre mesecak dana. Veoma sam zadovoljan jer radi extra. Presam sam sa Nvidia 9800gtx+ na nju i skoro duplo sam dobio na perfermansama. Ovih dana mi se desava da graficka konstanto drzi temp 60 stepeni. Igrao igrice ili ne :/ Do cega li to moze biti, menjao sam driver, obarao system tako je i dalje. Kada ga restartujem racunar ona bude oko 25 stepeni i posle nekog vremena i dalje drzi 60. Ako neko zna nesto neka mi pomogne da da radim, ne bih da mi rikne.Hvala +:Imam je i igrice rade u paru sa e8500 veoma dobro -:cini mi se da se pregreva

Fljus
17.10.2012. @ 12:33 #f02e2abf

Vratili su mi grafiku sa reklamacije sa opisom da je potpuno ispravna i da nema nikakvog kvara na njoj. Kondenzatori i dalje cvile kad povuce malo struje a WoW i dalje ima Vsync horizontalne linije koje iritiraju. Slucajno sam smanjio taktove grafici dok sam igrao sa 900 na 450 i memorije sa 1200 na 600 i nije bilo nikakvih linija u igrici tako da mislim da sa grafickom nesto nije u redu kad povuce vise struje iako servis kaze da je sve kako treba. @Milos, iako je jeftina, hladna, dobre performanse i sve to, zbog mnogih problema koje ne samo ja nego i dosta ljudi ovde ima, ja bih preskocio ovaj model.

Vlado nk
20.10.2012. @ 09:19 #f4f3c8e5

Stvarno sramota da graficka od 150 eura je neispravna!!! +:Solidna -:problemi sa njom

Miloš
22.10.2012. @ 11:58 #dafbe5ca

Dve ovakve u CF ili jedna GTX 670?

tugomir
23.10.2012. @ 08:49 #e1d6a7ab

windonws 7 +:koja joj je ocena windows 7 -:koja joj je ocena windonws 7

Fljus
23.10.2012. @ 12:51 #da53e550

@tugomir, 7.9

liam
24.10.2012. @ 11:07 #d979470b

Posedujem ovu grafiku i za sad nemam problema, temperatura je u redu, dodsue na stocku. Igre rade na max podesavanjima na velikim framovima. Kad uzmete odnos cene i performansi/kvaliteta u odnosu na konkurenciju stvarno je best buy atm na trzistu. +:performanse, cena -:za sad u mom slucaju nista

Fljus
26.10.2012. @ 16:07 #337bd873

@liam, preko cega povezujes karticu i monitor. VGA, DVI ili HDMI?

igor
05.11.2012. @ 02:23 #6a7dcf47

Karta je ok, mada cim upalin anti-aliasing u bilo kojoj novijoj igri secka. Naravno to je samo do manjka memorije ali ako ne koristite AA ili HD teksture u cryris2 ili skyrimu i sl. moci cete fino da se naigrate.

liam
07.11.2012. @ 12:44 #faaceb7d

@fljus koristim DVI, trenutno imam onaj konvertor sa VGA u DVI ali poenta je ista

nenad
09.11.2012. @ 18:48 #1fedb2ce

7,9 joj je ocena u Widows 7

nenad
10.11.2012. @ 14:34 #0341fd3d

Juce sam je uzeo i radi super,samo imam problem sa napajanjem cooler master 460w i u sred igrice zabode mi komp i pojavi mi se crn ekran,jedini naci da prekinem to reset -.- sad skupljam za novo napajanje,inace ja sam promenio onaj stock cooler jer vec imam Artic cooling twin turbo pro (u full loadu neprelazi 48c) +:za sada nista -:treba jace napajanje

rema
10.11.2012. @ 21:39 #e0cb9626

kazi mi na kojoj ti to rezoluciji secka crysis2 posto meni na 1600*1200 sa dve 5770 na full detaljima bije 60fps i ne skida a ova je jaca od ove dve zajedno.objasni mi to jer planiram da uzimam ovo,

Fljus
12.11.2012. @ 00:34 #9343f591

@rema, ne secka nego flikeruje. (bele horizontalne linije djuskaju po monitoru ako je kacis preko VGA kabla na monitor). I ne igram Crysis nego WoW, ne znam da li su iste po zahtevnosti igre ali svakako flikeruje mi i u WoW i u NFS Most Wanted tako da ako razmisljam dal da je ubacim u rernu ili skrcam jer bacih 160 evra za nju ko od sale a ispada da moram da kupim monitor sa HDMI/DVI ulazom da bi radila kako valja.

rema
12.11.2012. @ 15:33 #01bf8443

fijus oladi me majstore nacisto,sta ti se desava kad uplais aa i hd teksture?Dali da idem na 2gb soluciju ili da se izpruzim za 7870 pa kad je bal nek je maskenbal:)))

toni
12.11.2012. @ 21:12 #dc80f30b

ja sam je uzeo pre nedelju dana ali mi je pucala u igricama. Reklamirao sam je i dobio drugu. Ista stvar.! Kada je ispod 50c sve radi ok. Imam napajenje 700w maxsimus formula matičnu ,intela q9450, 4gb rama. Dali neko ima neku ideju šta je problem?.

Fljus
12.11.2012. @ 21:43 #bdddc047

@rema, Sapphire 7870 ti je na emiju na promociji trenutno, mozda bih isao vise prema njoj nego ovoj jer polude ovih dva meseca sa njom a i gledam po netu da se dosta ljudi zali. Ili okusaj srecu sa ovom jer je u odnosu na ostale dzabe pa ako radi super, ako ne, vristaces po forumima kao mi ostali :D

toni
13.11.2012. @ 16:59 #871b818b

Bome ja sam je vratio! Uzimam asus gtx 650ti. Jeste da je malo slabija ali asus je asus!

kifla
14.11.2012. @ 21:30 #83b47ed3

Provetrenost kucista, drajveri, losa struja bez obzira na 700w (kinez), memorija, kablovi napajanja... moze biti mnogo toga...

Nenad
14.11.2012. @ 22:21 #4b3516ac

Toni imao sam isti problem takozvani "black sreen" u sred igrice -.- vratio sam je i reklamirao,odma su mi dali drugu (posto vidim da im nisam prvi koji reklamira ovu karticu) rekli su mi da je ima dosta kartica i 7000 serije sa tom greskom,predlozili su mi da ako budem imao problema ponovo zamenim za neku drugu i doplatim,ova sto su mi sada dali radi prefektno, e sad koliko ce raditi to niko ne zna a garancija je 3 godine,tako da cim primetim nesto eto mene opet kod njih. Jos jedna stvar ko se odluci da kupuje ovu karticu neka je pazari odma u svakom slucaju nema sta da izgubi osim zivaca :D sledece godine nase trziste ce biti preplavljeno ovakvim "repariranim" karticama cija je garancija 1 god i njh bih vas savetovao da zaobidjete u sirokom luku,kartica je mali potrosac radi mi na 460w cooler master -:losa serija

Damir
17.11.2012. @ 21:01 #92e95ff5

Za koji dan bi trebao da uzmem ovu karticu. Sta je na kraju zakljucak? Uzimati je ili ne? Jer vidim da ima dosta problema sa njom. Zahvaljujem unapred.

Damir
17.11.2012. @ 21:57 #99a1d51c

Za koji dan bi trebao da uzmem ovu karticu. Sta je na kraju zakljucak? Uzimati je ili ne? Jer vidim da ima dosta problema sa njom. Zahvaljujem unapred.

wrc
18.11.2012. @ 04:59 #55c7414b

@Damir: pa ocigledno je pitanje srece pisu ljudu i ovde i po celom internetu, sanse su da dobijes ispravnu kartu 50/50%. MSI uvek ugradjuje smece na svoje proizvode zamazujuci oci sa 3 godine garancije pa ako prodje prodje. Ja cu zaobici ovu kartu.

Damir
18.11.2012. @ 17:13 #3528f3f5

Odustao sam od kupovine ove kartice. Uzecu sapphiru za 2000 dinara vise. Nije prevelika razlika, ali je mnogo manji rizik. -:Veliki rizik

dejan
19.11.2012. @ 18:09 #4c60a07e

Znaci zaobici ovu grafiku, a koliko vidim i sapphire je imao problema sa 7870 i 7950 grafikama, za 7850 ne znam ali mi se cini da je to ipak falican chip pa bez obzira koje proizvodjac?! Vasa prekporuka koju da kupim do 20000 din , a da nije Nvidia.

dejan
19.11.2012. @ 18:17 #acab4d6f

Asus ima neopravdano visoke cene, a grafike kao i sve ostale. Na Neweeg-u su ocrneli njihove grafike 7000- serije, a sta da kupim kad ne volim Nvidiu (smradovi se nisu udostojili da na 650 i 650Ti stave SLI konektore, tako da je izostala SLI podrska)!? Da 650Ti ima SLI konektor usla bi u obzir za kupovinu?!

wrc
20.11.2012. @ 04:52 #d4d80d20

trenutno najbolja kupovina 7870 v2

toni
20.11.2012. @ 21:51 #2e909a9b

Sigao mi je asus gtx650ti. Nemam nikakvih problem! Znači radi perfektno! Klokovanje,tiho...Asus je asus. Msi nikad više! Kolko para toliko muzike što bi rekli!

tt
22.11.2012. @ 22:44 #de1065e0

uzeo sam 6870, mislim da ne zaostaje toliko za ovom a dosta je jeftinija. bitno mi je da je 256 bita za full hd monitor. sve radi extra

Ivan
26.11.2012. @ 01:40 #916cb5f4

Da li je bolja ova graficka ili gtx 650 2gb ddr5? Dvoumim se izmedju te 2 kartice.Kapiram GTX ima duplo vise memorije 2gb ali me buni sto ova ima dublo veci interfejs. Tacnije ja bi uzeo 6870 sa isto 256 interfejsa ili gtx 650. razlika u ceni je minimalna.Hvala xD jos nesto imam full hd monitor 21 inch...

vlado
26.11.2012. @ 04:34 #751629c5

pitanje koja je razlika ova i ona sa 2gb ?mislim da li je to primetno na preformansama u toku igre

Marko
26.11.2012. @ 10:29 #8c93eea8

@Ivan, ne treba da te buni, 7850 je jača oko 20%. @vlado, zavisno od igre, npr. BF3 kod najačih podešavanja traži 2GB, ali za većinu igra je dovoljno 1GB.

msi
27.11.2012. @ 11:04 #228759b0

6870 ili 7850? +:pitanje

marko
27.11.2012. @ 14:26 #c8219341

@marko,7850 bez razmisljanja, jedino ako mozes da nadjes polovnu 6870 za male pare koja i isto extra grafa.

marko
27.11.2012. @ 14:39 #77820b07

@ivan,trenutno je dovaljan 1gb vrama za igre,ali zbog nadolazecih naslova koji ce zahtevati vise od 1gb vrama,moj ti je savet 2gb ako planiras da ides na malo duze staze.

igor
27.11.2012. @ 19:40 #18e69502

da li vredi preci sa 6870 na ovu? ili da se ceka 8 serija? hvala

Danilo
27.11.2012. @ 20:58 #34729596

Naravno da ne, razlika u performansama je ispod 20%, ne bi ti se isplatilo da prelaziš ni na 7870, jedino na 7950. Gledaj da ti razlika bude bar 50%.

micA
28.11.2012. @ 12:43 #8c6bf842

da li vredi preci sa 5770cf na ovu,hvala?

Danilo
28.11.2012. @ 13:02 #f7f25b3f

Ne.

pitanje
28.11.2012. @ 18:14 #6c68e1d5

6870 - 125e 7850 - 150e, vredi li kupiti 7850 za 3 hiljade vise ?

Danilo
28.11.2012. @ 18:33 #09d5be16

Vredi.

Milos
30.11.2012. @ 01:49 #adb72780

Da li uzeti ovu graficku karticu ili 560 ti 1 gb za Battlefield 3 ? Koja daje vise frejmova? hvala

Darko
30.11.2012. @ 12:40 #ba8f0426

Ova je jača, tako da daje više frejmova.

blekMsi:)
01.12.2012. @ 11:16 #6f93c1ba

kupio, neispravna, crn ekran u svakoj igrici posle 2-3 minuta. Stize nova, idemo dalje, garancija je tri godine.. :) inace je grafa tiha, hladna, odlicno se klokuje i svaka igrica radi ekstra. Zanimljivo u fur marku na 1000/1300 mhz ne puca a u igricama odmah..

Marko
01.12.2012. @ 23:59 #2f2da9f9

Hteo bih da kupim ovu graficku i procesor amd x4 965 ,i 4 gb rama, e sada interesuje me koje biste mi kuciste preporucili do 60 eura ako je uopste moguce uzete za te pare kuciste a da moze da podnese ovu graficku i procesor ,hvala.

zox
02.12.2012. @ 17:02 #42a0a1cf

Thermaltake element T.

blekMsi:)
03.12.2012. @ 23:12 #49203547

zamenio,izgleda da je ova ispravna ;) za sada je sve ok, 1000/1300mhz, ne prelazi 60c

asd
09.12.2012. @ 10:04 #c4cd9089

Darko ova kartica jeste u sustini jaca od 560ti ali daje manje fps-a u battlefield 3. Medjutim ta razlika je minimalna jedno 2-5fps. Ali samo da napomenem! :D Evo poredjena na anantech-u: www.anandtech.com/bench/Product/549?vs=547

digi
11.12.2012. @ 20:39 #3185b593

Koja graficka je najbolja do 150 eura za ovu konfiguraciju. Amd FX 8-CORE 3,6 GHz Ploca:ASUS M5A97 R2.0 RAM: 4GB 1600 Mhz Mislio sam neku GTX 560 TI

zox
13.12.2012. @ 19:12 #56e9d23b

Najnoviji driveri AMD 12.11 celu seriju 7000 dizu u nebesa sa performansama u testovima i igrama, tako da ti ja preporucujem 7850 jer daje najvise za ulozen novac i lepo pase na tvoju konfiguraciju! Ja sam i bas testirao na ovoj grafici i mogu ti reci da sam odusevljen, sve igre su bolje od 15-30%, a testovi negde i vise!

heq
14.12.2012. @ 09:12 #fdecf832

stvarno se vidi razlika sa novim drajverima, za 15-30% bolje rade igrice. Primetio sam da sad za mnoge igrice ni pola memorije ne potrosi a sa 12.10 drajverima je kucao 1gb redovno, ipak tu ima.. ovamo.. i onamo..ima nekih preferencija

heq
14.12.2012. @ 09:13 #27f70a0e

na koliko stabilno mhz-a vama radi ova kartica? fala

VladaNS
15.12.2012. @ 22:55 #bb9a1e30

Kupio prvo neispravnu, u svakoj igrici pucala posle 2min, zamenio...ova je ok za sada...tiha je, ne pregreva se...

mihajlo
23.12.2012. @ 20:39 #1cc997bd

Da li je bolja ova ili gtx650 ti power edition +:extra je -:dvoumim se

Sale
27.12.2012. @ 19:01 #a54cc183

Za micA naravno da DA!7850 je za oko 90 % bolja od 5770 a troši svega 20ak W više,pozdrav!

Dule
27.12.2012. @ 19:03 #f5abc643

@mihajlo 7850 sabija 650 ti u svim testovima!

micA
28.12.2012. @ 02:54 #0c49ba13

znam ja to ali kod mene su u pitanju dve 5770 u crossfire rezimu,necu da gledam testove hocu ako moze neko iz licnog iskustva da kaze,kako se ponasa u igrama jer ja sam zadovoljan sa 5770cf ali uskoro menjam ceo racunar pa ne mogu da se odlucim da li da idem na i7 sa ovom ili na i5 sa 7950?

MDK
28.12.2012. @ 06:26 #d8f72b76

I7 za igranje je bacanje para. Sasvim ti je dovoljan i5 sa nekom besnom grafikom.

Vlado nk
02.01.2013. @ 20:51 #97e16c89

Ovo je stvarno sramota za MSI.... +:Solidna -:Puno neispravnih

7850
02.01.2013. @ 23:30 #20b13fcb

ja sam iz druge imao srecu, sa sada radi. Preporuka je verzija od 2 gb, nije mnogo skuplja..

micA
03.01.2013. @ 12:47 #9a15a062

Potpuno si u pravu, uzeh ja i5 3570k i ovu grafu. Dobro je naleteh na ispravan model, sa tim sto cu za nekih mesec dana, da ili dodam jos jednu ili idem na 7950. Morao sam da prodam auto da bih kupio ovo:) E, ako neko hoce imam one dve 5770 na prodaju!

Nenad
10.01.2013. @ 21:38 #97cd4844

Imam ovu graficku vec par meseci...Od pocetka imam problem sa horizontalnim treperenjem slike prilikom igranja,inace se to ne deshava!Reklamirao sam je,rekli su mi da je ispravna!E sada,imam najnovije drajvere,napajanje je 600W LcPower,a ni do monitora nije,jer kad ga prikljucim na drugi racunar radi normalno,ne znam shta bi moglo biti!Par puta sam instalirao Windows,i opet se deshava ista stvar!Takodje Google Chrome-u mi zakucava cesto,izbaci mi da ocitavanje stranice nije uspelo,a nekada se zakuca i izbaci mi plavi ekran da ce se racunar ugasiti itd.,i onda se sam restartuje!Ako neko ima neki savet bio bih zahvalan!Ostala konfiguracija je Msi 970A-G46,Amd Phenom II X4 955,8Gb Ddr3...

MDK
12.01.2013. @ 08:37 #19bba76e

Ako radi na drugom kompu onda je ispravna. Ostaje ti RAM ili neki gremlini na MSI ploči (što i nije baš često ali dešava se zbog krš naponskih jedinica). Pod uslovom da nisi nešto čačkao po bios-u (overclock itd) i da je ta mašina radila pre bez problena sa nekom drugom grafikom ostaje ti komplet mašinu da nosiš u neki servis.

zli
12.01.2013. @ 12:15 #d024e708

obicno joj je bag da se ekran zacrni ili posivi, ostane tako deset sekundi ukoceno pa se restartuje, to bez problema primaju kao reklamaciju, meni se to desilo.. mislim da je u tvom slucaju graficka ispravna

Felix
14.01.2013. @ 22:08 #aa69daa2

Zagljavljivala (freez, hard reset) se u zahtevnijim igricama posle 10-60 minuta. Zamenjena u garanciji. Zamenjen primerak je takođe neispravan... +:performanse -:neispravna serija

vik
14.01.2013. @ 23:05 #0b6dc69e

moja radi stabilno na 1100 clock, 5100 mem,1200 voltaža, i 50% cooler,ne greje se preko 69% nikad, far cry 3 ide na ultra oko 60 fps.. ja sam zadovoljan +:sve je ok -:nije gtx 690 pa nemam 130 fps u crysis 2

vik
14.01.2013. @ 23:06 #fbbed21d

preko 69 stepeni mislim ne posto.. +:ispravka

msi
15.01.2013. @ 14:46 #f62a9a12

preko kog program radi na 1100 mhz? kako se menja voltaza ?

nikola
20.01.2013. @ 15:53 #3de0ecb0

pozdrav dali je bolja ova msi 7850 ili asus nvidia 650 ti za igranje igrica....i dali stvarno ima toliko neispravnih modela ovih kartica ..meni treba neka grafa za gaming do 17000...poz

Uros
20.01.2013. @ 20:59 #20c2bc34

Nikola: ova nikako procitaj slobodno sve komentare, kod nas ih je 99% skart i svi ljudi koji su navuceni zbog cene(sada jos smanjene s razlogom) je vracaju i doplacuju za bilo sta drugo. Pogledaj i po internetu ubedljivo najgora karta i to ne samo 7850. -:ova MSI i samo 1GB, vecina ih je skart

zli
21.01.2013. @ 16:10 #9f333c6a

meni radi odlicno, doduse druga po redu :) Ova je super, eventualno ti preporucujem verziju od 2 gb, jer vec je potrebno. msi ima 3 godine garancije, ostali 2.. +:za nikolu

vik
22.01.2013. @ 10:31 #d68ba9e4

preko asus gpu tweak kada se enabluje u opcijama overclocking range enchancment, +:voltaza

Marjan
22.01.2013. @ 16:28 #1c7f6c95

imam je skoro meseca i radi savršeno sve vuče na high bez problema, izgleda se pogodio dobar primerak

zli
24.01.2013. @ 10:26 #65986c9e

far cry 3 na full hd monitoru, sve na ultra osim aa koji ne moze na 8 vec na 4, radi od 25 fps pa nagore.. zadovoljan sam ali se iskreno kajem sto nisam uzeo verziju od 2 gb, tad je bilo 3 hiljade doplata.. sto i nije velika cifra. gtx 660 ne moze da joj prdne, dzaba 2 gb kad ne moze da propusti kroz svoje usko grlo. Preporuka, uzmite 7850 od 2 gb.

zli
24.01.2013. @ 15:25 #e2697244

zaboravih.. ova kartica - battlefield 3 sve na max podeseno, sljaka lagano.

Branko
25.01.2013. @ 22:27 #ee81495d

Horizontalno treperenje se vidi na VGA monitorima, ko ima DVI monitor nema problema. Lepo se klokuje lepo radi zato nemojte pljuvati karticu ako se dobije neispravan primerak zameni se za drugi i drugi ce raditi. Ko nema DVI neka ne kupuje ovu karticu i svima lepo. +:brza tiha -:horizontalno treperenje

ccc
28.01.2013. @ 18:33 #aa217d64

kao i mnogi kojima se zapala losa serija i ja sam jedan od nesrecnih dobitnika. Crni ekran, sivi kod drugara na njegovoj masini, dao je na reklamaciju cekam ishod kad dobijem novu i ako se ponasa isto moram da menjam za drugu planiram u tom slucaju da uzmem 7850 samo saphire. :( Bas sam se razocarao bar za sada. -:Neispravna karta

xxx
29.01.2013. @ 21:01 #b5c58265

@ccc 7850 samo saphire takodje ima problema ne kao MSI al nije ti ni ona spasena :)

Odisej
05.02.2013. @ 23:22 #8f40d8d0

Eeee sto nisam dosao ovde pre kupovine. Dakle kupio "ukletu" msi 7850 1gb i odmah pocese crni ekrani, odneo u firmu, dobio drugu nakon 40ak dana, opet isto. Odneo zatim racunar kod njih da bi ustanovili da je grafika ponovo neispravna, zamenio za Sapphire 7850 2gb srecan i zadovoljan.

komentator
06.02.2013. @ 20:21 #fb225329

Odiseje, dosao si do odlicne ideje.. sapfir i to 2 gb. Dobar izbor! Meni se nazalost pala ispravna.. rado bih je zamenio za neku od 2 gb.

Odisej
06.02.2013. @ 20:37 #f8aa96f3

Komentatore piraj da zamenis mozda i tebi izadju u susret ipak djubre je to i to svi znaju, ko zna koliko ce ti trajati!

komentator
07.02.2013. @ 10:58 #e8254013

imam tri godine garancije, pa ako crkne zamenicu je :) Dusu joj vadim, lepo se klokuje i sve leti ali ipak za 1920x1080 treba jos jedan gb. U prvih 14 dana imate pravo da zamenite proizvod bez ikakvog objasnjenja, ali posle toga koliko znam ne. Jedino ako je reklamacija u pitanju. U sustini, dobra je, zadovoljan sam ali je bolja verzija od 2gb za doplatu od 20-30e.

Odisej
12.02.2013. @ 18:04 #9de72375

Ova karta je obesmisljena u bilo kom smislu, sada Sapphire 7850 1GB kosta identicno a 7850 sa 2GB rama kosta 16 evra vise. Ovo je mozda najgora izvedba karte u istoriji informatike :)

interesant
22.02.2013. @ 04:17 #62e5b785

Da li moze neki kosntruktivniji komentar, osim ovih pljuvacko-amaterskih? Sa ovim primercima koji su ok, kakva su iskustva sa temperaturama i bukom obzirom da karta nema neko spektakularno hladjenje? +:Cena/performanse -:AMD/scary tales

MDK
22.02.2013. @ 21:09 #9b54e319

Radi apsolutno tiho i hladno. Jednostavno grafički čip je takav. U furmark-u ide do 50 stepeni u kućištu sa dva 120mm venta. Ukoliko se dobije neki faličan primerak, defekt je odmah primetan. Koliko para toliko muzike. Npr Asus-ov model sa boljom naponskom jedinicom i ozbiljnijim kulerom košta 30e više. Ako ste na striktnom budžetu kocka Vam ne gine. +:@Interesant

Vlado nk
25.02.2013. @ 17:59 #9511e017

Za ove pare se isplati rizikovati, apsolutno... -:ima neisparavnih

zli
25.02.2013. @ 19:55 #ba963823

posedujem karticu i odlicna je sa bukom i temperaturama, problem je sto je malo 1 gb memorije. Radi mi na 1000/1300 mhz

marks
26.02.2013. @ 23:07 #b6449e13

sramota za msi da ima toliki broj neispravnih kartica.. nikad necu uzeti msi, to je sigurno +:jeftina -:neispravna svaka druga, msi

liam
27.02.2013. @ 14:36 #f1a56934

Ja imam ovu karticu i igram sve igre na max i radi super na stocku Ocigledno treba imati srece, ali kao sto je neki komentar bio:"vredi se kockati za ove pare" +:odnos cena kvalitet, performanse -:nista do sad

minimum
04.03.2013. @ 19:37 #9bb84aa6

epa na max ne moze crysis 3, to je nemoguce.. jedino ako igras na 800x600

liam
05.03.2013. @ 10:26 #699eeba3

@minimum Nisam igrao crysys 3 ali jesam diablo3, starcraft 2, call of duty mw3/black ops2 i jos par novijih naslova...

Interesant
06.03.2013. @ 13:03 #343a6eec

Ja sam presao Crysis bez ikakvih problema na 1920x1080 pretezno medium sa nekim high podesavanjima, prezadovoljan sam kako radi, u nekim delovima je bilo osetnih padova fsp-a, ali obzirom da sam trenutno na dual core g840 procesoru, ne zalim se, u vecini slucajeva sam bio vise nego zadovoljan kako je radio crysis. Izgleda da mi je upao dobar primerak, nisam overklokovao nista, ne bih da je maltretiram, zahvalan sam sto je sve kako treba :-) +:25-55c temperature, performanse, ne cuje se, 1x6pin -:1gb (generalno, ne za ove pare)

Kriza
07.03.2013. @ 10:02 #92dba685

Crysis 3 je prva igrica koja je posteno namucila phenom II 955 3.2ghz, nisam video zahtevniju igru za procesor, radi na 50-90% Sto se grafike tice msaa 8x ne dolazi u obzir, jer ne moze iznad 10fps-a cim se smanji na 4x radi od 25 - 30fps s tim sto nekad padne ispod 25. Naravno full hd monitor i sva podesavanja su na very high. Verovatno verzija od 2gb daje nesto bolje performanse. Nju kupite

Vlado nk
15.03.2013. @ 02:42 #f0d498b7

Da li bi Intel Ivy bridge 2020 mogao da isprati ovu kartu? Hvala!!!

kriza
16.03.2013. @ 13:13 #ad4d48f1

ispravka, amd phII 955 sa cetri jezgra radi od 50 - 100% (prosecno 80%) sto dosad nije bio slucaj ni sa jednom igricom, mislim da to verovatno zavisi od detalja pa ce videti kako se tvoj procesor ponasa. Crysis uvek postavlja standarde, glupo je menjati neku komponentu kompjutera samo zbog jedne igre.

NIkola
19.03.2013. @ 07:13 #0f2e00f2

Da li je neko kupio ovu kartu u skorije vreme pre nedelju dve da li i dalje ima pokvarenih verzija?

bobi
19.03.2013. @ 17:13 #949ddae6

cela 78xx serija ima taj problem, bez problema menjaju za drugu tako da to i nije problem, dodaj jos 20e i bolje kupi verziju od 2 gb. Ako zelis bas ovu prodacu ti ja moju za manje para, ispravan primerak, 3 godine garancije, nekoliko meseci koriscena.. smeta mi sto nema 2gb memorije.

Roki
23.03.2013. @ 08:35 #03b5e179

bobi@ posto :)

ivan
25.03.2013. @ 04:12 #7ee25d9d

Napokon prestaje proizvodnja ovom zlu. Ko se zezno kao i ja, morao da prodaje msi 7850 1gb, pa kupuje totalno novu graficku, dodaje pare na ovo vreme, c c c...eeee kukala mu maaatiiiii ;)

Miroslav
26.03.2013. @ 17:28 #c29ae277

Ja zasada nemam zamerki za ovu grafiku,imao sam pre nje gt 9800 bila je dobra (i sada je)ali zbog Crysis 3 morao sam da kupim grafiku koja podrzava dx 11. Normalno koliko para toliko muzike a ovi pljuvacki komentari nemaju veze sa vezom,neka ona odradi svoje,pa cu ja za tri godine a mozda i ranije opet kupiti grafiku za jedno 140-150 E. Ko hoce neka kupuje grafike i za 900 E ali po meni je ova jedan standard, Cysis3 radi na medijumu i ja sam zadovoljan, a sto se tice 1 ili 2 gb mislim da nema potrebe trositi zasada novce za 2 gb. Sto se tice kvaliteta samih komponenti, to nema veze sa vezom,moze se dati i 1000E za grafiku i moze biti problema,zato je tu 3god. garancije. Ja je necu opterecivati na igricama a dok mogu bicu skroman po tom pitanju pa sta bude.Napr prva grafika(2007) mi je bila Geinword 8500 gt pokvarila se za 7 dana ,normalno dobio sam novu,eto to potvrdjuje da se uvek moze naleteti na neku neispravnu,ali zatu valjda sluzi garancija.

Stefan
28.03.2013. @ 12:12 #a40cdf2a

"Da li bi Intel Ivy bridge 2020 mogao da isprati ovu kartu?" Prijatelju ja sam je ispratio sa Intel core 2 Duo e8500 bez problema. Dobar spoj radi sve na maximum, mozda zato sto mi je monitor 19 inca. +:Dobra grafika -:Moja greska sto nisam uzeo sa 2 gb memorije :/

Nemanja
11.04.2013. @ 20:27 #893e04dc

Da li moze da se poredi sa 7790? Znam da je magistrala duplo brza, ali vidjao sam cuda? Hvala. +:Nemam iskustvo -:Nemam iskustvo

bbs
21.05.2013. @ 16:23 #d89d8735

Nemanja moze da parira 7850 ali mala je razlika nekih 10-15% , doduse i u ceni nije nesto velika razlika ali ja bi ipak doplatio za 7850 2500din i ne bi razmisljao :) . Inace kartica je solidna sasvim mislim da 95% igara moze da potera na full Hd. +:@nemanja

msI
30.05.2013. @ 23:32 #9cd7fb8e

kako vam radi tomb raider i crysis 3 na max detaljima, 4x msaa i 8x msaa , rezolucija1920x1080 ?

Srdjan
05.08.2013. @ 15:43 #9d4a0bc0

Ja mislim da ova graficka moze sve fino gurati na 1366x768 ? Posto dobijam racunar za nekih 10-15 dana tj.kupujem a ova MSI HD7850 1gb 256 bit sa kombinacijom AMD FX6300 3.5ghz i 8 gb kingston hyperx blu 1600mhz mislim da to sve moze tjerati na high dobro osim crysisa a mozda i mogne. Dobijam i monitor LOC 19' LED na kojem je max rezolucija 1366x768 , meni dovoljno :)

Mlađa
12.08.2013. @ 01:49 #aef56eb2

može ona da gura Crysis 1,2,3 bez problema...naravno sa adekvatnim procesorom.

Srsly
15.08.2013. @ 10:14 #c9035cb8

2gb nepravi toliku razliku ako nemate neku ubicu od masine i da vam je svaki pixel bitan tako da se negubite, ovo je jedna od najboljih kartica za ovu cenu a to izmedju 1gb i 2gb je smejurija. +:Odlicna

fili
15.08.2013. @ 16:51 #6ab99fea

Da li je ova graficka dobra u saradnji sa AMD Athlon™ II X4 750K, Black edition 3.4ghz DDR3 8GB ?

Nemanja
30.08.2013. @ 00:53 #71358bbf

@fili Da, nemas sta da brines. Mozes da uzmes i neki kuler za CPU i da ga kloknes. Veoma je prosto jer je upitanju K verzija, otkljucan mnozilac.

wuckow
19.09.2013. @ 12:20 #36d177d9

Sta podrazumevate pod neispravnim?

COa
30.09.2013. @ 18:58 #790a9e6b

Da li moze crysis 3 na max sa ovom grafickom ?

vlado nk
08.10.2013. @ 00:54 #010f9466

Moze Crysis 3 na max! +:odlicna

smesno
09.10.2013. @ 17:04 #1f67ae82

Ako pod "max" mislis na ultra podesavanja onda ova grafika to ne moze...Crysis 3 na max (1080p rezolucija) preko 30fps ne moze ni sa asus 7970 dc2 grafikom (i5+7970 sa svim filterima na max daje oko 20-23fps)... Ova grafika moze na medium da gura Crysis 3 bez problema u 1080p rezoluciji i par stavki mozes i na high da stavis.

Vlado nk
11.10.2013. @ 14:16 #dd96aea8

Ne bih se nikako slozio sa tobom....Imao sam GTX 450 sa samo pola giga DDR 5 gurala je vecinu detalja na High, samo da znas...A 7850 je jaca od GTX 450 jedno duplo...Druga stvar, serija 7000 AMD se klokuje ko manita, 7950 Sapphire Dual-x klokovana stize Ge force od 500 eura!!!!!!!!!!!! +:Smesno -:Smesno

Dex
28.12.2013. @ 16:18 #0fcaa552

Fenomenalna kartica, overclock-abilna, meni radi na 1050/1300Mhz apsolutno stabilno bez povecavanja napona i sa tim klokom sije GTX 660 u svakom testu i igri. Bestbay za opusteno igranje u Full HD rezoluciji sa odlicnim frejmentom, svaka preporuka za ovu fantasticnu grafiku. +:Overclock, hladna, tiha...

amd
06.02.2014. @ 20:17 #0eb4b501

uporno isti problem, ukocena slika, zujanje pa plavi ekran sa jedinim resenjem - restartom. (samo u igricama i ponekad you tube) Proverio ostale komponente, kupio novo napajanje od 650w i nista.. povremeno i poruka na ekranu "driver not recognaized" Sta mislite ? hvala +:sve osim ovog dole -:plavi ekrani, uporni i dosadni

Dex
07.02.2014. @ 19:32 #3dacef7f

Ocigledno ti je zapao los primerak, ti simptomi su se javljali iskljucivo u prvim serijama ove grafike, pokusaj sa update-om drivera ako ne uspe reklamiraj.

Sava
10.02.2014. @ 15:05 #528dc4dc

Razmisljam da li da kupujem ovu grafiku, jel imate neke savete?

Miha
10.02.2014. @ 16:44 #be79ac0d

bolje nadji neki model sa 2 GB

Sava
10.02.2014. @ 17:28 #e7a045ac

Ali nesto ih nema u prodaji, ne znam da li su se tako brzo rasprodale ili je nesto drugo u pitanju. Preferiram 7850 zbog jako male potrosnje za tako jaku grafiku. Razmisljam i o nekom r9 modelu ali oni jako puno trose pa bi morao i napajanje da ojacam.

Sergio Inc
10.02.2014. @ 19:29 #c1bf8cad

7850 ili GTX560-Ti MSI oc?

Dex
11.02.2014. @ 15:56 #f90d0c66

Naravno 7850. +:@Sergio Inc

luger
19.02.2014. @ 11:26 #2cb64726

Kako se pokazala u sustini? Planiram da uzmem 7850 a trenutno samo MSI dostupna za normalne pare!

Nikola
17.03.2014. @ 15:40 #db872cd4

Da li ova graficka moze da podrzi igricu Dota 2 na high detaljima?

Stefan
15.08.2014. @ 14:25 #82ae5e17

Gde ne moze..ovo je odlicna graficka

Stanko eune
10.01.2015. @ 01:32 #b7b4b913

haha dali moze dotu da podrzi... pa moze 3 dote na max

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan