logo
dule

MSI Radeon HD 7850 2GB GDDR5 R7850-2GD5/OC

05.03.2013. @ 16:13   #Komentar #Grafička karta #MSI

Odlična kartica, sve što sam do sada probao (nisam još Crysis 3) može da tera na ultra. Uz nju ide softver od MSI-a kojim je klokujete sa jednim klikom miša na 1050Mhz! Cooler ne prelazi 50% snage u auto modu pri 100% opterećenju. Valjda će tako biti i na leto. Kada sam testirao i manuelno podešavao brzinu, već preko 60% postaje pomalo bučna, do tada nečujna. +:odlična, hladna -:za sada ništa

22 komentara

Znalac
25.03.2013. @ 15:18 #3d55e48c

probaj Crysis3, Tomb Raider 2013 pa napisi neki komentar, da znam da l da je uzmem

DeadEcho
27.03.2013. @ 17:13 #a8d8e744

Koja napajanja imate,odnosno koje snage,ja imam chieftec ctg 500w 80p,phenom 960t,8gb ram i 500gb hdd,jel ovo napajanje dovoljno ili treba jace,necu nista da overklokujem to me ne zanima?

Napajanje
27.03.2013. @ 19:58 #05b0f0cc

Dead Echo, pogledaj grane od 12v na napajanju koliko imaju ampera. 7850 trosi 130w a taj 960 125w. Dakle ukupno ti treba oko 30a ili bar dve po 15a. Ukupno, realno ti treba oko 260w minimum na toj grani, jer verujem da je ustvari kao i svugde jedna grana ili dve grane ali je druga virtuelna (isti izvor). Ako klokujes sve se za nijansu povecava. +:Za Mrtvoga Eha

Napajanje
27.03.2013. @ 20:00 #d2bc3890

80 plus znaci da proizvodjac garantuje da napajanje isporucuje 80% snage od napisane snage, sto bi reklo da je dovoljno ali ipak sve prvo proveri +:da dodam..

dule
12.04.2013. @ 00:49 #641e1536

@Znalac - Tomb Raider predjen - sve na full, prosek 30ak FPS. Crysis 3 naravno ne može na ultra ali na high ide ok. Inače Tomb Raider je do jaja :) @DeadEcho - imam Thermaltake SP-630 (630W), i5 3350p. 7850 troši preko 200W na full load (prema podacima sa benchmark-ova na netu). Mislim da bi trebalo novo napajanje da budeš bezbrižan, ovo moje je prejeftino bilo samo prati kad ga Emmi uveze da ga ugrabiš jer ga odmah rasprodaju. Poz!

Igor
12.04.2013. @ 16:03 #79488f07

Nema šanse da troši preko 200W, jer koristi jedan 6-pin konektor od kojeg sisa 75W i još max 75W sa PCI-E. To je 150W, a zapravo bez OC-a ne troši više od 120W. -:kakvih 200W??

anoniman
08.05.2013. @ 17:25 #3c66ca4c

citat "80 plus znaci da proizvodjac garantuje da napajanje isporucuje 80% snage od napisane snage, sto bi reklo da je dovoljno ali ipak sve prvo proveri" prvo da se nasmejem, hahaha ako ne znas bolje ne pisi dezinformacije :D 80Plus sertifikat oznacava iskoriscenos elektricne energije u zavisnosti od toga koji je 80Plus sertifikat, odnosno 80+, 80+ bronze, 80+ siver, 80+ gold' 80+ platinium. za opsirno imate jonnyguru sajt.

johan
25.05.2013. @ 21:54 #13d1ec82

ljudi da li mogu da nakacim dve ove na 500w tt gx?hvala. +:dobra,hladna,tiha,brza

msi
30.05.2013. @ 23:32 #9d855a6e

kako vam radi tomb raider i crysis 3 na max detaljima, 4x msaa i 8x msaa , rezolucija1920x1080 ?

Sasa
08.06.2013. @ 15:44 #c78373a3

Ja je imam i mogu ti reci da je extra za ulozen novac,igrice rade super,ali konkretno Crysis radi vrlo lose za njega bi morao da pazaris minimum neku 7950 ako bi hteo max detalje na full hd rezoluciji,a sto se Tomb Rider-a tice radice ok i na 7850. +:ODLICNA GRAFICKA ZA ULOZENO-DOBIJENO

dule
12.06.2013. @ 17:06 #21379a35

@johan - nikako dve 7850 na 500w! I za jednu je knap, minimum 750W.

mare
06.08.2013. @ 17:05 #e0ec4193

@johan @ dule; ne treba mu min 750w covece je l si ti lud? 600 w brendiranog napajanja vrste chieftec ce mu biti sasvim dovoljno za crossfire 7850. Pretpostavljam da uz to ide i neki quad fx serije ili tipa a 10 5800k procesor

Nedelja
06.09.2013. @ 09:09 #8745a70b

Ja planiram ovako da uzmem Fx 8320 Msi 970 8gb 1600mhz cl9 Msi 7850 Raidmax 635w I naravno negde na prolece sledece godine uzecu jos jednu mai 7850 crossfire i ima da kida sve igre na fullHD +:Kako kazu ulozeno dobijeno :)

Ponedeljak
21.09.2013. @ 13:46 #e659f6c6

Nemoj da uzimas msi 970 chipset sve su lose, pogotovo za cf. Ako hoces da sve radi kao podmazano uzmi neku 990x, preporuka za asus m5a99x evo, ako imas ako ne ima i msi malo jeftiniju 990x plocu. Moci ces i dosta vise da oc procesor pa ce dve 7850 jos bolje raditi +:@Nedelja -:@Nedelja

bz
21.09.2013. @ 18:38 #0de92afc

moze li ova msi da se upari sa istom ali verzija sa 1 gb ?

bobi mrak
26.09.2013. @ 14:34 #c812bbb9

može da se upari, ali češ na raspolaganju imati samo 1gb rama (pri uparivanju kartica količina vrama se ne udvostručava). mnogo je pametnije uzeti jednu 7950 sa 3gb ddr .

maja
12.12.2013. @ 19:50 #878de1c2

kolko daje kh/s?

Robi
18.12.2013. @ 17:44 #e7b92ccb

Meni Msi HD 7850 2GB odlicno radi sa najnoviji igricama. Crysis 3 na max detalje uz rezoluciju 1920x720 dobijam od 29 do 40 fps.

Robi
18.12.2013. @ 18:04 #ce8e15b9

Mogu li staviti 2 ovakve kartice na 700W ? Za sada imam: MSI B75A-G41 maticnu plocu, MSi radeon HD 7850 2 GB, 8GB rama 1600 MHz, Intel i7 3770 procesor, dvdrw i 1 TB hard disk ?

Vlado nk
22.12.2013. @ 01:16 #8b81bab6

naravno da mozes staviti dvije 7850 na napajanje od 700W...Cak mozes da uparis tvoju tvoju 7850 sa R9 270X MSI Gaming i uzivas!

Nedelja
18.02.2014. @ 13:07 #fec122c7

Jbg sto odgovaram ovako kasno ali da ti kazem samo da nisam uzeo MSI 970 vec sam uzeo Gigabyte 970a-d3 mogu ti reci da nemam zamerki a sve ostalo je isto osim sto imam napajanje raidmax 835w posto je bilo na popustu kao ono od 735w pa uzeh ga i da dodao sam u kolekciju Cm seiodn 120v za procesor :) +:@Ponedeljak -:@Ponedeljak

Nedelja
10.10.2014. @ 09:40 #373b4175

Presao sam na Sapphire r9 280x Vapor-X a posto sam narucio vodeno hladjenje sa Amazona NZXT kraken g10 i Corsair h55 najverovatnije ili cu da predjem na r9 290 ili cu da sacekam nove radeonke koje izlaze krajem godine zavisi od cene :)

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan