logo
dusan

MSI Radeon HD 7950 3GB GDDR5 R7950-2PMD3GD5/OC

05.02.2012. @ 15:27   #Komentar #Grafička karta #MSI

ajde sad molim vas da mi neko kaze BEZ OBZIRA NA NAPAJANJE I CENU koja grafika je bolja gtx 580 ili ova??????

35 komentara

miki
05.02.2012. @ 23:24 #d757f303

Nakon testiranja, možemo zaključiti da je AMD napravio potencijalnu zvezdu od grafičke karte, koja će uz pravu cenu vrlo verovatno biti osetno popularnija od Radeon HD7970. Iako nazivno slabija karta, Radeon HD7950 u sebi krije ogroman overklok potencijal, a verovatno će proizvođači biti daleko slobodniji da mu menjaju fabrički takt, jer se radi o prilično niskoj frekvenciji od svega 800MHz. Osim toga, hardverski gledano, Radeon HD7950 nije mnogo slabiji, jer zahvaljujući arhitekturi ne gubi mnogo sa četiri zatvorena bloka od po 64 Stream procesora. Sa druge strane, očigledno je da se koristi ista memorija, jer su margine pri overkloku vrlo slične. Pritom Tahiti čip koji se koristi za HD7950 modele ima identičnu fleksibilnost za overklok koju ima njegov punokrvni stariji brat. Čak i kad se sve zanemari, nova karta je brža od GeForce GTX580 koji pada na treće mesto kada je rangiranje single-GPU grafičkih karti u pitanju. Ipak, ne iskorisiti velike rezerve snage koje Radeon HD7950 ima, je zaista tragedija, s obzirom da se komontno perfomanse mogu porediti sa overklokovanim Radeonom HD7970. Obratite pažnju koliko su male razlike i shvatićete da je AMD napravio odličan posao, barem iz perspektive korisnika koji će za manje uloženog novca dobiti gotovo identičan proizvod onom koji je preko 100 evra skuplji.Ovo nisam ja pisao nego je zakjlucak sa testa ove kartice, gtx je sad vec na trecem mestu definitivno bolja kartica od gtx580 :))) +:realnost

Marko
06.02.2012. @ 13:51 #70b5497a

@dusan, 7950 je bolja oko 10-15% od GTX580, ali zato troši 80-90W manje i klokuje se ko nezdrava. Svaka na defolt naponu ide na 1000Mhz za gpu i 6000 za memoriju, a sa dizanjem napona čak i do 1250Mhz. Klokovana na 1000Mhz za gpu i 6000 za memoriju dostiže 7970. +:Performanse, potrošnja i bolesni OC -:Ništa posebno

Mare
08.02.2012. @ 12:57 #e3726937

A zar ne bi trebalo da pise PCI Express 3.0 umesto 2.0 gore u spec?

Srdjan
09.02.2012. @ 02:40 #a7544c83

Imao sam prilike da testiram datu graficki kao i starom nvidiom 580 grafom moje misljenje na referentnim taktovim za Igrice u proseku oko 3-5% bolja od gtx580 (negde je bolja 10-15%) ali negde isto tako je slabija (5-10%), sto se tice ostalih stvari grafika ima brdo dodatnih softverskih podrski koje su neke u beta fazi, neke se jos steluju ali obecava. Ako neko nema strpljenja da saceka Keplar arhitekturi ali 6xx nvidia graficke procesore, jeftinija je od 580(neznatno) ukupno bolja ako je sada 02.11 onda topla preporuka, u pravu su overclok je neverovatan nisam se nesto trudio ali je stabilno radila na 925 Mhz i mem 5200 bez dizanja napona, ali nema potrebe sve sto sam startovao je bilo na ultrahigh 1920x1200, ali cekam 78xx tu je odnos cena kvalitet extra tako da cemo videti +:potrosnja, OC perfomanse, nove mogucnosti

Gagi
09.02.2012. @ 15:00 #76a5cc63

PCI Express 3.0? A sta mi da radimo koji nemamo pciex 3.0 ? Moze li da radi na PCI Express 2.0, ili moramo da menjamo plocu? e to me bas interesuje...................... +:PCI Express 3.0 -:PCI Express 3.0

Darko
09.02.2012. @ 15:04 #3960cda0

Naravno da može da radi na PCI Express 2.0 i to bez problema.

GROM
10.02.2012. @ 23:03 #b026ce40

Imam dosta pitanja u vezi ove grafičke. 1.Kako se ponaša u najnovijim igrama u DX11 na ultra podešavanjima i kolko ima FPS-a . 2.Čitao sam na nekim sajtovima da ova grafička ima 1708 stream procesora, ne 2048 kolko ima HD7970, pa se pitam da li može da se ova grafička flešuje u HD7970, kao HD6950 kad se flešuje u 6970. 3.Kolka joj je temperatura dok je max opterećena. 4.Kolko napajanje će biti potrebno za ovu zver? 5.Da li je mnogo bučna? 6.I zadnje pitanje, da li će do leta ova grafička da pojeftini i koliko?

Djuka
13.02.2012. @ 15:09 #b4ede137

Za ovu zver ti je potrebno 500W, pošto troši pod max opterećenjem 150W, ali najbolje je 550-600W, kako bi mogao da klokuješ cpu i grafiku. To da li će da pojeftini zavisi od Nvidie, ali bi trebala bar da se cena spusti za jedno 50e, a uskoro bi trebala da izađe i verzija sa 1.5GB memorije, koja će biti jeftinija 50$.

GROM
16.02.2012. @ 19:07 #dabb4acb

Jel neko igrao Crysis 2, Battlefield 3, Skzrim V i Metro 2033 na ovoj grafičkoj. Kolko ima FPS-a na ultra podešavanjima? I jel može da mi neko preporuči neki dobar procesor za ovu grafičku, ja razmišljam da uzmem i5 2500k i da ga kloknem na 4 GHz.

Djuka
17.02.2012. @ 12:47 #78516ac8

Imaš testove pa gledaj, ali sve navedene igre ne rade ispod 60 FPS-a, i5 2500k bi se super slagao sa ovom karticom.

Sava
22.03.2012. @ 23:13 #a0ef594e

Kupio pre par dana..samo odusevljenje :) GTA 4 u full hd i sve na max gura 50-60 frejmova. BF3 70,DIRT 3 100-120. Jednostavno,ova kartica je toliko jaka da je to neverovatno :) svaka preporuka. pozz +:Sve najbolje

acep
02.04.2012. @ 16:33 #4a29f482

jel ova grafa bucna zbog 1 kulera? Neka mi neko odgovori ko jevec ima.

Sava
02.04.2012. @ 17:16 #5ff70eeb

u idle rezimu necujna,u nekim igrama malo bucnija,u nekim se bas cuje.ali nista strasno :) -:little

Dimke
17.04.2012. @ 10:04 #bfa9537b

Citam vashe postove za ovu kartu naravno nisam je imao ali jesam asus 6950 i pitam sve vas jel se isplati dati duplo vishe para za ovu kartu??? Gledam ocene u FPS-su i vidim kolko ljudi neznaju oko ove teme ali dobro evo da vam kazem da 6950 gura i gta i bfc3 i dirt3 na istim da nekazem identicnim frejmovima kao i ova. Ali postavlja se 1 pitanje pa zasto je to tako pa zato sto vi koji ste postovali u vezi ove ikarte mate stare sockete tj nemate pci x 3.1 interfejs jer to bukvalno receno izaslo pre mozda 10 dana od datuma od kad ja ovo pishem. POENTA je u tome da ko nema taj novi standard koji donose ove nove ploce i socketi koji nadolaze veoma cesto necete imati nikakav boljitak u perfomansama u odnosu na stariju grafiku reda radi 6950... Prave perfomanse ce videti onaj ko recimo sada ode u prodavnicu i kupi najacu masinu koje pare mogu kupiti u ovom trenutku nazalost tako je od kad postoje ovi racunari... Dalje ova grafika ima 3072 MB ddr5 recimo Metro 2033 vuce 995 mb u full-u da naglasim ta igra je i dalje NAJ ZAHTEVNIJA igra na svetu a sta cemo sa ovih ostalih 2000 i nesto mb vishka :D Znaci nadolazice nove i nove igre kao sto je to bilo i pre, jer, ove karte sada nemaju nikakvu svrhu, postace aktulene tek kad se pojave igre koje ce ih stvarno zhtevati, i jos jedna preporuka ne BACAJTE PARE UZALUD PRVO SE INFORMISITE to je samo savet poz!!!!

Dane
17.04.2012. @ 11:40 #d3a95319

@Dimke, slažem se da je 6950 odlična karta i da za današnje igre nema potrebe uzimati jaču, ali reći da ima isti FPS kao i 7950 i igrama je besmislica. Kada se testira na istim mašinama, 7950 ima minimum 30% (uglavnom je razlika oko 40%, mada ide i do 50%) veći FPS nego 6950. Za 7950 nije nephodan PCI x3.1 socket jer PCE x 2.0 socket ne guši čak ni dve 7970 a kamo li jednu 7950.

Sava
17.04.2012. @ 21:26 #c6255b19

Ja sam je uzeo za dosta manje novca,prodao staru i dodao nesto malo para. To je prvi razlog,drugi,miran sam naredne 3 godine i ne slazem se sa tobom oko svih stvari covek. Mozda sam manje iskusan nego vi,ali po testovima,rezultatima i performansama,7950/70 je dosta brza karta od serije 6,slozio bih se da ta razlika ide i do 50 %. Sam si rekao,sada nema potrebe mozda za tolikom snagom,ali ce u buducnosti itekako imati. Kao i to da je izradjena u 28 nm tehnologiji. Moguce da ima neke razlike sto se ploca tice,moja je takodje 2.1,mada i za to ljudi negiraju na Benchmark forumu. Potpuno je svejedno. Eto,ako vec znate neke stvari,mogli biste dati neki savet,pametniji :D a to je,kako se slazu ova graficka i procesor AMD Phenom X6 1100T BE 3.7 Ghz? Taj procesor imam,pa me interesuje. pozdrav +:Odgovor

Ja
08.05.2012. @ 09:58 #8626e100

@Sava pa ako imas ovu grafu i navedeni procesor,valjda ti znas kako se slazu? :D Cekace se ipak septembar. :) Do tad 5850 jos gura sve igre na high u full HD rezoluciji. :) Pozz

acep
08.05.2012. @ 14:27 #d9d999de

@Ja Zasto svi kupuju u septembru zasto je bas tada jeftinije?

Ja
09.05.2012. @ 12:31 #830509ec

To je poslednji kvartal. :) Inace suska se da AMD sprema seriju 8 za poslednji kvartal a i cene se do tad dosta iskristalisu,pogotovo za modele iz prethodnih kvartala.:)

acep
09.05.2012. @ 18:10 #623508f5

Razmisljam o ovoj 7950 ali bih rekaoi da ovaj kuler nije bas tako tih!?

Ja
10.05.2012. @ 16:05 #af8729ef

Sve zavisi od hladjenja u kucistu. Ako je dobar airflow u kucistu,nece se nikad vrteti na maksimumu,kad je inace i najglasnija. Ova je malko drigacija od referentnog AMD-a.:)

acep
11.05.2012. @ 11:13 #bfcb7e23

Mislis bolja od referentnog?

Marko
12.05.2012. @ 18:15 #598f07f7

Hoce li moci moj procesor da je izgura imama e8400 core2duo na 3.oghz i 6 mega kesa i 8 gb ram memorije? Odgovorite mi na mail markotekija@hotmail.com

Vlado nk
13.05.2012. @ 19:30 #7843ad9b

Moze li moj AMD 455 3-core sa 4 GB Rama DDR 3 da izgura ovu graficku?Da li moze procesor,da li je 4 Gb RAM-a premalo? Hvala!

Ja
14.05.2012. @ 09:53 #78373945

Cena konkretno ovog modela je u skladu sa performansama.:) @Vlado nk,radice ti sve igre nemoj brinuti a kasnije kad zatreba zveknes jos rama,jaci procesor i grafa ce ti jos bolje raditi.:)

Vlado nk
14.05.2012. @ 19:34 #7eef02c5

Hvala puno!!!!!!!!! -:cijena

Vlado nk za teb
16.05.2012. @ 17:03 #7d682ce7

Pozdrav brate,gdje si je kupio,daj mi neki savjet?Hvala ti!

Sava
17.05.2012. @ 23:48 #39937355

Ovako,ljudi,koje god kuciste imali,ako vam FAN stooji na auto,svaku igricu koju pokrenete,ankon 5 min igranja fan ce se cuti i to dosta. Ja imam cosmos kuciste sa zvucnom izolacijom i cuje se,a kamoli u nekom obicnom kucistu. Generalno ako se klokuje i pojacava,to je vec preterano bucno. To je jedini razlog zbog kojeg sam je vratio. Temp ide do 75 stepeni a sapphire 7950 (koju sada imam) max do 65 klokovana. sto je ogromna razlika. Jeste jeftina ali brate bucna mnogo.

Vlado nk
18.05.2012. @ 15:37 #423a0841

Hvala Sava! Samo da padne cijena i moja je! +:Odlicna

acep
18.05.2012. @ 15:41 #eb022da3

Jesi li primetio neku razliku izmedju MSI i Sapphire osim sto je bucna? Jedan ortak imao Sapphire 5850 pa posle gigabyte sa istim taktovima i kaze da je razlika ogromna u brzini valjda zbog losije memorije koju sapphire ima(o).

Sava
19.05.2012. @ 02:04 #4dbe98a1

E ovako ortak,primetio sam da klok mozda bolje cak podnosi msi nego sapphire,ali generalno,imam utisak da je ova karta hladnija dosta,hocu reci samim tim i brza dosta :)) jedini problem sa ovim kartama su jos uvek nestabilni AMD drajveri. Kod MSI sam dobio dosta finije pakovanje a kod sapphire mnogo vise zajebancija,kablova,dodataka i sl :)) ipak je sapphire broj 1 uz AMD :)) pozz

skijeti
06.10.2012. @ 04:59 #0b1ea972

Savo, koliko dugo vec imas ovu kartu i da li i sada mislis da si napravio dobar izbor tom kupovinom ili bi kupio mozda od drugog proizvodjaca?! Ako mozes objektivno da kazes. :=) Molim te, reci mi odakle ti to da je sapphire broj 1 partner za AMD (jer to apsolutno nije tacno, sto se lako da proveriti na samom sajtu sapphire kompanije)??? +:Ne znam jos uvek -:Ne znam jos uvek

blenta
23.11.2012. @ 12:15 #fcdb4c96

koja je najbolja za gaming od sledecih GTX 570 TF III,HD 7950,i GTX660 TI!Iskreno ja sam najvise za GTX 660 TI OC al se ne razumem previse tako da mi treba pomoc,inace sve su MSI kartice. Hvala u napred!

cira
12.01.2013. @ 16:58 #e0c4f247

@blenta 7950

sasha
08.04.2014. @ 23:53 #a0ce8f36

pozdrav. zanima me ko jos ima ovu graficku i kako mu se krecu temperature u igrama? koja temp. je ok za ingame? -:temperatura?

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan