logo
Peki

MSI Radeon R9 280X 3GB GDDR5 Gaming

14.10.2013. @ 08:16   #Komentar #Grafička karta #MSI

Iskreno, , cetiri meseca skupljam sredstva za kupovinu GTX 770, i sada kada je izasla ova karta, mislim da je ona definitivno bolji izbor...brine me samo jedna stvar, a to je temperatura, za koju u testovima vidim da je poprilicno viskoka. E sad, ako neko zna da li je to posledica namerno usporenih ventilatora (sto se lako da ispraviti) ili neceg drugog, neka se javi i pomogne mi da prelomim :) +:Cena, brzina -:temperatura

51 komentara

Roogy
14.10.2013. @ 15:37 #e4db9039

Kartica je pravljena za UHD rezoluciju monitora tako da ako uzmete ovo I igrate se na Full HD rezoluciji performanse ce tek onda da budu zadivljujuce..Nego ako se neko razume u zvucne kartice nek pogleda pitanje koje sam postavio kod Asus Xonar DGX kartice I pomogne mi u resavanju problema.Pozdrav!

Daca
15.10.2013. @ 14:59 #b7b8a522

Peki problemi sa temperaturom kod gr karticama su odavno prevazidjeni!

Peki
15.10.2013. @ 16:40 #a49f0b02

Pa 76 stepeni na idle i 86 pri opterecenju, ne pokazuje da je temperatura stvar proslosti! A testovi na pojedinim sajtovima upravo to pokazuju...

Cedomir
15.10.2013. @ 19:57 #ac1f43b7

Momci, gde ste vi procitali/videli u vezi temperature sto se tice ove karte? Ja videh da ova karta radi u leru pri temperaturi od 32c a pod opterecenjem dostize max 66c. Nemojte porediti referentne modele sa ne-referentnim kao sto je ova karta... +:temperatura

asd
16.10.2013. @ 05:17 #43eb5d33

Peki, verovatno jer se ventilator sporo vrtio, jer sam gledao jedan test na kome se ventilator vrtio sporo, tako da je moguce to :)

Milos
16.10.2013. @ 08:39 #1b38645d

Upravo ovaj model sam gledao na testu, ali na kraju je stajala i informacija da su ventilatori izuzetno tihi, jer MSI polaze posebno na buku (tj. njen nedostatak). Inace cekam test na bencmarku ili SK-u, pa ako prodje sve ok uzimam ovo posle visegodisnjeg koriscenja nvidie :) sem ako doticni ne smanje cenu u naredne 3 nedelje :) +:cedomir

Cedomir
16.10.2013. @ 11:02 #1ec05ac7

Milose, moguce da je neki bag u fan profilu... nadjoh i ja taj test gde si ti video velike temperature... Inace kao i ti i ja sam NVidia fun pa ako isti ne spuste uskoro cene za gtx770, moracu da predjem u crveni tabor kao i ti

Milos
16.10.2013. @ 22:40 #aabdca65

he,he...jedino sto ne mogu da prezalim CUDA i fiziku, ali za 50 i kusur evrica, kolika je razlika, nekako cu i to pregrmeti :) Sta da se radi, kada nismo toliko bopgati da kupujemo prema afinitetima, vec prema ceni - sreca pa su ove dve kompanije tako reci u egalu, pa bar zna covek da nema greske sta god da uzme... +:Cedomir

nino
18.10.2013. @ 12:07 #84419c35

Moze li ova grafika u pcie 2.0 slot konkretno na ovoj maticnoj AMD MSI 970A-g46 Dual SLI / Xfire ako ne koju bi mi maticnu preporucoli a da moze podrzat i amd fx 6300 hvala +:pitanje

Igor
21.10.2013. @ 15:30 #0ec32f4c

Može na PCI-E 2.0, ploča je dobra, mada ja lično preferiram Asus.

Milos
22.10.2013. @ 13:36 #bbe05444

Hocu da je kupim, ali nema je ni za lek, a gde god da sam zvao, kazu da je nece dobijati u skorije vreme - valjda cekaju da skoci porez, pa da onda narod navali... -:nema je nigde

Uros
23.10.2013. @ 01:43 #8e2846fc

Sada za Bozic kupujem nov komp.. I ova grafa mi se vrtela u glavi, dok nisam video r9 270x crossfire. Za 40 soma dinara dobija se nesto sto je u rame s GTX690 verovali ili ne.. +:odlicna

Milos
23.10.2013. @ 08:27 #b51e9667

Pre nego sto se odlucis za crossfire, proguglaj malo na temu microstuttering-a, da ne bi posle cupao kosu sa gleave...

Daca
25.10.2013. @ 19:17 #c31c5f8c

Peki vidim da si pojeo neku mnogo zajebanu pecurku ili bolje reci mnogo zajebano vrucu pecurku! Bez ljutnje ali ja nepantim da sam nekada video 76 stepeni u idle na nekoj grafickoj a video sam ih zaista puno.

Peki
26.10.2013. @ 02:14 #c1ed2454

Ma jos uvek nista nisam pojeo, jer ove graficke, nema ni za lek, nego u dva testa na internetu su pisali o ovim temperaturama, i zbog toga joj dali ocenu 8.1. pokusaj da proguglas, nacices, u pitanju je jedan poznat sajt koji se bavi komponentama..,

Ivan
30.10.2013. @ 20:05 #d12da388

Da li još neko čuje čudan zvuk kad je kartica u load-u? Nije ventilator, povećavao sam broj obrtaja, čuje se jače al to nije taj zvuk što se čuje. Pojavljuje se i neko pištanje... da li neko zna šta bi to moglo da bude? -:čudan zvuk

seki
30.10.2013. @ 23:45 #a9f56e99

to ti se cuje coil whine, ne mozes nista da uradis po tom pitanju. Menjaj za asusov model i bices prezadovoljan, cena je ista. -:najlosija 280x

Ivan
31.10.2013. @ 19:44 #081f7a41

da li će prihvatiti reklamaciju u slučaju da je coil whine? mislim da svejedno imam prava da je zamenim u roku od 2 nedelje čak i da je skroz ispravna...

seki
05.11.2013. @ 00:55 #f7b7600e

imas prava da je menjas ako nisi zadovoljan samo u slucaju ako si karticu narucio online, ako si kupio u prodavnici neces je zamenuti lako. inace za coil whine se ne smatra da je kartica neispravna tako da to ne spominji kao razlog za zamenu. +:imas prava

Ninoslav
06.06.2014. @ 07:57 #879e8cb1

U dilemi sam, ovu ili MSI GeForce GTX 760 4GB GDDR5 N760 TF 4GD5/OC

Djole
14.06.2014. @ 18:22 #c25911db

Imam i ja dilemu,da uzmem ovu ili r9 280x tri-x ili msi gtx770 2gb?!?

Ninoslav
20.06.2014. @ 12:46 #d9d3511d

U međuvremenu sam pazario ovu i skroz je OK. Temperature sasvim korektne, u leru 30 stepeni, u igrama, sve u full-u, retko kad preko 65 stepeni. Tiha je, twin forzr je zakon hlađenje. Magistrala od 384 bita je definitivno prednost u odnosu naslične nvidia modele . . .Značajan porast fps-a u većini igara, u odnosu na nVidiu 660 gtx pe ti oc, koju sam imao ranije . . .koju, uzgred prodajem . . -:za sada ništa

deze
26.07.2014. @ 23:40 #a8c4913c

koju uzeti ovu ili asus direct cu 2 top?

woolf
31.08.2014. @ 13:51 #19db4918

moja preporuka je da uzmes MSI GeForce GTX 780 Lightning

hey
01.10.2014. @ 01:07 #f662dac5

Vredi li polovnu uzeti za 160E? Za sada imam HD 78502 GB OC, pa da li da je uparim sa jos jednom istom ili da uzmem polovnu 280x ? +:Pitanje? Vase misljenje -:Pitanje?

ja
04.10.2014. @ 21:36 #1e1c8c25

Planiram da uzmem sledece komponente cpu fx 6300 plocu msi 970a - g46 ram 8 gb ddr3 1866 mhz napajanje chiftec 650 w hdd wd 500 gb i graficku hd r9 280x pa me zanima da li su komponete kompatibilne i da li treba nesto da menjam

jager
05.10.2014. @ 13:14 #a68c713b

@hay: bolje ti je uvek da uzmes jednu jacu graficku nego da pravis crossfireX/sli... uparivanje se radi kad imas vec ekstra jaku grafiku i nije ti dovoljno pa onda dodas jos jednu... samo mislim da ti je hd 7850 skroz ok ako igras igre do 1080p. r9 280x je dosta jaca ali i ova tvoja gura ionako sve na high u 1080p @ja: sve ti to pasuje i kompatibilno je, pazari slobodno... mada bih ja preporucio za nijansu jaci procesor (fx 6350 ili 8320) ali i 6300 ce da odradi posao super!

ja
06.10.2014. @ 15:40 #40a88843

Ja sam cuo da fx 6300 i ostali procesori fx serije imaju boost mod pa ne znam da ce on sam da se overklokuje ako ne moze da izvuce max i ove graficke ili to samo radi kad za neki program ili igricu ako nije dovoljn na standardnom taktu pa se tek onda overklokuje.

MILAN
23.10.2014. @ 09:38 #5ac9ecf2

Imam procesor amd fx 6300,8 gb ram,i ubacio sam ovu grafu.Sve igre rade bez ikakvih problema,ja sam prezadovoljan. +:FENOMENALNA

goxy
13.11.2014. @ 10:11 #7e5c8749

kartica je odlicna, tiha idle 30C, u igrama ne prelazi 70C, izrada odlicna, adapteri 6pin na 8pin, i 2 molex na 6 pin, fan ne prelazi 30% brzine, svaka preporuka +:tiha, odlicna

dejan
17.11.2014. @ 23:46 #fc07edf8

Trenutno imam msi gtx 660 pa me zanima da li je pametnije zamijeniti je ovom ili kupit jos jednu gtx660 i uparit u sli?

MILAN
18.11.2014. @ 14:51 #0a3eba7b

Ako mene pitas,bolje uzmi ovu.Ja sam imao msi radeon r9 270,i zamenio sam je sa msi radeon r9 280x i nisam se pokajao.Grafa je fenomenalna +:ZA DEJANA

MILOSH
19.11.2014. @ 10:03 #d8e274d0

Pozdrav,interesuje me da li neko ima problem sa ovim modelom u vezi treperenjem slike kad se gleda neki film online ili youtube video 2d jer citam da ima dosta ljudi koji imaju ovaj problem pojavi se bela slika ili treperi ekran(flickering) kad koriste chrome ili mozillu.Ovako citam svi su prezadovoljni sa igranjem igrica ali ako je ovo zaista problem sa svakom R9 280X modelom jer vidim da opasno smara iz prica na forumima ljudi menjaju biose kartica sve pokusavaju i nista,pa ako je tako da je preskocim jer planiram da je kupim

MILOSH
20.11.2014. @ 00:18 #b94d2adb

Pozdrav,interesuje me da li neko ima problem sa ovim modelom u vezi treperenjem slike kad se gleda neki film online ili youtube video 2d jer citam da ima dosta ljudi koji imaju ovaj problem pojavi se bela slika ili treperi ekran(flickering) kad koriste chrome ili mozillu.Ovako citam svi su prezadovoljni sa igranjem igrica ali ako je ovo zaista problem sa svakom R9 280X modelom jer vidim da opasno smara iz prica na forumima ljudi menjaju biose kartica sve pokusavaju i nista,pa ako je tako da je preskocim jer planiram da je kupim

MILOSH
20.11.2014. @ 03:40 #46ad0e0c

Pozdrav,interesuje me da li neko ima problem sa ovim modelom u vezi treperenjem slike kad se gleda neki film online ili youtube video 2d jer citam da ima dosta ljudi koji imaju ovaj problem pojavi se bela slika ili treperi ekran(flickering) kad koriste chrome ili mozillu.Ovako citam svi su prezadovoljni sa igranjem igrica ali ako je ovo zaista problem sa svakom R9 280X modelom jer vidim da opasno smara iz prica na forumima ljudi menjaju biose kartica sve pokusavaju i nista,pa ako je tako da je preskocim jer planiram da je kupim

goxy
26.11.2014. @ 07:36 #1667436b

ako se javlja flickering to se vrlo lako resi sa Disable hardware acceleration u browseru, to je driver issue

ratko
21.12.2014. @ 08:55 #b96e6cd6

extra best buy odlicno hladjenje na popustu za 218e nema bolje nista u rangu sa GTx770 ima vise rama a mnogo jeftinija. +:sve 384 bita 3gb rama

Milan
24.12.2014. @ 01:16 #c28be269

Extra grafa nemam problema sa zvukovima ni sa temperaturom. +:prezadovoljan

Miki
24.12.2014. @ 01:17 #e4cfe815

zna li neko gde mogu da nabavim coolere za ovu grafu?

Miroslav
19.02.2015. @ 12:27 #ecac0fb0

Najnovija igra Asasinss Creed-Unity(vise nije) na max. grafickim podesavanjima zahteva jacu graficku kartu tj. R9290x koja kosta cini mi se oko 370-400 E.prema tome dati za ovu 260-300 E (cena za televizor od 40 inca) je ludost a jos AC-unity nemoze da radi na MAX. podesavanjima ove grafike, prvo kod nas su izgleda grafike skuplje nego u inostranstvu plus toga sada prave igrice koje teoretski i ne bi trebalo da zahtevaju tako jake graficke karte(napajanje da ne pominjem) Resenje-cekati bolja vremena da padnu cene grafickih karata(ako padnu?),ovo je vec prevazislo sve ,borba za profitom je dovela kvalitet PC igara,do dna. Mozete mi izbrisati komentar zato sto sam rekao DOSTA NEMOZE VISE jel ima tu kraja .Ali to su cinjenice. NECU DA KUPIM OVU KARTU DOK SE OVA VRSTA INDUSTRIJE NE DOZOVE PAMETI,ko ima viska para neka i dalje pravi nezasluzeni profit kompanijama i trgovcima. -:Slaba za neke igre

Nenad
24.02.2015. @ 17:26 #319561bb

Graficka je vrhunska...za te pare bolje nema sigurno a ni skuplje neke grafike nisu nista bolje, pogotovo nvidijine...A sto se tice Assasinss Creed-a najnovijeg nije problem u grafici nego je igrica lose graficki optimizovana... -:Miroslav

MILAN
25.02.2015. @ 16:27 #8a08fa85

Slazem se sa Nenadom ovo je fenomenalna graficka.Samo da kazem da je cela serija grafickih r9 280x dobra.

dex
04.03.2015. @ 23:08 #c96e3c8b

Jednostavno Best Bay!!!

izabel
12.03.2015. @ 01:36 #88ae93b0

Da li se sa ovom grafom moze igrati assassin's creed unity na veri hight i ako to nije moguce koju mi grafu preporucujete do 35000din po mogucstvu da podrzava directx 12 a i ne mora i kolika je potrosnja ove grafe? Ps_preporucite mi grafu ovu ili neku drugu koja ce leci na konfiguraciju; plocu asus sabertooth 990fx r2, procesor amd 4170 black edition, ssd kingston hyper x 525/480mb/s, napajanje chieftec a1 135 series 80 plus 650w za

MSI_Guy
31.03.2015. @ 23:38 #d9e28fbc

@izabel moze svakako, iako je zahtevna igra, optimizovana je za AMD chipove, a i R9 280 ima prilicno robusnu memorijsku magistralu i prilicno jak GPU.

Zoki
02.04.2015. @ 20:26 #6ca3a472

Miroslave u pravu si 100%. Tržište grafičkih karti je poludelo, a za sve su krivi megalomani željni što većeg profita. Naime; 1. kvalitet grafike jedne igre, odavno nema veze sa hardverskom zahtevnošću u min. 50% slučajeva 2. Pre 7 godina kada sam kupovao PC, dao sam 120e za vrlo dobar procesor koji je mogao iz svake grafičke (do 300e) da izvuče maximum, 75e za prosečnu matičnu, i 135e za Radeon 4850 koji je bio viša srednja klasa ili možda čak visoka jer je jači od njega bio samo Radeon 4870, DANAS, za vrlo dobar procesor koji bi izvlačio max iz grafičke (do 300e) košta isto kao i tada (120e), prosečna matična i sada košta oko 75e, dok evo grafička iz više srednje klase (ova nikako ne može biti u visokoj jer ima puno boljih od nje: 290x + more nVidia, a ja kad sam kupovao ATi je bio zakon) košta 270 evra, EM DUPLO SKUPLJA NEGO 4850 tada, EM LOŠIJA NEGO 4850 tada. Ova kartica bi realno trebala da košta oko 180e +:Odgovor Miroslavu -:Lični utisci

Cross
23.04.2015. @ 17:01 #405c3ff4

Molim da mi neko odgovori,imam fine komponente,samo mi je grafika u problemu. Uzeo sam skopljenu konfiguraciju sa solidnom plocom,samo i razmisljao sam se da uzmem sledeci model : MSI nVidia GeForce GTX 770 4GB 256bit - N770 TF 4GD5/OC. Sada gledajuci vase komentare sam ipak blizi ovoj,i zanima me sledece,da li ce da legne na sledecu maticnu : MB LGA1155 B75 MSI B75MA-E33, PCIe/DDR3/SATA3/GLAN/7.1.Vec sam proverio i prva navedena kartica leze,ali mene brine samo sto je ova na 384bit. Znam da bi me neko sada savetovao da menjam plocu,ali radi se o tome da mi je bas slaba grafika na i5 procesoru,napajanje mi je preslabo i to sam resio sta cu,samo me zanima da li bi ovaj model grafike mogao da legne na maticnu. Pa cu posle grafike i napajanja da resavam deo po deo ... Hvala unapred!

iGoR
29.04.2015. @ 11:49 #291e9512

Sto se memorijske sabirnice od 384bit tice ne brini, to nema nikakve veze sa kompatibilnoscu sa tvojom plocom. Tvoja ploca ima PCI-e 3.0 Gen tako da je savrsena za obe graficke. Ne razmisljaj mnogo nego uzmi tu GTX 770 koju si naveo. Jeste malo skuplja ali imas 1GB memorije vise sto je za neke novije naslove igara itekako bitno a i CUDA Physics koji ce ti dozivljaj (kako gde) uciniti lepsim. Koliko si spreman da izdvojis za napajanje?

iGoR
30.04.2015. @ 16:32 #b7259ec8

Zaboravio sam reci, plocu ne menjaj ni slucajno vec ako imas i5 sa K indeksom klokuj skota na 4.2-4.5Ghz slobodno, trebalo bi da moze bez problema.

zoran
01.07.2015. @ 19:08 #37e42d4d

pitanje ,kupio sam ovu grafiku pre 6 meseci i radila je savrseno i sad mi se u sred igrice pojavi crn ekran,da li je do grafike ili ,,,hvala svima u napred ko pomogne bar malo,,nove drajvere sam stavio,,uradio reinstalciju itd,,jos jednom hvala

Redakcija
30.09.2015. @ 19:57 #8fd758c6

@Zoran definitivno nesto nije u redu sa grafikom, osim ukoliko nije do napajanja koje je oslabilo. Nosi na garanciju :/

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan