Microsoftov Windows Live Messenger će biti ugašen i u Kini u oktobru mesecu što će označiti kraj 15 godina starog servisa. Originalno poznat kao MSN Messenger, ovaj alat je predstavljen 1999. godine ali je ugašen za većinu korisnika prošle godine nakon što je Microsoft kupio rivalski servis Skype. Korisnici u Kini su nastavili da kriste stari servis ali će i oni biti preusmereni na Skype od 31. oktobra ove godine. Windows Live i dalje ima 330 miliona korisnika kao i 2009. godine. Sa druge strane, broj korisnika Skype-a raste pri čemu ih je 2012. godine bilo 300 miliona. MMSN je u Kinu stigao 2005. godine ali se susreo sa rivalskim domaćim proizvodima.