logo
Aca

Mushkin 60GB SSD SATA300 Callisto Series MKNSSDCL60GB

11.07.2010. @ 12:47   #Komentar #Hard disk #Mushkin

Trenutno najbrzi SSD koji se moze kupiti kod nas. Poseduje SF-1200 kontroler kao i neki od najboljih SSD-ova trenutno na svetu (OCZ Vertex 2, ADATA S559 itd.). Kosta isto kao i Mushkin Io Series 64GB, a duplo je brzi. +:performanse, TRIM, SF-1200 kontroler

19 komentara

ime
04.09.2010. @ 10:52 #6169ab8b

Znaci ovako, kupio sam ga juce u emmi.rs 16.000 dinara i crn je a ne kao na slici doduse deluxe verziju. Otkud znam, da brz je ali par puta mi zakoci na win explorer ali ajde imam ga tek 24 sata pa da ne gresim dusu ko zna sta je radio u pozadini videcemo. Uglavnom ovo je itekako vredno pomena necete verovat. Znaci encodovo sam divx u dvd pomocu dvd-flicka, i rezo dvd bez ikakvog pada buffera a kamoli brzine! i otvarao firefox and IE i surfovo bez ikakvog problema, znaci to je naucna fanatsitika i dream come thrue da ja mogu acctually da radim sve sa svojim kompom ukljucujuci i igranjue igrica dok on reze ili enoduje ili cak oboje zajedno. A masina mi uopste nije besna znaci prva generacija core 2 duo, 2.66, 2gb ddr2 800mhz, i 9500gt. ima jedna zackoljica naime koristio sam tzv. ssd tweaker koji sistemu podesi par pa... tweakova :D kao sto je disabling prefetch pri gasenju, uglavnom ne mojte to da koristite dok ne podesite sve windows stavke koje vama trebaju kao na primer clear type ili minimize and mazimize windows expolorer faster, jer pri restartovanju nece to zapamtit. Znaci milina ziva nista se ne cuje nema vise brkrgdrlkofsdnbiosefbgrgr od HDD winrar cepa ne smem ni da zamislim kako bi radilo da imam neki noviji sa 4 jezgra. Pa to je to uglavnom on je najbrzi i najjeftiniji na trzistu znaci kingstonovi su stari godinu skuplji i sporiji, jedino brze od njega je intel x25 ali on je 300 evra a 30gb :D. Hocu da kazem nema vise cekanja oni postoje vec preko 2.5 godine i cekanja vise nema da se spusti cena i unaprede jer sve novije od ovoga bice nama nepotrebno onda ce nam procesori graficka biti usko grlo njemu i nista niste uradili, da ne pominjem da ce noviji biti na sata 6gbs znaci nece vam moci u maticnu. -:lol ume da zakoci na windows explorer lol

lux
07.09.2010. @ 01:36 #43ba64a6

Opasno brz disk, pogotovu kada se predje sa obicnog HDD-a. Sve se otvara trenutno, nema cekanja kao na HDD-u. I mozete raditi vise stvari istovremeno bez ikakvog kocenja sistema. Koristim ga trenutno na XP-u. Dobra stvar je kada izadjete iz neke zeznute igre koja dosta koristi hard (recimo GTA IV), nema drljanja po hardu i cekanja, sve radi instant po izlasku iz igre. Pravi upgrade za komp u smislu brzine rada Windowsa i odziva sistema na programe, igrice i slicno... -:za sada nista, videcemo jos

N_E_R_O_N
27.09.2010. @ 09:20 #c0eeb97b

Momci sta preporucujete kao storage disk od 1TB uz ovaj SSD? WD ili Samsung i koji model? +:lux & ime

Lux
02.10.2010. @ 23:32 #aec7c765

@Neron Recimo WD Caviar Black, Samsung F3. Licno imam WD Caviar Green 1TB, al nije bas za pohvalu, al dobro green serije nisu bas nesto, dok su black serije najbolje od WDa

Dejan
14.10.2010. @ 17:09 #21dd5f5e

Ako hoces da ustedis, osim WD Green mozes i WD Blue. Brz je skoro kao Black mada ima kracu garanciju (3 god spram 5 za Black) ali je i jeftiniji dosta. Ne bih eksperimentisao sa Samsunzima jer jos nisu prosli test vremena a u pitanju su veliki hardovi pa bi steta bila prevelika.

Aca
14.12.2010. @ 18:26 #a5e1dd5c

Kupio juce, instalirao win7 na njega, radi super, brz kao munja... +:brz kao munja

Gmaz
16.12.2010. @ 14:55 #847980f5

Koji mu je score u win7?

zoom
17.12.2010. @ 09:47 #6d49c45f

@Gmaz meni je win7 dao ocenu 7,7 za ovaj ssd. +:extra brz

Gmaz
19.12.2010. @ 22:20 #d961c2ad

To je extra onda!

Milos
21.01.2011. @ 11:56 #63eabfa6

Capacity: 60GB Dimensions: 99.88mm x 69.63mm x 9.3mm Temp. Range: 0-70ºC Read Speed: up to 285MB/sec Write Speed: up to 275MB/sec Shock Tolerance: 1500G Vibration: 20G Peak, 10-20kHz, 3 axis MTBF: 2 million hours Controller: SandForce SF-1200 Interface Type: SATA II (3Gb/s) Warranty: 3 years limited IOPS: 30,000 read; 30,000 burst at 4k write (10,000 sustained)

Milan_Silni
25.01.2011. @ 00:05 #88dfffb4

znaci da ocekujem preporod kada zamenim ovaj moj stari HDD ATA 7200 200GB WD Maxtor 8MB a za storage sam planirao WD black 2TB. Oni nemaju veze jedan sa drugim, valjda ce se slagati,hahahahaha.

ssd
11.03.2011. @ 21:27 #908c9b1c

@Milan_Silni Kada pocnes da koristis operativni sistem koji je instaliran na SSD-u prvo ces se oduseviti kako brzo sljaka, a kad se naviknes, koji god drugi komp da koristis sa obicnim hard-om, nerviraces se kao ludak dok cekas da otvori bilo sta. U kombinaciji sa WD Black od 2TB, nema bolje. Ja koristim ovaj SSD jedno 5-6 meseci, sljaka kao i prvi dan, tacnije ubija kako radi!:)

qq
21.04.2011. @ 00:26 #2e2bbfc1

Napisite koji je kapacitet nakon formatiranja. I to je veoma bitno da ljudi znaju.

evoinfo
21.04.2011. @ 21:26 #7f6002d7

Kapacitet je 55,8GB posle formatiranja, odnosno ako cemo da detaljisemo 60,011,610,112 bytes. :)

callisto
23.04.2011. @ 00:40 #b55af025

ja sam dobio samo 7.3 u win 7, ne znam zasto????

ssd
24.04.2011. @ 16:30 #a8551d11

A ta ocena u Win 7 je neopisivo bitna, prosto Win 7 radi ocajno ako ocena nije 7.9... Nemoj da ste smesni sa takvim komentarima... @Callisto Probaj da overklokujes SSD, mozda dobije tih 7.9. xD

branko
02.10.2011. @ 02:13 #1bd31e3f

posle duze vremana odlucio sam se za ovaj ssd,dvoumio sam se sa adata 64gb, vidim da drugi ssd-ovi imaju neke boljke sa firware ili nekim drugim stvarima, na kraju krajeva 30 e vise je bolje dati nego da me posle svaki dan boli glava, gledao sam testiranja na netu i primjetio da je jedan od najbrzih sata 2 ssd-ova i nisam primjetio da se neko zali na njega nesto. Da li mi vlasnici ovog ssd mogu reci da li moram da ukljucim ANCH-i mod ili tako nesto :) u biosu prilikom instaliranja win7? +:cini mi se kao mnogo dobar,

eeeeemi
16.03.2012. @ 20:16 #2681b146

narucio u emmi-ju, stigao neispravan, vracen na reklamaciju i evo vec 5 dana cekam da mozgovi iz njihovog servisa preko formule za nuklearno rasipanje cestica molekula zakljuce da ne radi...cisti profesionalizam, jos da napomenem da su mi poslali otvoran paket, tj ko zna ko je sta je ko radio sa njim pa ga meni probali da => +:dobre performanse

Vani
17.04.2012. @ 09:45 #37f8f516

Burazeru, kad ti se tako nesto desi, odmah trazis zamenu. Ne prihvatas nikakav negativan odgovor. Pretis zastitom potrosaca, trzisnom inspekcijom i slicno. I ne samo pretis nego ako se zezaju zoves stvarno. Ja tako za sve sto ne radi a u srbiji skoro da nista ne radi. Sad ti je kasno al za sledeci put da znas

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan