logo
oko

Mushkin Chronos 120GB SSD SATA600 MKNSSDCR120GB

29.12.2011. @ 15:56   #Komentar #Hard disk #Mushkin

Nevjerovatano dobar SSD ,dize OS za 9 sekundi,ocjena 7.9,dolazi sa novim 3.3.2 firmware,sigurno odlican izbor za nadogradnju : ) +:zvijer

15 komentara

Nemanja Mrkic
14.02.2012. @ 16:14 #acf4bdcc

O ovom ssd citam vec duze vremena. I stvarno nisam verovao koliko pozitivnih komentara ima na netu. Na kraju sam ga kupio u Emmi shop-u. Dolazi za podnozjem i srafovima, i ide garancija na 3 godine, instalacija je prosla bez problema dizanje sistema bez problema. Radio sam testove u par programa srednja brzina prenosa citanje/pisanje je oko 400Mb/s. Sto je za prosecnog korisnika koji surfuje, igra igrice, radi u photoshop-u, itd vise nego dovoljno, dakle po mom skronom misljenju baziranom na par meseci istrazivanja po netu iz srednje klase se ovaj ssd izdvaja. +:Brz, stabilan, hladan, pouzdan -:Nista za sada

Krki
28.02.2012. @ 14:04 #d65868bf

Jel moze neko da mi kaže za koje vreme se sa ovim SSD podiže sistem u odnosu na klasičen hdd? +:nameravam da ga kupim -:nameravam da ga kupim?

Boki
28.02.2012. @ 15:26 #585af2aa

Koji da uzmem, ovaj ili ovaj CRUCIAL128GB SSD SATA600

Cedomir
10.03.2012. @ 22:35 #6d418bee

Boki uzmi Crucial M4 obavezno jer Chronos ima Asinhroni NAND... +:Crucial M4 ili Samsung 830 Series

Boki
11.03.2012. @ 14:39 #9718b6dd

@Cedomir Provalio sam to, kod Deluxe verzije Nand je ok. Uzeo sam pre par dana Samsung 830, jeste malo skuplji ali nikavi problemi i sve leti U svakom slucaju hvala za savet

nico
17.03.2012. @ 10:31 #4519ca54

Jel bilo potrebnon nesto posebno u instalaciji sa W7? driveri itd? Kako se aktivira trim? jel probao neko sa xp64 ili xp 32

808
20.03.2012. @ 00:08 #d5460579

Imam ga preko mesec dana, terorisao sam ga na sve moguce nacine odnos cene/performasni i cinjenica da je garancija 3 godine govore o ovom ssd-u plus koristi poslednju reviziju sand force-a i dolazi sa poslednjim fabrkickim firmware-om

PSIXO
21.07.2012. @ 18:33 #a136a76d

SSD je stvarno fantastican aplikacije se pokrecu bez ikakvog cekanja a sistem nakrcan kojecime se pokrece za 10-15 sekundi. Windows Expirience index za ovaj disk je 7.4 i to na nesto starijoj ploci cak. Sto se tice tehnologije ovo "Asinhroni NAND, bla,bla,bla" mislim da sada vise to uopste nije ni bitno jer ce svaki ovakav SSD nadziveti bilo koji standardni Hard disk ma koliko ga vi mucili. Naravno ukoliko vas bas muci vek trajanja nabavite bar 8GB rama uz ovaj disk i iskljucite hibernaciju i pagefile i time cete ga dosta postedeti. PS.Jel probao neko dva ovakva ili slicna u RAIDu ? +:Brzina, kapacitet -:Cena (Mada sad je dosta povoljniji nego kada sam ga ja kupio)

DOolisha
04.08.2012. @ 00:15 #7f66bb36

Uzmite ovo necete pogresiti. Uzeo sam FX8120 i HyperX memoriju pokusavajuci da ubrzam mashinu, ali na kraju kad sam ugradio ovaj SSD sve je proradilo 3 puta brze. Sastavlja se u Americi. Preporuka.

Goran
07.10.2012. @ 17:31 #a9bba30d

Pa koji je bolji ssd taj samsung ili m4 ili ovaj chronos? treba prvi put da uzmem ssd pa bolje da uzmem nesto sto je najbolje do nekih 120eura. Hvala svima

Ja
14.10.2012. @ 18:40 #4b5830c9

@Goran,koji god da uzmes neces pogresiti,samsung i Crucial imaju nize deklarisane R/W brzine. Ako prelazis sa hdd-a ubrzanje ce ti biti vise nego ocigledno. Ja koristim Kingston KC100 serije samo zbog duze garancije 5 god. u odnosu na 3 i 2 koje ostali modeli imaju. :) Poz

Goran
14.10.2012. @ 19:21 #e788108c

Uzeo sam mushkin, trenutno je na PC-u i mnogo bolje radi, ploca mi je p5kc sata2 ali je mnogo brz :D nema cak onog logon screena na windows 7 ono Welcome :D vec odmah pali pozadinu... uskoro uzimam asus n76vz laptop koji ima 750gb na 7200rpm a ovaj ssd ce mu biti sistemski jer ima 2 slota za hdd.. pa ce cak i tu mnogo bolje raditi jer je sata 3. Dobro je za pocetak bas se oseti razlika odmah je spreman za rad :D

dejan
28.10.2012. @ 21:00 #1df5a194

uzeo bih ga ali imam jedno pitanje. ploca mi ima sata 2.0 /300 a vidim da je on sata 600 jel moze tu biti kakvih usporavanja? povezati se moze jel tako? +:pitanje

Marko
28.10.2012. @ 23:07 #020bae16

Povezuje se normalno, radiće ti na max brzini tvoje ploče sa sata 300.

dejan
29.10.2012. @ 10:28 #514e48db

hvala mare

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan