logo
Comy

Mushkin Chronos 90GB SSD SATA600 MKNSSDCR90GB

02.02.2012. @ 09:48   #Komentar #Hard disk #Mushkin

Izvanredna kupovina za 13200 dinara trenutno ukoliko neko planira SSD samo za sistemski disk. Dovoljno mesta, i najvece brzine. Komad od 120 GB je dokazano dobar, ovaj od 90 isto ne pravi frku. Svaka preporuka.

14 komentara

MDR
23.02.2012. @ 14:03 #be860486

Ja sam zadovoljan za sada. Mozda ne onoliko koliko sam ocekivao od ssd-a, ali sve ok. Windows ne podize nesto narocito brzo (oko 20ak sec). Ploca GA-Z68XP-UD4, procesor i5 2500K. Ima li neko neki savet?

DRAGAN
17.06.2012. @ 01:58 #a5a02d3f

Comy,vidim da si uzeo ovaj hard u februaru,kako se pokazao ovih nekoliko meseci?Sto vise gledam po netu to neznam sta da kupim,vidim da hvale Mushkin kao marku,da li mislis da je dobra kupovina ovog harda od 90GB za Upgrade sistema da sluzi samo kao Sistemski hard.Hvala unapred. +:Pitanje

ZERO COOL
20.06.2012. @ 01:16 #fdec6cac

Danas mi je stigao ovaj SSD disk koji koristim samo za sistem.Mogu reci da sve prosto leti,sistem dize za 10 sekundi,aplikacije i programe otvara veoma brzo,jos je i kapacitet od 90GB sto je mozda mnogo za sistemski disk ali bolje da ima slobodnog mesta nego da bude krcato.Odlican disk za Upgrade racunara,topla preporuka za kupovinu a cena samo 9.999 dinara +:SSD,Brzina,SATA 3,90GB,prosto leti.....

ZERO COOL
22.06.2012. @ 10:05 #d4781edb

Za sve vas koji planirate da kupite ovaj SSD hard disk ili ste ga vec kupili,za one koji koriste AMD platformu nemojte nikako instalirati AMD AHCI drajvere nego koristite Microsoft AHCI jer kada instalirate AMD driver SSD disk vam nece prikazivati TRIM iako je ukljucen i drajv ce vam imati performanse 80%,morete u biosu podesiti umesto Native IDE (ili samo IDE,zavisi od ploce i biosa) na AHCI pre nego sto pocnete da instalirate sistem,mozda vam nece odmah bios u tom slucaju prikazati DVD-RW uredjaje pa necete moci da instalirate sa DVD-a nego sa nekog USB DVD-a ili neke fleske.Kad instalirate sistem jos jednom kazem ne instalirajte AMD AHCI ili MARVELL SATA 3 drivere jer ce vam raditi lose jer je SANDY BRIDGE kontroler na SSD-u.Verujte mi 2 dana sam se namucio dok sam sve podesio kako treba,ali sad prosto leti kako radi,podize windows 7 x64 Ultimate za manje od 10 sekundi.Iako dolazi sa najnovijim firmwerom 502 imate na njihovom sajtu noviji FIRMWARE.Koga bilo sta zanima neka ostvi komentar ovde da pomognem.

neko iz mase
25.06.2012. @ 08:28 #1fd5740a

ja imam AMD MSI DDR3 SAM3 870S-C45 (FX) PCI-E i u biosu mi je ukljuceno na IDE , a kad stavim na ANCI nece da mi pokrene sistem ?

PSIXO
21.07.2012. @ 18:39 #2c02c40e

Sve koji razmisljaju kako da poboljsaju performanse sistema a da ne menjaju ceo racunar apsolutno bih preporucio da uzmu ovakav ili slican ssd disk. Ja imam onaj od 120gb i zaista sve "poleti" kao sto kazu. +:najbolji za upgrade -:cena/kapacitet

Kele
24.07.2012. @ 18:02 #656243da

Da li bi ovaj SATA 3 radio na poloci SATA 2 (Intel 775 ) ?

Raid
27.07.2012. @ 18:47 #1433418b

Ljudi šta kažete na dva ova u RAID 0?

djole
13.09.2012. @ 18:45 #4d438c81

Dali ce raditi na Gigabyte H55m-USB3 ploci koja je sata300,uzimam ovaj sa sata600 zbog kasnijeg apgrejda ploce?

Marko
13.09.2012. @ 18:51 #1925885a

Radiće bez problema, mada neće moći da pokaže svoj pun potencijal.

Djole
13.09.2012. @ 19:50 #3524967c

To znam al mi treba za kasnije kad pazarim novu plocu sa sata III

miki
16.10.2012. @ 18:28 #57e1e1ae

Dali ce raditi na ovoj ploci MSI P43 C51... hitnoo

lanmi
20.12.2012. @ 12:20 #e9dde23d

pitanje: na mjoj ploči nema u biosu opcija biranja između IDE i AHCI moda. da li se uopšte može instalirati ovaj (ili bilo koji drugi ssd) na istu? u pitanju je gigabyte gam61ps3 ploča...ne bih baš menjao sad celu konfiguraciju,na njoj je 5000+B.E. na 3.2GHz, imam 8 GB nekad skupo plaćenog DDR2 Kingstona HyperX,stari maxtor od 400GB kao sistemski disk i 2TB tovarni HDD WD Baracuda...ploča podržava SATA 2 standard,sve radi stabilno,cenim da bih eventualno zamenom sistemskog diska koji je je već predugo u sistemu za neki brži dobio neki boljitak..radim sa softverom za audio produkciju..

Kiklop
21.12.2012. @ 02:49 #1854e7f9

@lanmi: Mozes da instaliras SSD na tvoju plocu iako ne podrzava AHCI, jedino sto ce raditi u IDE modu. Najveci nedostatak toga (ako izuzmemo bolje performanse u AHCI modu - zato sto IDE ne podrzava NCQ) je sto win7 podrzava TRIM funkciju svojim drajverima za AHCI (sto bi se reklo native). Za IDE mod ces morati da koristis neki drugi utility za TRIM funkciju, jer performanse vremenom degradiraju.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan