logo
Redakcija

Na iOS7 prešlo 80 odsto aktivnih korisnika

29.01.2014. @ 15:30   #Novost

U najnovijem saopštenju kompanija Apple navodi da se na više od 80 odsto iOS uređaja koristi najnovija verzija njihovog mobilnog operativnog sistema, na oko 17 odsto uređaja i dalje se koristi iOS 6, dok se na ostalih tri odsto koristi starija verzija. Apple naglašava da nije reč o svim iOS korisnicima već samo o aktivnim. Apple je do ovih informacija došao merenjem upotrebe App Store servisa u toku sedam dana, završno sa 26. januarom, a svi oni koji nisu u tom periodu koristili ovaj servis nisu bili uzeti u obzir. Apple navodi i da broj njihovih aktivnih iOS 7 korisnika u velikom broju premašuje broj korisnika Android 4.4 operativnog sistema.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan