Kompanija Philips je prošle nedelje objavila informaciju da usled povećanog pritiska na upravni odbor, kompanije se sprema da predstavi IPO za svoje odeljenje poluprovodnika. Ova kompanija je objavila da će to igrati manje značajnu ulogu u poslovanju sa poluprovodnicima i da će se ovim korakom dati veća marža njihovim akcionarima. Osim toga, ova kuća je krajem 2005-e godine objavila informaciju da će pravno odvojiti svoje poslovanje sa poluprovodnicima od ostatka svog poslovanja. Iako je ovakvo razdvajanje veoma uobičajeno za tehnološke kompanije, Philips najavljuje da će se ubuduće usmeriti na svoju osnovnu delatnost.