Kompanija Kingston danas je objavila da je Rumunski overklok tim Lab501 postigao tri nova svetska rekorda sa najbržom dvokanalnom memorijom na svetu Kingston HyperX KHX2544C9D3T1FK2/2GX tokom otvorene overklok sesije. Tri nova rekorda RAM modula su postignuta 3. decembra 2011. od strane tri šampionska overklokera iz Rumunije: Matei “Matose” Mihatoiu, Tudor “Monstru” Badica i Razvan “Micutzu” Fatu koji su članovi svetski poznatog Lab501 tima. Rekord je postignut u overklok sesiji koju je organizovan u Bukureštu, Rumunija, ispred stotinak overklok entuzijasta i dve lokalne TVstaanice. Najviši rekord je postignut sa CAS 10 3600 MHz vrednostima koji je od sada rekord po pitanju najviše frekvencije koju je ikada postigla DDR3 SDRAM memorija.