AMD priprema novo veliko izdanje Catalyst drajvera za novembar mesec slično Catalyst Omega drajverima koji su izdati prošle godine, a koji su uključivali mnoštvo unapređenja performansi za igre kao i neke nove karakteristike, dok se za ovogodišnje izdanje očekuje da bi unapređenja u najvećoj meri mogla da budu vezana za DirectX 12.
U poslednje vreme, AMD je fokusiran na ažuriranje Catalyst drajvera u redovnim vremenskim intervalima, uključujući beta drajvere koji često donose samo optimizacije za nove igre, ali veliko godišnje izdanje drajvera je nešto na šta kompanija računa kao veliku prednost za svoje proizvode.