logo
Redakcija

Nemačka razmišlja o zabrani nasilnih igara

14.12.2006. @ 09:30   #Novost

Grupa nemačkih političara donela je nacrt predloga zakona kojim bi trebalo da se dodatno ojačaju ionako već stroga pravila o nasilju u video igrama, tako da bi neki naslovi u ovoj zemlji mogli biti i zabranjeni. Nacrt je predstavljen od strane predstavnika Bavarske i Donje Saksonije a na dnevni red će doći sledeće godine. Odnosi se na igre koje karakteriše “svirepo nasilje” uključujući i pucačine iz prvog lica kao što je popularna igra Call of Duty 3. Prema dostupnim informacijama kreatore i prodavce ovakvih igara čeka zatvorska kazna do 12 meseci. Nemačka je jedna od zemalja koje imaju najstrožije zakone kada je u pitanju cenzura video igara.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan