logo
Redakcija

Nemci žele da uzmu novac od Google-a

01.03.2006. @ 13:00   #Novost

Šef kompanije Deutsche Telekom je poslednji u nizu onih koji tvrde da kompanije kao što su Google, koje iskorišćavaju mreže velike brzine, treba da plate za njih. Generalni direktor kompanije Kai-Uwe Ricke je izjavio da korisnici ne treba da budu jedini koji plaćaju za ovaj novi svet. Web kompanije koje koriste ovu infrastrukturu za svoje poslovanje takođe treba da daju svoj doprinos. U izjavi za nemački nedeljnik WirtschaftsWoche Ricke je izjavio da ako korisnici ne žele da plate i Gogole i ostale kompanije ne žele da plate, neće biti visokobrzinskih autoputeva za podatke. On tvrdi da su kompanije kao što je Google uživale u besplatnom ručku. Ricke-ov glas nije usamljen - američke telekomunikacione kompanije AT&T i Verizon su davale slične izjave.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan