Microsoft je Zune DAP uređaj u SAD predstavio u novembru 2006-te, dok se očekuje da će ga van van SAD predstaviti do kraja ove godine. Međutim, jedan od zvaničnika kompanije naveo je da je planirano predstavljanje plejera za Evropu, koje je trerbalo da usledi u toku jeseni otkazano. Ovaj zvaničnik nije naveo mogući novi datum predstavljanja plejera na starom kontinentu i za odlaganje predstavljanja kao razlog naveo to što Microsoft još uvek gubi novac na plejeru. Kompanija očekuje da će u toku ovog meseca dostići brojku od 1 miliona prodatih primeraka. Takođe se očekuje da Microsoft predstavi nove modele plejera koji bi se u prodaji našli pred Božić.