logo
Redakcija

Nintendo beleži lošu prodaju konzola

18.04.2013. @ 07:00   #Novost

Kompanija Nintendo je imala još jedan loš mesec budući da je u toku marta zabeležena loša prodaja igračkih konzola, navodi Michael Pachter, analitičar Wedbush-a. Nintendo je u pomenutom periodu prodao 55.000 Wii U jedinica na teritoriji SAD, što je pad od 17 odsto u odnosu na broj konzola koji je prodat u toku februara. Sa druge strane, Nintendo je uspeo da proda samo 85.000 jedinica njihove Wii konzole, što je pad od čitavih 51 odsto u odnosu na prethodnu godinu. Pachter navodi da je Xbox 360 najbolje prodavana igračka konzola na tržištu sa 290.000 prodatih jedinica.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan