Uprkos tome što je kompanija Nintendo onemogućila internet pristup multiplayer servisima za DS i Wii, to nikako ne znači da će igrači biti primorani da igre igraju offline. Nedavno je grupa zaljubljenika u ove igre predstavila nezvanični Wi-Fi Connection sever koji omogućava rad servisa isto onako kao što je to bio slučaj pre onemogućavanja, a ovaj server nisu potrebna posebna podešavanja budući da je sve svedeno na najjednostavniju moguću meru. DS obično radi izmenom podešavanja za povezivanje dok vlasnici Wii igračkih konzola moraju da pokrenu određeni softver sa SD kartice.