logo
Redakcija

Nintendo gasi Wii mrežne servise u Japanu

15.04.2013. @ 16:00   #Novost #Konzola

Nema sumnje da je Wii stara konzola, ali da li je dovoljno stara da se servisi vezani za ovu konzolu gase. Izgleda da je tako je u slučaju brojnih internet servisa povezanih sa ovom konzolom, kompanija Nintendo je zakazala njihovo gašenje od 28. juna. Takođe će japanski korisnici biti prvi koji će iskusiti gašenje šest kanala ove konzole uključujući News i Weather dok će ipak korisnici i dalje imati mogućnost da razmenjuju podatke sa svojim Wii prijateljima preko Wii Connect 24. Nije sasvim jasno da li se gašenje servisa odnosi globalno od pomenutog datuma ili će gašenje na drugim tržištima uslediti kasnije, ali je definitivno da Nintendo Wii odlazi u istoriju.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan