Prošla godina se pokazala kao godina u kojoj je prodaja igračkog softvera u Australiji zabeležila rekordan rezultat, uprkos lošijim rezulatima u drugim delovima sveta. Kada je u pitanju prodaja hardvera u Australiji ona je bila nešto lošija nego 2008 godina. Prema dostupnim podacima u Australiji je prodato 2.247 miliona jedinica od čega je najveći procenat Nintendo konzola. Nintendo DS je najbolje prodavani igrački hardver u Australiji sa oko 760.000 prodatih jedinica. Ne tako daleko je Nintendo Wii sa prodatih 730.000 jedinica dok je daleko na trećem mestu Sony sa PS3 konzolom koja je prodata u 318.000 primeraka, dok je Xbox 360 prodata u oko 313.000 primeraka.