Greenpeace, ekološka organizacija ponovo je označila Nintendo kao najmanje ekološki nastrojenu među svim elektronskim kompanijama. U ovogodišnjem Greenpeace vodiču za ekološkiju elektroniku ova kompanija je uspela da osvoji samo 1.4 od mogućih 10 poena kada su u pitanju politike koje kompanije vode a koje se odnose na elektronski, hemijski otpad te potrošnju energije. Japanski proizvođač je osvojio nula bodova kada je u pitanju odbacivanje elektronskog otpada kao i njegova posvećenost smanjenju emisije gasova koji izazivaju efekat staklene bašte. Kompanija je pozitivne poene zabeležila na odbacivanju PVC za interne vodove u konzolama.